Haley nie chce powiedzieć, czy nadal będzie wspierać Trumpa jako kandydata GOP: „Nie bez powodu kandyduję przeciwko niemu”

Republikańska kandydatka na prezydenta Nikki Haley nie może powiedzieć z całą pewnością, czy poprze głównego pretendenta Donalda Trumpa w niedzielnych wyborach powszechnych, ale upiera się, że startuje przeciwko niemu, ponieważ jej zdaniem nie nadaje się on na urząd.

„Nie bez powodu startuję przeciwko niemu. Ostatnią rzeczą, o której myślę, jest to, komu będę kibicować. Ostatnią rzeczą, o której myślę, jest to, jak to wygramy” – Haley powiedziała ABC News . Współgospodarz „This Week” Jonathan Carl skrytykował Trumpa, gdy zapytano go, czy podtrzyma swoje wcześniej podpisane zobowiązanie do wspierania ostatecznego kandydata partii.

„Nigdzie się nie wybieram” – dodała Haley. „Będziemy to robić przez długi czas i skończymy”.

Zauważając, że podpisał już zobowiązanie partii, Carl naciskał na Haley: „Nie poparłbyś go, gdyby był kandydatem Republikanów?”

„O wsparciu będziesz mógł porozmawiać później. Możesz go teraz zapytać, czy będzie mnie wspierał, gdy zostanę nominowany” – powiedział.

– Myślisz, że to zrobi? [support you]?” zapytał Karol.

– Myślisz, że to zrobi? – zapytała Haley z uśmiechem. „Szczerze w to wątpie.”

W programie „This Week” były gubernator Karoliny Południowej skrytykował Trumpa za to, że jest zbyt niestabilny, aby przewodzić Stanom Zjednoczonym podczas kryzysów gdzie indziej, na przykład na Bliskim Wschodzie i w Europie.

„To nie czas, aby rozmawiać o Ameryce ukrywającej się w bańce i nierobiącej nic z resztą świata” – powiedział.

Milczenie Trumpa po śmierci uwięzionego przywódcy rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego – pokazuje, co naprawdę czuje do prezydenta Rosji Władimira Putina

„Albo jest z Putinem i uważa, że ​​to fajne, że Putin zabił jednego ze swoich wrogów politycznych, albo nie uważa, że ​​to taka wielka sprawa” – Haley powiedziała Carlowi. „Jeden z nich jest w to zamieszany. Jeden z nich jest problemem”.

READ  Linia „The Foundation” zastępuje producenta i wydaje EPkę Skydance przed wznowieniem produkcji trzeciego sezonu

Haley i inni czołowi politycy amerykańscy, w tym prezydent Joe Biden, obwiniają Putina za śmierć Nawalnego, czemu Kreml zaprzecza.

Zamiast komentować Nawalnego, Trump w mediach społecznościowych przyrzekł, że „zapewni pokój, dobrobyt i stabilność”, jeśli zostanie ponownie wybrany.

Haley, która była ambasadorką Trumpa przy ONZ, została na początku tego miesiąca oskarżona przez byłego prezydenta o ośmielanie Putina. Bezpieczeństwo.

„To mrożące krew w żyłach, ponieważ jedyne, co zrobił w ciągu tej jednej sekundy, to wzmocnienie pozycji Putina” – powiedziała Haley w „This Week”.

„Musimy przypomnieć narodowi amerykańskiemu, że Władimir Putin nie jest naszym przyjacielem. Władimir Putin nie jest fajny” – powiedziała Haley. „To nie jest ktoś, z kim chcemy się zadawać, nie ktoś, z kim chcemy się przyjaźnić. To nie jest ktoś, komu możemy ufać”.

Haley powiedziała także, że przeciwstawienie się Putinowi oznacza stanie po stronie „Rosjan, którzy wierzą, że Nawalny naprawdę przemawia w ich imieniu” – nazywając Nawalnego „bohaterem” – i stanie po stronie Ukrainy przeciwko inwazji Rosji.

Ale Carl nalegał, aby ustawa o pomocy dla Ukrainy utknęła w Kongresie, spiker republikanów Mike Johnson odmówił poddania jej pod głosowanie w związku ze sporem dotyczącym polityki granicznej, a Haley zwróciła się do prezydenta Joe Bidena.

