Google i ADT mają nowy system bezpieczeństwa z wieloma opłatami abonamentowymi – Ars Technica

Zbliżenie / Pakiet zabezpieczeń Google i ADT: wyświetlacze i aparaty Google, oprogramowanie ADT, czujniki i centrum.

ADT

Plany Google dotyczące systemu bezpieczeństwa zaczynają nabierać kształtu. Google zainwestował 450 milionów dolarów w ADT w 2020 roku, kupując 6,6% udziałów w firmie monitorującej bezpieczeństwo. Dwa miesiące później Google zlikwidowało swoją wewnętrzną platformę bezpieczeństwa, Nest Secure, która zawarła umowę na monitorowanie z konkurentem ADT Brinks. Obie firmy obiecują zbudować „następną generację inteligentnych rozwiązań zabezpieczających dom” i wydaje się, że jest to już dostępne jako „Inteligentny system bezpieczeństwa w domu ADT Self Setup. „

Ponieważ Nest Secure nie działa, mózgiem systemu jest ADT Smart Home Hub. Jest to pudełko o wymiarach 4,1 x 4,1 x 5,9 cala z klawiaturą na górze i kilkoma innymi przyciskami do uzbrajania i rozbrajania systemu bezpieczeństwa. Jest to duża jednostka wielkości inteligentnego głośnika, dzięki konieczności zamontowania wbudowanej 24-godzinnej baterii zapasowej i kratki głośnika z przodu dla syreny, która według ADT osiąga 85dB na 10 stóp. Zamiast bardziej powszechnych protokołów inteligentnego domu, takich jak Wi-Fi, Z-Wave, Zigbee, Google Thread lub Matter, urządzenia ADT działają na „DECT/ULE”, starym szkolnym standardzie bezpieczeństwa bezprzewodowego w domu. Myślę, że ten akronim już nic nie znaczy, ale oficjalnie oznacza „Digital Enhanced Wireless Communications / Ultra Low Power” (ma korzenie w Technologia telefonii bezprzewodowej). Nadal jest to hub Z-Wave, ale służy wyłącznie do automatyzacji produktów innych firm. Ma również Bluetooth do konfiguracji i zakładając, że jest to ten sam koncentrator używany w starym „niebieskim” systemie bezpieczeństwa ADT, łączy się z Internetem przez Wi-Fi z komórkową kopią zapasową.

ADT też to ma Różne widżety bezpieczeństwa Możesz umieścić go w całym domu. Umieszczenie klawiatury sterującej na górze koncentratora, z dala od drzwi, nie jest łatwe, dlatego istnieje również zdalna klawiatura, którą można zamontować na ścianie obok drzwi i używać podczas wchodzenia i wychodzenia. ADT obsługuje również czujniki drzwi i okien, czujniki ruchu, czujniki zalania i temperatury, breloki samochodowe i czujniki dymu. Nest jest znany z bardzo drogich czujników dymu, ale komunikat prasowy ADT Powołanie Każdy zgodny produkt pochodzi z nazwy firmy Google, a na liście nie ma czujnika dymu Nest Protect.

READ  Samsung Galaxy Z Fold 4 otrzymuje drugą aktualizację beta One UI 5.0

ADT oferuje również aplikację ADT+. To niewiarygodne, że jedna z największych firm programistycznych na świecie nie obsługuje tego oprogramowania, ale aplikacja ADT połączy wszystko razem, umożliwiając sterowanie systemem bezpieczeństwa, otrzymywanie powiadomień i przeglądanie kanałów z kamery, wszystko z jednego miejsca .

W przypadku bitów Google każdy inteligentny wyświetlacz Nest Hub może być głównym interfejsem systemu, umożliwiając użytkownikom sterowanie systemem bezpieczeństwa za pomocą głosu i dotyku, wraz ze wszystkimi zwykłymi inteligentnymi wyświetlaczami Google. Dostępny jest również głośnik Google Nest Mini do sterowania głosowego, który jest wymieniony jako obsługiwany głośnik w Google Play post na blogu I komunikat prasowy, ale żaden z postów nie wspomniał o większym głośniku Nest Audio jako obsługiwanym urządzeniu. Nie wyobrażam sobie, żeby to była prawda – każdy punkt końcowy Asystenta Google jest prawdopodobnie dostępny do sterowania głosowego.

Google dostarcza również wszystkie kamery, a Nest Doorbell oraz kamery wewnętrzne i zewnętrzne Nest również pojawiają się w aplikacji ADT +. Nest Thermostat jest również obsługiwanym urządzeniem, co oznacza, że ​​możesz nim sterować za pomocą aplikacji ADT. Instalator zaleca również router Wi-Fi Google Nest, chociaż wszystko będzie działać.

Porozmawiajmy teraz o cenach. To jest to System „zrób to sam” firmy ADT, ponieważ to od Ciebie zależy, czy złożysz system pasujący do Twojego domu, zamiast zapraszać konsultanta ADT, który wykona profesjonalny projekt i instalację. the centrum ADT 179,99 USD, klawiatura 89,99 USD, każdy czujnik drzwi/okien 14,99 USD, czujniki ruchu 24,99 USD, czujnik dymu 39,99 USD, czujnik zalania/temperatury 34,99 USD. Istnieją również pakiety combo „Starter” i „Premium”, które łączą koncentrator, kilka czujników, dzwonek do drzwi Google i — tylko w pakiecie „Premium” — Nest Hub, ale nie oszczędzają żadnych pieniędzy, gdy po prostu kupuj rzeczy po kawałku. ADT oferuje teraz 100 $ zniżki na pozycję.

READ  65-calowy telewizor LG C1 4K OLED kosztuje w Amazon do 1197 USD dzięki tej ofercie w Czarny piątek

Oczywiście chlebem powszednim ADT jest profesjonalna subskrypcja monitorowania 24/7, w ramach której ktoś z call center zadzwoni pod numer 911, jeśli system bezpieczeństwa wykryje intruza. To 24,99 USD miesięcznie, jeśli masz tylko sprzęt ADT, lub 34,99 USD miesięcznie, jeśli chcesz również monitorować sprzęt Z-Wave. Pamiętaj, że kamery Nest Cam firmy Google mają również miesięczną subskrypcję i powinieneś mieć zarówno subskrypcje „Nest Aware”, jak i ADT, aby cieszyć się pełnymi możliwościami. Kamery Nest zapewniają tylko trzy godziny historii zdarzeń bez subskrypcji. Ta funkcja nagrywania to w szczególności „dziennik zdarzeń” — kamera wykrywa, że ​​dzieje się coś interesującego — a nie całodobowe nagrywanie wideo. Za 6 USD miesięcznie „Nest Aware” zapewni Ci 30 dni historii wideo wydarzeń (wciąż niedostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu), a subskrypcja „Nest Aware Plus” za 9 USD zapewni Ci 60 dni historii wydarzeń I w końcu dodał 10 całodobowe nagrywanie wideo.

ADT mówi, że jeśli subskrybujesz Nest Aware i ADT Monitoring, otrzymujesz również funkcję weryfikacji wideo. Oznacza to, że ekipa kontrolna ADT będzie patrzeć na twoje transmisje z kamery podczas wyzwalania alarmu, co powinno pomóc im zdecydować, czy zadzwonić pod numer 911. Nie dzwoń pod numer 911, jeśli kot uruchomi czujnik ruchu, dzwoń, jeśli to mężczyzna z łom i maska ​​narciarska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *