Gwiazdy K-popu BTS pełnią służbę wojskową

SEOUL (Reuters) – K-popowa grupa BTS rozpocznie obowiązkową służbę wojskową, podała w poniedziałek ich agencja, zaczynając wkrótce od najstarszego członka Jin.

29-letni Jane odkłada służbę tak długo, jak to możliwe i staje przed perspektywą pełnego przydziału – co oznacza prawie dwa lata z dala od opinii publicznej – kiedy w grudniu kończy 30 lat.

Od debiutu w 2013 roku BTS stało się światową sensacją dzięki swoim optymistycznym hitom i kampaniom społecznościowym mającym na celu wzmocnienie pozycji młodych ludzi.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Jin anuluje wniosek o odroczenie rekrutacji pod koniec października 2022 r. i zastosuje się do odpowiednich procedur w Wojskowej Administracji Siły Roboczej dotyczących werbunku” – powiedziała grupa zarządzająca siedmioosobowym oddziałem HYBE. (352820.KS) Powiedział w zgłoszeniu regulacyjnym.

Dodała, że ​​wszyscy pozostali członkowie również będą pełnić obowiązkową służbę wojskową według własnych planów.

„Zarówno firma, jak i członkowie BTS nie mogą się doczekać ponownego zjednoczenia jako grupy około 2025 roku, po ich zobowiązaniu do służby”, powiedział w osobnym oświadczeniu Bighit Music należący do HYBE, który zarządza BTS.

Wszyscy zdrowi mężczyźni z Korei Południowej w wieku od 18 do 28 lat muszą służyć w wojsku od 18 do 21 miesięcy w ramach działań obronnych przeciwko uzbrojonej w broń nuklearną Korei Północnej. Jednak niektóre klasy uzyskały zwolnienia lub służyły krócej, w tym medaliści olimpijscy i igrzysk azjatyckich oraz muzycy klasyczni i tancerze, którzy zdobyli pierwsze nagrody w niektórych konkursach. Niektórzy prawodawcy wezwali do usprawiedliwienia BTS.

BTS ogłosiło w czerwcu przerwę od grupowej działalności muzycznej na rzecz realizacji indywidualnych projektów, stawiając pytania o przyszłość grupy.

Zebrali się w sobotę na darmowym koncercie w Busan, aby wesprzeć starania Korei Południowej o organizację World Expo 2030 w mieście portowym.

READ  Aktor z Hongkongu Kenneth Tsang umiera w hotelu poddanym kwarantannie

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Su Hyang Choi) Montaż przez Toma Hogga i Susan Fenton

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.