„Cóż, myślę, że najpierw powinniście porozmawiać o tym, co powinien zrobić Joe Biden” – powiedziała Haley. „Powodem, dla którego widzisz Amerykę odizolowaną, jest to, że Joe Biden nigdy nie rozmawiał z Amerykanami o tym, dlaczego Ukraina jest ważna”.

„To nie Biden wstrzymuje tę pomoc w Kongresie. To Republikanie” – powtórzył Carl, odnosząc się do poprzedniej wizyty Bidena w rozdartym wojną kraju i kilku przemówień, które wygłosił w tej sprawie w godzinach największej oglądalności.

READ  Jeffrey Clark: Urzędnik Departamentu Sprawiedliwości Trumpa wzywa sędziego do odrzucenia daty procesu z marca 2024 r. w sprawie w Georgii

„To nie czas, aby wybierać, która ze stron jest słuszna, a która nie” – odpowiedziała Haley, argumentując, że Kongres również „zawodzi” i „potrzebuje” Bidena, aby „więcej rozmawiał z Amerykanami o tym, czego dotyczy ten pakiet”. Muszą wykonać swoją pracę i upewnić się, że pójdą i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby chronić naród”.

„Składają wrażenie, jakby trzeba było wybierać między Ukrainą a Izraelem i zabezpieczeniem granicy. Okłamują naród amerykański. To fałszywe założenie. Możemy zrobić jedno i drugie” – powiedział.

Karl, powołując się na wieloletni sceptycyzm Trumpa wobec NATO, powiedział, że jeśli zostanie ponownie wybrany, Trump „może naprawdę zagrozić sojuszowi NATO?” Zapytał, czy Haley się martwi.

Haley stwierdziła, że ​​„niepokoi ją wiele rzeczy, jeśli Trump zostanie ponownie wybrany”, w tym to, co nazwała „75-letnią historią sukcesu” sojuszu po II wojnie światowej w zapobieganiu powszechnemu konfliktowi.

„To nie czas na opuszczenie koalicji. To nie czas, aby stanąć po stronie bandytów, a nie naszych przyjaciół, którzy byli z nami po 11 września” – powiedziała Haley. „Musimy upewnić się, że nie poddamy się, bo kiedy będziemy niezmienni wobec naszych przyjaciół, nasi wrogowie depczą im po piętach”.

Pośród kontrowersji wokół niedawnych komentarzy Trumpa dotyczących NATO stanął w jego obronie rzecznik kampanii, mówiąc: „Nasi sojusznicy zwiększyli swoje wydatki w NATO, prosząc ich o zapłatę. … Nie możesz się dziwić, jeśli nie płacisz swoich wydatków na obronę. będziemy mieli więcej wojny.”

Haley w niedzielę skrytykowała wysiłki Trumpa, aby obsadzić w Komitecie Narodowym Republikanów nowe kierownictwo, w tym jednego z jego najważniejszych doradców i synową Laurę Trump.

Podczas gdy kandydaci danej partii na prezydenta w historyczny sposób kształtowali wokół niej partię, Donald Trump nadal znajduje się w głównym wyścigu z Haley, mimo że jak dotąd wygrał wszystkie stany.

READ  Daniel Califf aresztowany: Londyńska policja znajduje zbiegłego podejrzanego o terroryzm w Chiswick

„Moje obawy wynikają częściowo z tego, że RNC będzie teraz skarbonką na pokrycie opłat prawnych Trumpa” – powiedziała Haley w „This Week”, argumentując, że takie posunięcie będzie miało wpływ na wyścigi w całym kraju.

Laura Trump powiedziała, że ​​pod nowym przywództwem „każdy grosz trafi do numeru 1, a jedynym zadaniem RNC jest wybór Donalda J. Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych”.

„Możesz wygrać Izbę i Senat, a jeśli będziemy mieli środki, aby wygrać jakiekolwiek inne wyścigi, musisz po prostu pomyśleć o tym, jak zapłacą za jego kadencję na korcie” – powiedziała w niedzielę Haley.

Powtórzył swój apel do elektoratu: „Potrzebujemy przywódcy nowego pokolenia, którego nie rozpraszają sprawy sądowe, który nie jest nastawiony na zemstę na wrogach, który nie jest uczestnikiem dramatu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *