Hawks wracają z 30-punktowej straty i pokonują Celtics

ATLANTA — De'Andre Hunter mógł złapać piłkę i zmusić Celtics do faulu.

Zamiast tego pozwolił temu latać.

Biorąc pod uwagę to, co zrobiła Atlanta Hawks po odrobieniu 30-punktowego deficytu w meczu z liderem NBA Bostonem, słuszne było, aby strzał trafił w siatkę.

Hunter zdobył 24 punkty, w tym za trzy punkty na 9,2 sekundy przed końcem, a nieustępliwy Hawks odniósł jedno z najbardziej nieprawdopodobnych zwycięstw w historii klubu, pokonując w poniedziałkowy wieczór 120-118 nad Celtics.

Celtics wygrali 20 z 22 meczów, notując passę dziewięciu zwycięstw z rzędu na State Farm Arena — passa, która z pewnością nie była zagrożona, gdy trójka Ala Horforda zapewniła Bostonowi prowadzenie 68-38 na niecałe 4 i pół minuty przed końcem. pierwsza połowa. połowa.

Jednak Hawks – jedna z najbardziej rozczarowujących drużyn w lidze – utrzymują się na ostatnim miejscu na wschodzie, rozpoczynając powrót znikąd wraz z obrońcą All-Star Trae Youngiem i trzema innymi kluczowymi zawodnikami odsuniętymi na bok z powodu kontuzji.

Według ESPN Stats & Information było to pierwsze 30-punktowe zwycięstwo od sezonu 2021/22, w którym Los Angeles Clippers pokonali Wizards 116:115, tracąc 35 punktów. Przed poniedziałkowym meczem w ciągu ostatnich 25 lat liczba drużyn, w których traciły co najmniej 30 punktów, wynosiła 5–2606.

Było to także największe zwycięstwo Atlanty od co najmniej sezonu 1997/98, kiedy NBA zaczęła prowadzić szczegółowe rozgrywki.

Dejounte Murray wyprowadził Hawks na prowadzenie i utrzymał wynik 117-116 po odwróceniu układu na minutę przed końcem. Jaylen Brown nie trafił w desperacką trójkę, gdy zegar akcji dobiegł końca, a Hunter zamknął sytuację po drugiej stronie bramki po ogromnej asyście Clinta Capeli.

Po tym, jak Murray nie trafił w skoczka, Capela złapał zbiórkę w ataku i dostrzegł samotnego Huntera na szczycie. Mimo że zegar czasu akcji nie wskazywał czasu akcji, a Hunter mógł zmusić Celtics do faulu, pozostawił otwarte spojrzenie z odległości 26 stóp.

READ  Yankees oddają swój pierwszy projekt w 2023 roku Blue Jays

Hunter przeszedł przez cały scenariusz, zanim w ogóle dostał piłkę.

„Jeśli mi to przekażesz, strzelę” – powiedział sobie Hunter. „Dostał odbicie i podał do mnie, więc strzeliłem”.

Trener Hawks, Quin Snyder, nie miał problemu z decyzją, która wydawała się nierozsądna.

„Nie wahał się” – powiedział Snyder. „Pierwotnie strzelił piłkę, a ja miałem do niego zaufanie”.

To była szokująca porażka dla Celtics w zwycięskim sezonie z drużyną, która w rankingach Konferencji Wschodniej miała za sobą 25 i pół meczu straty.

Jayson Tatum, który prowadził Celtics z 37 punktami, powiedział: „W drugiej połowie zawiedliśmy, a oni narzucili świetne tempo”. „To trudna pigułka do przełknięcia”.

Powrót Atlanty rozpoczął się od serii 9:0, która zakończyła pierwszą połowę, co zmniejszyło różnicę do 74:56, gdy obie drużyny udawały się do szatni.

Tempo przeniosło się na trzecią kwartę, która rozpoczęła się zdobyciem przez Atlantę 19 z kolejnych 23 punktów i zmniejszenie deficytu do 78-75.

Po tym, jak Celtics kilka razy próbowali odskoczyć, Hawks w końcu objęli pierwsze prowadzenie tego wieczoru, gdy mało używany Wesley Matthews trafił za trzy punkty na 9:42 przed końcem i podwyższył wynik 97-96.

Bogdan Bogdanovic zdobył 22 punkty, a Murray dodał 19, ale to kilku zawodników, którzy zwykle przesiadują na ławkach rezerwowych, naprawdę poniosło Hawks.

Viet Craigie zdobył 16 punktów, w tym za trzy punkty, po których wzruszył ramionami, patrząc na kolegów z drużyny, jakby nie mógł uwierzyć w to, co się dzieje. Bruno Fernando zdobył 13 punktów, a Matthews nie trafił w dwa kluczowe trzy punkty.

READ  Wolny agent 76ers, Paul Reed Jr., podpisuje demo jazzu

„Czułem, że wszystko, co robiliśmy, szło gładko [right] „Dla nas to był naprawdę dobry moment. Musimy znaleźć sposób, aby czuć się tak przez cały mecz” – powiedział Craigie.

Dzięki dużej liczbie ubranych na zielono kibiców dopingujących ich w Atlancie Celtics podwoili przewagę gospodarzy w pierwszej kwarcie, wychodząc na prowadzenie 44-22.

Boston oddał 16 z 24 strzałów w pierwszej połowie, w tym 5 z 7 trafiających poza pole karne, a także 7 z 7 trafiających po linii faulu.

Tatum zakończył połowę z 23 punktami, 4 zbiórkami, 4 asystami, 2 przechwytami i 1 przechwytem. Jednak w drugiej połowie został lekko sfaulowany przez Craigiego, który zaczął przenosić bostońską gwiazdę z jednego końca kortu na drugi.