Głosowanie w Dominium wygrało kluczową decyzję w sprawie przeciwko Fox News

Sędzia Sądu Najwyższego w Delaware, Eric Davis, odmówił w czwartek w przełomowym orzeczeniu odrzucenia sprawy głosowania Dominion przeciwko Fox News.

Werdykt pozwoli teraz Dominionowi znaleźć szczegółową komunikację w Fox News podczas zbierania dowodów w sprawie, a firma będzie mogła przesłuchiwać kluczowe osoby w sieci pod przysięgą.

W tym momencie sąd musi uznać twierdzenia Dominion dotyczące Fox News za prawdziwe.

Davis wezwał jednak do wydania 52-stronicowej opinii, mówiąc, że Fox News mógł przekrzywić swoje relacje, aby podżegać do oszustw wyborczych, wiedząc, że zarzuty są fałszywe.

Sędzia zauważył, że spikerzy i dyrektorzy Dominion Network zostali ostrzeżeni o raportach świadczących o powszechnych zarzutach o fałszowanie głosów po porażce Donalda Trumpa w reelekcji.

„Jednakże Fox i jego korespondenci nadal skarżą się na udział Dominion w roszczeniach dotyczących oszustw wyborczych bez zgłaszania e-maili Dominion… Wydaje się, że Fox odmówił zgłoszenia kontrdowodów, w tym dowodów sądowych.

Sąd odrzucił twierdzenia Fox News, że może dyskutować o oszukańczych spiskach wyborczych przez doradców Trumpa na zasadach zawartych w komunikacie prasowym.

W oświadczeniu Fox News powiedział: „Jak utrzymujemy, Fox News wraz z każdą organizacją prasową w całym kraju aktywnie omawia główne wiadomości dotyczące bezprecedensowych wyborów w 2020 r., zapewniając dogłębny raport i jasną analizę każdej historii. są zdeterminowani, aby się przed nimi bronić.”

„Wielkie kłamstwo” o firmie technologii wyborczej Dominion Giuliani o oszustwach wyborczych
Postacie Fox News pozwane W tym Tucker Carlson, Jeanne Pro, Sean Hannity i ich goście na żywo Rudy Giuliani, Sidney Powell i Mike Lindell Rozpowszechnianie kłamstw na temat oszustwa, które wpłynęło na działalność Dominion w wyborach w 2020 roku. Jest to jeden z wielu pozwów, jakie Dominion wytoczyła prawicowym pozwom od czasu wyborów i jest dużym sukcesem firmy.

Ponieważ obie strony zbierają dowody, sprawa zmierza w kierunku ostatecznego werdyktu. Sędzia wciąż zastanawia się, czy Dominion można uznać za dobrze znaną firmę, zapewniającą pewną ochronę na mocy ustawy Fox News Act.

READ  Pakistan: Imran Khan skazany na 14 lat więzienia w sprawie korupcyjnej

– Oliver Darcy przyczynił się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *