Gry Xbox, które pojawią się na Nintendo Switch i PS5, zostały nazwane

  • Napisane przez Toma Gerkina
  • Reporter technologiczny

Źródło obrazu, Studia gier Xbox

Cztery gry, które wcześniej były dostępne wyłącznie dla Microsoftu, wkrótce trafią na konkurencyjne konsole.

Hi-Fi Rush i piracka gra Sea of ​​​​Thieves pojawią się tylko na konsoli PS5 firmy Sony.

Tymczasem narracyjna gra przygodowa Pentiment i gra kooperacyjna Grounded będą dostępne na PS5 i Nintendo Switch.

Do tej pory nie było wiadomo, jakie to były adresy.

Dwie z gier zostały zaprezentowane w środę na Nintendo Direct, internetowej prezentacji firmy, zanim Microsoft potwierdził pełną listę w poście na blogu.

„Te dostępne tytuły dla wielu graczy zjednoczą więcej ludzi i będą nadal rozwijać społeczności graczy” – powiedział Matt Botti, szef Xbox Game Studios.

Redaktor TheXboxHub, Neil Watton, powiedział, że po kilku tygodniach plotek fani nie będą zbytnio zaskoczeni nazwami gier wybranych do pojawienia się na innych konsolach.

„To ci, którzy wskoczą do Grounded i Sea of ​​Thieves, zostaną ostatecznie nagrodzeni pełną rozgrywką międzyplatformową, aby zbudować bazę graczy po premierze w kwietniu” – powiedział BBC.

„Kiedy pomyślisz o głębi rozgrywki w trybie współpracy, jaką można znaleźć w tych tytułach, akcje wydają się kompletne i kompletne”.

Podczas wydarzenia Nintendo ujawniono także kilka innych tytułów, które pojawią się na Nintendo Switch, w tym nową grę Endless Ocean, Monster Hunter Stories i remake hitu Disneya z 2010 roku, Epic Mickey.

Widzowie byli także zaskoczeni, gdy twórcy Sonic Mania, będącego ogromnym hitem 2017 roku, nieoczekiwanie zapowiedzieli swoją najnowszą grę.

Penny's Big Breakaway, stworzona przez Evening Star, to gra platformowa o wyrazistym wyglądzie lat 90-tych.

„Jest w czym wybierać, nawet tylko na Steamie i Nintendo Switch” – dodał.

Źródło obrazu, Wieczorna gwiazda

Skomentuj zdjęcie,

Penny's Big Breakaway ma wygląd mocno nawiązujący do lat 90-tych

Evening Star zostało utworzone przez kilka osób, które pracowały nad Sonic Mania jako niezależni wykonawcy.

Ta gra odniosła ogromny sukces w 2017 roku, uzyskując średni wynik 86 w agregatorze recenzji Metacritic oraz nominację do tegorocznej nagrody Game Awards.

Chociaż fani bardzo oczekiwali kontynuacji tej gry, nigdy do niej nie doszło, a zamiast tego Sega wypuściła w 2023 roku grę Sonic Superstars, która została zaprojektowana przez oryginalnego projektanta Sonica.

Sonic i Mario – maskotki firm Sega i Nintendo – byli uważani za rywali w latach 90. XX wieku, ale gdy w 2000 r. Sega zaprzestała produkcji własnych konsol, zaczęła wypuszczać Sonic na konkurencyjne konsole.

Obecnie gry Sonic pojawiają się na konsolach Nintendo, Sony i Microsoft.

Argick, szkocki streamer na Twitchu, który ma około 20 000 obserwujących, powiedział, że planuje spędzić wieczór grając na żywo w Penny's Big Breakaway.

„Sonic Mania odniosła wyjątkowy sukces krytyczny, a fani i krytycy byli zachwyceni” – powiedział BBC.

„Wystarczy spojrzeć na materiał filmowy Penny's Big Breakaway, który wydaje się płynny, płynny, szybki i zabawny – a ponadto naprawdę łatwo jest go rozpocząć i zagrać.

„Ale jest też naprawdę głupi i nie traktuje siebie zbyt poważnie”.

W środę gracze mniej zainteresowani aktualizacjami Nintendo otrzymali zwiastun nadchodzącego rozszerzenia do gry Elden Ring, zwycięzcy Gry Roku 2022.

Premiera Shadow of the Erdtree zaplanowana jest na czerwiec na PC, Xbox i PlayStation w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *