Zdjęcia satelitarne pokazują nowy etap gotowości wojskowej Rosji

Zdjęcia satelitarne zebrane w ten weekend pokazują wyraźną zmianę w rosyjskim rozmieszczeniu wojskowym wokół Ukrainy. W przeciwieństwie do Wdrożenia na dużą skalę widoczne na zdjęciach W ostatnich tygodniach pojawiło się kilka mniejszych wdrożeń. Według analizy firmy Maxar Technologies, która opublikowała zdjęcia, wiele jednostek lub żołnierzy zostało rozmieszczonych poza bazami lub obszarami szkoleniowymi, a niektóre stacjonują wzdłuż linii drzew.

Do granicy z Ukrainą nadal zbliżają się również jednostki rosyjskie. Filmy krążące w mediach społecznościowych w ostatnich dniach pokazywały transport pojazdów wojskowych. Jeden Film opublikowany na TikTok Uchwycił rosyjskie rozmieszczenie wojskowe w odległości mniejszej niż pięć mil od granicy z Ukrainą.

Większość z tych witryn jest w Biełgorod W zachodniej Rosji, 40 mil od granicy, gdzie ostatnio obserwuje się wzrost aktywności wojskowej. Oprócz ruchu pojazdów w ciągu ostatnich dwóch tygodni powstało nowe lądowisko dla helikopterów.

Zespół ds. dochodzeń wizualnych The Times, a także badacze zewnętrzniŚledzono działalność wojskową w okolicy. Jednak obszar był przez kilka dni zachmurzony, co utrudniało zbieranie konwencjonalnych zdjęć satelitarnych. Ale w niedzielę wokół Biełgorod było kilka chmur. Nowe obrazy ujawniły nowe ślady na śniegu, co skłoniło analityków wypełniających obrazy do skupienia się na małych miejscach rozmieszczenia w pobliżu linii drzew.

Nowe wyniki przychodzą później urzędnicy wywiadu USA Twierdził, że 40 do 50 procent ponad 150 000 rosyjskich sił otaczających Ukrainę przeszło z formacji przygotowawczej do formacji bojowej.

Eksperci, którzy obserwowali najnowsze rosyjskie ruchy wojskowe, zwrócili szczególną uwagę na region Biełgorod. Rochan Consulting, który śledzi rosyjskie rozmieszczenia, stwierdził w swoim biuletynie z 19 lutego, że „jeśli Rosja zdecyduje się zaatakować, linia Biełgorod-Walujskij będzie jednym z głównych obszarów, na których odbywają się operacje przeciwko Ukrainie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *