Gitarzysta scenariusza umiera w wieku 46 lat – Billboard

Irlandzki prezydent poprowadził memoriał Marka Sheehana, gitarzysty irlandzkiego zespołu rockowego The Script, po jego śmierci w wieku 46 lat.

Zespół powiedział, że Sheehan zmarł w szpitalu w piątek (14 kwietnia) po krótkiej chorobie. W oświadczeniu The Script nazwał go „ukochanym mężem, ojcem, bratem, kolegą z zespołu i przyjacielem”.

Założony w Dublinie w 2001 roku przez Sheehana, piosenkarza Danny’ego O’Donoghue i perkusistę Glena Powera, The Script był głównym bohaterem ich debiutanckiego albumu w Wielkiej Brytanii i Irlandii w 2008 roku. Zawierał on hity „We Cry”, „Breakeven” i „The Człowiek, którego nie można przenieść”, który osiągnął numer jeden w pięciu krajach.

Rockowe brzmienie zespołu uczyniło go jednym z największych zespołów w Irlandii w 2000 roku. The Script miał sześć albumów w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii. Drugi album grupy, Nauka i wiaraOsiągnął 3. miejsce na liście albumów Billboard 200 w 2011 roku.

Prezydent Irlandii Michael D. Higgins pochwalił „autentyczność i wyróżnienie” zespołu i przesłał kondolencje rodzinie Sheehana.

„Dzięki swojej muzyce Mark i The Script odegrali znaczącą rolę w kontynuowaniu i wzmacnianiu tej dumnej tradycji irlandzkiego sukcesu muzycznego na całym świecie” – powiedział Higgins.

Sheehan pozostawił żonę Rinę Sheehan i trójkę dzieci.

READ  James Patterson przeprasza za stwierdzenie, że biali pisarze spotykają się z „formą rasizmu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *