Google wprowadza na rynek NotebookLM z Gemini Pro i usuwa listę oczekujących

W maju na targach I/O 2023 Google zaprezentowało wersję demonstracyjną „notebooka opartego na sztucznej inteligencji”, który pierwotnie nosił nazwę Project Tailwind. Notatnik LM Obecnie jest dostępny w USA i – podobnie jak Bard – będzie teraz zasilany przez Gemini Pro.

Od momentu otwarcia wczesnego dostępu w lipcu Google „rozmawia z pracownikami umysłowymi, twórcami, studentami i nauczycielami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystają z programu NotebookLM (i co lubią)”. Użytkownicy uwielbiają automatycznie generowane podsumowania i sugerowane pytania uzupełniające, które zapewniają „nowy, przydatny sposób rozumienia trudnego tekstu i łączenia powiązań między wieloma dokumentami”.

Gemini Pro jest używany specjalnie do rozumienia dokumentów i wnioskowania, ale wykorzystuje się także PaLM 2 i inne modele.

Uruchomiony dzisiaj, NotebookLM doda w nadchodzących tygodniach dziesiątki nowych funkcji. Notatnik, który pojawia się w górnej części okna czatu, z interfejsem użytkownika opartym na siatce kart, umożliwia zapisywanie odpowiedzi programu NotebookLM, fragmentów źródeł i wszelkich zapisanych notatek.

Możesz wybrać wiele notatek i zlecić ich podsumowanie w programie NotebookLM, połączenie ich w jedną notatkę lub utworzenie konspektu, przewodnika po nauce lub czegoś szerszego, na przykład przekształcenia notatek w biuletyn e-mailowy, konspekt tekstowy lub wersję roboczą planu marketingowego. Istnieje również skrót do eksportu do Dokumentów Google.

Tymczasem NotebookLM „dynamicznie sugeruje działania na podstawie tego, co robisz”:

  • „…Kiedy wybierzesz fragment podczas czytania źródła, NotebookLM automatycznie zaproponuje podsumowanie tekstu w nowej notatce lub pomoże ci zrozumieć techniczny język lub złożone pomysły.”
  • „…Kiedy będziesz pisać notatkę, NotebookLM zapewni narzędzia umożliwiające ulepszenie lub ulepszenie Twojej prozy lub zasugeruje powiązane pomysły z Twoich źródeł w oparciu o to, co właśnie napisałeś.”

NotebookLM pozwala teraz wybierać źródła (z paska bocznego), aby rozmawiać tylko z tymi grupami informacji, podczas gdy Google zwiększa limit na notatnik źródłowy do 100.

READ  Google ponownie ujawnia Pixel 8 Pro z podglądem 360 stopni

Inne aktualizacje użyteczności umożliwiają ukrycie źródła i szybkie przechodzenie od cytatu do źródła. Te nowe funkcje zostaną wprowadzone w nadchodzących tygodniach po premierze Gemini Pro.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *