Gwiazda „Harry Potter”, „James Bond” i „Cracker” Cannes 72 – termin

Ulubiony szkocki aktor Rubinowy Coltrane Zmarł dzisiaj w wieku 72 lat, a jego agent potwierdził to do Deadline.

The Harry PotterA James Bond A Pękanie Gwiazda przebywa w szpitalu niedaleko swojego domu w Larbert w Szkocji. Nagrodzony aktor był w złym stanie zdrowia przez ostatnie dwa lata.

Związane z: Hollywood & Media Fiat 2022: Galeria zdjęć

Coltrane, największy komik, pamiętnie zagrał strażnika gry w Hogwarcie, Rubeusa Hagrida w Harry Potter seria.

Jest bardzo popularny jak GarncarzPół-olbrzym/pół-mag, zyskał światową sławę i uznanie dzięki intymnym występom i ekranowej relacji z Daniel RadcliffeHarry’ego Pottera.

Związane z: Filmowa i telewizyjna kariera Robbiego Coltrane’a na zdjęciach

W Wielkiej Brytanii Coltrane pamiętnie podbił ekrany telewizorów jako psycholog sądowy, dr Edward „Fitz” Coltrane w serialu o morderstwach. Pękanie, za którą zdobył trzy kolejne nagrody BAFTA dla najlepszego aktora, zaszczyt dorównywany tylko przez jednego innego aktora, Michaela Gambona. Był także nominowany do nagrody BAFTA za dramat Channel 4 Skarb NarodowyRe i BBC Szkocja Rodzaj słodyczy o nazwie Tutti Frutti.

Aktor dał także niezapomniane występy w filmach, w tym zbiegłe zakonniceA Mona Lisa A Ocean 12.

Związane z: Filmy o Jamesie Bondzie w kolejności: Filmografia, kobiety Bonda i kultowi złoczyńcy

Współgrał w filmach o Jamesie Bondzie złote Oko A Świat nie jest wystarczającyW którym zagrał Valentina Dmitrowicza Żukowskiego, byłego agenta KGB, który stał się sojusznikiem 007.

Coltrane Anthony Robert Macmillan urodził się 30 marca 1950 roku w Rotherglen w Szkocji. Przybrał pseudonim Coltrane w wieku dwudziestu lat na cześć muzyka jazzowego Johna Coltrane’a i był współproducentem inscenizacji Byrne’a Chłopcy z Balaty. Uwzględniono wczesne role filmowe Flash Gordon A Mona Lisa Zanim pojawi się na małym ekranie w Rodzaj słodyczy o nazwie Tutti Frutti i wtedy Czarna Żmija III. Zagrał także papieża w komedii z 1991 roku Papież musi umrzeć.

Pękanie Hitem lat 90., Coltrane był hitem Harry Potter Po raz pierwszy w 2001 roku Harry Potter i Kamień Filozoficzny (zatytułowany Harry Potter i kamień filozoficzny poza Stanami Zjednoczonymi). Według doniesień, J.K. Rowling miała Coltrane’a na szczycie swojej listy, aby zagrać Hagrida, a zapytana, kogo chciałaby zobaczyć w tej roli, odpowiedziała szybkim oddechem „Ruby Coltrane dla Hagrida”.

READ  Tim Burton nazywa Dumbo 2019 swoim ostatnim filmem Disneya (być może)

OBE otrzymał w 2006 roku. Przeżył dwoje dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.