Gophers zamknęli W Michigan i wysłano do Bostonu, aby kupić Frozen Four dla mężczyzn

Kiedy trener hokejowy mężczyzn Jovers Bob Mutzko i asystent Garrett Rabbon weszli w niedzielę do szatni DCU, usłyszeli niezwykłą wersję „Happy Birthday” od grupy graczy, którzy przedstawili ich kilka minut wcześniej. Prezent:

Pierwsza podróż Swistaków do NCAA Frozen Four od 2014 roku.

Za bramkami Matthew Kneissa, Aarona Hooglina i Blake’a McLaughlina oraz szokującym 24 przebojem Justina Close, drugie rozstawienie Gopher pokonał pierwsze rozstawienie Western Michigan 3-0 w regionalnym finale w Worcester (Massy).

„To idealny prezent urodzinowy, kiedy jedziesz do Bostonu, nie wiem, czy mógłbyś prosić o więcej” – powiedział napastnik Gopher Blake McLaughlin.

Gopher (26-12 lat) zagra Minnesota State Mankato w półfinale Frozen Four o 19:30 (C) 7 kwietnia w Bostonie. Zmierzy się z Denver Michigan w pozostałych półfinałach o 16:00 czasu wschodniego. Mecz o mistrzostwo kraju o godzinie 19:00, 9 kwietnia, z gwarantowaną drużyną z Minnesoty.

„Jeszcze nie skończyliśmy” – powiedział w wywiadzie dla ESPN Brock Faber, który poprowadził imponujący wysiłek defensywny pięcioma wrogimi strzałami plus asystą.

Ben Myers miał asysty, gdy Susły dotarły do ​​krajowego półfinału po raz 22. Ich ostatni występ w Frozen Four miał miejsce w 2014 roku w Filadelfii, kiedy pokonali Dakotę Północną bramką Justina Halla na 0,6 sekundy przed końcem trzeciej rundy, zanim w meczu o tytuł przegrali 7-4 z Union.

Susły spróbują również zakończyć 19-letnią suszę w krajowych mistrzostwach. Mutzko był asystentem stanu Minnesota, gdy drużyna zdobywała kolejne tytuły w 2002 i 2003 roku.

Mutzko powiedział: „To był naprawdę ciężki weekend dla naszego zespołu. Graliśmy razem ciężko w dwóch meczach, jak chcesz i chcesz. Nie mógłbym być bardziej dumny z naszej grupy.”

Śmiałość i wytrwałość były motywami przewodnimi tego weekendu Gophers. Po przegranej dwóch goli pokonała tytuł mistrza kraju, broniąc Massachusetts 4:3 w dogrywce w pierwszej rundzie, zbliżając się do zachodniego Michigan. Broncos zdobywali średnio 3,63 gola na mecz, co jest czwartym najwyższym wynikiem w kraju.

READ  Aniołowie ścigali Wilsona Contrerasa przed wymianą kardynałów

Knies, który został nazwany Graczem Turnieju, zaczął zdobywać bramki w pierwszej połowie po dwóch minutach od przełamania lodu po zablokowaniu strzału prawą nogą. O 10:11 Faber sprintem opuścił deski lewego skrzydła, zsunął się z linii bramkowej i posłał podanie z bekhendu do Knysa. Nowy gracz, który stał przed siatką, raz strzelił krążkiem do bramkarza Brandona Poseya, aby awansować susła 1:0.

„On jest świetnym graczem i będzie też coraz lepszy” – powiedział Mutzko o Knies.

Susły zdominowały terytorium w pierwszej połowie, nie pozwalając na celny strzał na 12:23 za Broncos 9-4.

„Utrudnili nam stworzenie czegoś czystego, ofensywnego”, powiedział trener Broncosu Pat Verschweiler. „To ich zasługa i to, jak ciężko rywalizują”.

West Michigan (26-12-1) wyszedł z dużo większą energią w drugiej połowie i zremisował 1:1 przy 11:16 po trafieniu obrońcy Rooneya Attarda. Jednak połączenie spalonego wyeliminowało przegląd wideo na bramce i pokazało napastnika Broncos Maxa Sassoona wchodzącego w obszar, zanim dysk przebił niebieską linię.

Zaledwie 10 sekund po trzeciej rundzie, napastnik West Michigan, Ethan Frank, zmiażdżył Fabera, zmuszając Gophers Broncos do zapłaty za grę sił. Dwadzieścia trzy sekundy później Myers posłał dośrodkowanie do Hoglina, który raz trafił do otwartej siatki, aby objąć prowadzenie 2-0, zanim Posey się poślizgnął.

BOXSCORE: Gopher 3, Western Michigan 0

Western Michigan rozegrało solidną grę z wynikiem 3:32 do końca trzeciego meczu, kiedy obrońca Matt Stoudacher został gwizdany o zawieszenie. Verschweiler Bussi wciągnął dodatkowego napastnika przed 2:25 z lewej strony, ale McLaughlin przechwycił podanie i wepchnął powolnego krążka do pustej bramki z 1:57 przed prowadzeniem 3-0.

Sztylet z krótką ręką McLaughlina rozpoczął świętowanie dla Gophera, który zaimponował trenerowi sposobem, w jaki radzili sobie w hokeju w fazie playoff.

Mutzko powiedział: „Nasza determinacja, nasza determinacja – blokowanie strzałów i powrót w obronie. … Spójrz na wyniki wczoraj: 1-0, 2-1. Musisz zapracować na swój sposób, nie zarobisz. Zrób to, będąc fajnie przez cały czas. Nasz program zdecydowanie się rozwija. .”

READ  Rory McIlroy rzuca cień na Grega Normana po swoim ostatnim zwycięstwie: „Jeden bardziej niż drugi”

Wszystkie mistrzostwa drużynowe

Do Kniesa w drużynie gwiazd dołączyli Myers i Luke Grainger z Western Michigan z przodu, Jackson Lacombe i Attard z Gophers w obronie oraz Knies w bramce.

Star Tribune nie przyjechał na to wydarzenie. Ten artykuł został napisany przy użyciu transmisji telewizyjnych i wywiadów wideo przed i/lub po wydarzeniu.