Gwiazda Hall & Oates, John Oates, mówi, że jest „bardzo dumny” z muzyki, którą stworzył z Darrylem Hallem, ale „nie może się doczekać”, aby ruszyć dalej… w obliczu zaciekłego sporu prawnego między parąJohn Oates z Hall & Oates ciepło wspominał sześćdziesiąt lat, które on i Darryl Hall spędzili w branży muzycznej w obliczu toczącego się sporu prawnego, który rozpoczął się w zeszłym miesiącu.

W nowym wywiadzie z Za aksamitną liną z Davidem Yontefem podcastu Oates przyznała, że ​​ich niezależne projekty nigdy nie przewyższą tego, co stworzyli jako duet.

„Nie można ignorować faktu, że odnoszący sukcesy katalog i 50-letnia kariera Hall & Oates prawie zawsze przyćmią wszystko, co Daryl robi samodzielnie lub ja, co jest dobrą rzeczą, ponieważ jestem z niego bardzo dumny .” „To jest muzyka” – powiedział 75-letni Oates.

Jestem naprawdę dumny z tego, co Darryl i ja wspólnie stworzyliśmy. Myślę, że stworzyliśmy muzykę, która przetrwa próbę czasu.

„Nie lubię żyć przeszłością” – dodał, po czym posłużył się metaforą, aby porównać obecny stan związku duetu do długiego dnia spędzonego na nogach.

„To tak, jakbyś poszedł do wspaniałego muzeum i był naprawdę podekscytowany obejrzeniem tych wszystkich pięknych obrazów, eksponatów, czy czegokolwiek innego, a potem pod koniec zaczęły cię boleć stopy i powiedziałeś: „Wiesz co? Nie mogę się doczekać, aż się stąd wydostanę. „Tak właśnie o tym myślę” – powiedział gitarzysta i piosenkarz.

Napięcia między dwoma muzykami zaczęły się, gdy 77-letni Hall złożył w listopadzie pozew w związku z rzekomym planem Oatsa sprzedaży swoich udziałów w ich wspólnym przedsięwzięciu Whole Oats Enterprises LLP (WOE) stronie trzeciej, Primary Waves Music, bez zgody drugiej strony .

John Oates z Hall & Oates z sentymentem wspominał sześćdziesiąt lat, które on i Darryl Hall spędzili w branży muzycznej, rozmawiając o toczącym się sporze prawnym. Widziane we wrześniu

Hall twierdzi, że umowa z Oates stanowiłaby naruszenie umowy o pracę zawartej wcześniej między parą ludzie.

Ze skargi wynika, że ​​w październiku 2021 roku muzycy zawarli umowę z Whole Oats Enterprises LLP (WOE), spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której właścicielami są muzycy i przez nich kontrolowani.

READ  Zakup Bugatti Travisa Scotta uderzony przez rodzinę 9-letniej ofiary Astroworld

Wkrótce po złożeniu pozwu Hall otrzymał tymczasowy zakaz zbliżania się, aby dać czas na podjęcie działań prawnych.

Hall złożył również oświadczenie, w którym oskarżył Oatesa o „zdradę ostatecznego partnerstwa” za planowanie sprzedaży swojej części publikacji duetu firmie Primary Wave Music, podczas gdy Oates odpowiedział, że oświadczenia Halla były „podżegające, dziwaczne i niedokładne”.

Ogłaszając, że dowiedział się o zamiarze sprzedaży swojego partnera zaledwie dwa dni przed wyruszeniem w trasę, dokumenty sądowe wskazują, że Hall uważa, że ​​Oates zaplanował próbę sprzedaży w taki sposób, aby odwrócić jego uwagę i zrujnować jego ostatnią trasę koncertową.

Według Agencja prasowa, Primary Wave już od ponad 15 lat żywo interesuje się katalogiem utworów nominowanych do nagrody Grammy muzyków.

Prawnicy Halla podkreślają, że znaczna część tej sprawy powinna pozostać poufna, ponieważ jest to „spór prywatny… i nie leży to w zakresie uzasadnionego interesu publicznego, chociaż strony są dobrze znane”. Jego zespół prawny wskazał, że spór dotyczy interpretacji umowy z 2021 r., której warunki pozostają poufne.

Ostatecznie sprawa prawna zostanie rozstrzygnięta w drodze poufnego procesu arbitrażowego.

Jako duet Hall & Oates dotarł do pierwszej czterdziestki przebojów w USA, a 29 z 33 ich singli znalazło się na liście przebojów magazynu Billboard Hot 100 w latach 1974–1991.

Hall złożył pozew, próbując uniemożliwić Oatesowi sprzedaż swoich udziałów we wspólnym przedsięwzięciu biznesowym osobie trzeciej, co według Halla stanowiłoby naruszenie umowy biznesowej zawartej wcześniej między małżonkami; Twórców hitu widziano w 1981 roku
Hall & Oates uznawani są za jeden z najlepszych duetów rockowych wszechczasów. Para została zauważona w 2014 roku
Ostatecznie sprawa prawna wniesiona przez Darryla Halla zostanie rozstrzygnięta w drodze poufnego procesu arbitrażowego; Zespół został sfotografowany w lepszych czasach w 2017 roku

Wśród ich licznych hitów na przestrzeni lat znajdują się hity radiowe, takie jak Rich Girl, Kiss On My List, Private Eyes, I Can't Go for That (No Can Do), Maneater, Out Of Touch, She's Gone, Sara Smile, Say. Not So, You Make My Dreams, Family Man i Modern Love Style i wiele innych.

Sprzedając ponad 80 milionów egzemplarzy, Hall & Oates są uważani za duet odnoszący największe sukcesy w historii rocka.

READ  Lego odtwarza oddział biurowy Dunder Mifflin Scranton

W trakcie wspólnej kariery duet wydał 18 albumów studyjnych, z których najnowszy to inspirowany wakacjami Home For Christmas (2006).

Obaj muzycy wydali także w swojej karierze pięć albumów solowych, ale żaden z nich nie odniósł takiego sukcesu, jaki odniósł podczas swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *