Google nakłada więcej ograniczeń na funkcję przeglądu sztucznej inteligencji po tym, jak poprosił ludzi o nałożenie kleju na pizzę

Liz Read, szefowa działu wyszukiwania w Google, przyznała, że ​​wyszukiwarka firmy zwróciła „dziwne, niedokładne lub nieprzydatne przeglądy sztucznej inteligencji” po jej publicznym udostępnieniu w USA. Dyrektor zamieścił w pliku wyjaśnienia co dziwniejszych odpowiedzi Google generowanych przez sztuczną inteligencję Post na bloguOgłoszono również, że firma wdrożyła zabezpieczenia, które pomogą nowej funkcji zwracać dokładniejsze wyniki i mniej warte memów.

Reed stanął w obronie Google’a i zwrócił uwagę, że niektóre z bardziej rażących reakcji na krążący przegląd sztucznej inteligencji, takie jak twierdzenia, że ​​zostawianie psów w samochodach jest bezpieczne, są fałszywe. Wirusowy zrzut ekranu pokazujący odpowiedź na pytanie „Ile kamieni powinienem zjeść?” To prawda, ale powiedziała, że ​​Google znalazło odpowiedź, ponieważ w witrynie opublikowano treści satyryczne na ten temat. „Zanim te zrzuty ekranu stały się wirusowe, praktycznie nikt nie zadawał Google tego pytania” – wyjaśniła, więc sztuczna inteligencja firmy została powiązana z tą witryną.

Wiceprezes Google potwierdził również, że AI w oparciu o treści zaczerpnięte z forum poprosiło ludzi o użycie kleju do przyklejania sera do pizzy. Powiedziała, że ​​fora zazwyczaj dostarczają „prawdziwych, prostych informacji”, ale mogą też prowadzić do „mniej niż pomocnych porad”. Prezes nie wspomniał jednak o pozostałych odpowiedziach krążących wokół przeglądu AI Poczta Waszyngtońska Według doniesień technologia informowała użytkowników również, że Barack Obama jest muzułmaninem i że należy pić dużo moczu, aby pozbyć się kamieni nerkowych.

Reid powiedział, że firma dokładnie przetestowała tę funkcję przed wprowadzeniem na rynek, ale „nie ma nic lepszego niż miliony ludzi korzystających z tej funkcji w przypadku tak wielu nowych wyszukiwań”. Wygląda na to, że Google był w stanie zidentyfikować wzorce, w których technologia sztucznej inteligencji nie radziła sobie dobrze, analizując przykłady swoich reakcji z ostatnich dwóch tygodni. Następnie wprowadził zabezpieczenia w oparciu o swoje opinie, zaczynając od ulepszenia sztucznej inteligencji, aby móc lepiej wykrywać treści humorystyczne i satyryczne. Zaktualizowała także swoje systemy, aby ograniczyć dodawanie do Przeglądów odpowiedzi generowanych przez użytkowników, takich jak posty w mediach społecznościowych i na forach, które mogą zawierać wprowadzające w błąd lub nawet szkodliwe porady. Ponadto „dodano także ograniczenia wyzwalania zapytań, w przypadku których przeglądy sztucznej inteligencji nie okazały się przydatne” i zaprzestano wyświetlania odpowiedzi generowanych przez sztuczną inteligencję w przypadku niektórych tematów zdrowotnych.

READ  Usługi sieciowe Nintendo Wii U i 3DS zostaną wyłączone w kwietniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *