Horizon: Forbidden West to druga co do wielkości premiera PS5 | Brytyjskie wykresy pudełkowe

Horizon: Forbidden West bez problemu zajął pierwsze miejsce na brytyjskich listach przebojów, według najnowszych danych GfK.

Ta gra jest jak dotąd drugą największą premierą na PS5, po popularnej grze startowej Spider-Man: Miles Morales i tuż przed FIFA 22. Podobnie jak Spider-Man, nowy Horizon został wydany zarówno na PS4, jak i PS5. 68% sprzedaży w pakietach było na PS5, a reszta na starszym PlayStation.

Sprzedaż premierowa Forbidden West spadła o 35% w porównaniu do swojego poprzednika: Horizon: Zero Dawn na rok 2017. Jednak te dane nie wpływają na sprzedaż cyfrową, a rynek pobierania znacznie przyspieszył w ciągu ostatnich pięciu lat. Dane do pobrania cyfrowego zostaną opublikowane w dalszej części tygodnia.

Biorąc pod uwagę brak dostępnych konsol PS5, możemy spodziewać się, że Horizon będzie rósł i spadał w miarę dostępności coraz większej ilości sprzętu.

Oznacza to, że Pokemon Legends: Arceus spadł do #2 (sprzedaż spadła o 52% tygodniowo). Nintendo Switch przez trzy tygodnie z rzędu była najlepiej sprzedającą się grą i pozostaje najszybciej sprzedającą się grą roku.

Premiera Horizon zbiegła się w czasie z pojawieniem się większej liczby konsol PS5 w sklepach, wysyłając inne gry na PS5 w górę list przebojów. Spider-Man: Miles Morales wspiął się o 15 miejsc na 12. miejsce po zwiększeniu sprzedaży o 90% tydzień po tygodniu. Tymczasem Ratchet & Clank: Rift Apart wchodzi na listy przebojów pod numerem 20.

Tuż za Ratchet & Clank znajduje się Assassin’s Creed: The Ezio Collection, które wskoczyło z powrotem na listy przebojów na 21. miejscu po wydaniu wersji pakietu na Nintendo Switch.

Gdzie indziej, nowa aktualizacja Cyberpunk 2077 oznacza, że ​​gra jest teraz zoptymalizowana pod kątem PS5, Xbox Series X i S. W rezultacie tytuł CD Projekt notuje wzrost sprzedaży tydzień po tygodniu o 271% i powraca na 23. miejsce.

READ  Dlaczego Jony Ive pozostawił Apple „księgowym”

Kolejną nową grą na listach przebojów jest King of Fighters XV na 30 miejscu. Tytuł SNK najlepiej sprzedawał się na PS5, stanowiąc 53% sprzedaży, 25% na PS4 i 23% na Xbox.

Oto nasza lista dziesięciu najlepszych boxów GfK UK na tydzień kończący się 19 lutego:

zeszły tydzień w tym tygodniu przezwisko
nowe wejście 1 Horyzont: Zakazany Zachód
2 2 Legendy Pokemonów: Arceus
2 3 światło śmierci 2
4 4 Mario Kart 8: Deluxe
3 5 FIFA 22
5 6 Przejście dla zwierząt: nowe horyzonty
10 7 Call of Duty: Straż przednia
8 8 Minecraft (Przełącznik)
7 9 Supergwiazdy Mario Party
14 10 Just Dance 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.