Hrabstwo Cochise poświadcza wyniki wyborów, ponieważ prawnicy Kari Lake i Mark Finchem zostali dopuszczeni

Komentarz

Sędzia w Arizonie nakazał w czwartek radzie zarządzającej hrabstwa Ruby-Red w południowo-wschodnim rogu stanu poświadczenie wyników wyborów z 8 listopada, uznając, że jej członkowie nie mają uprawnień do uchylania się od obowiązku wymaganego przez prawo stanowe.

„Spotkacie się dzisiaj”, powiedział sędzia Sądu Najwyższego Casey F. McKinley powiedział trzem członkom rady nadzorczej hrabstwa Cochise. „Będziesz agitować w sprawie wyborów o godzinie 17”.

Kiedy komisja zebrała się o 15:30, pod nieobecność jednego republikanina, pozostali dwaj przełożeni, jeden republikanin i jeden demokrata, głosowali za poświadczeniem wyników.

Poddanie się, na mocy orzeczenia sądu, zakończyło impas w hrabstwie Cochise, który groził wywróceniem do góry nogami procesu potwierdzania woli ponad 2,5 miliona wyborców w Arizonie. Chaos, który nastąpił, może podważyć przewidywane przez Republikanów zdobycze miejsc w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych i ogólnostanowe wyścigi kuratorów szkolnych.

Katie Hobbs, demokratyczna sekretarz stanu i Gubernator-elekt, agresywnie ruszył do opuszczenia miejsca zdarzenia. Jego biuro pozwało zarząd hrabstwa Cochise w poniedziałek po tym, jak jego członkowie głosowali 2-1 za Termin dla wszystkich dzielnic Aby poświadczyć wyniki w procesie znanym jako akwizycja wyborów. Certyfikat rządowy zostanie wydany 5 grudnia.

Potępienie w hrabstwie Cochise zostało również rozegrane w czwartek przez sędziego federalnego. Dozwolony Adwokaci Kari Lake i Mark Finchem, odrzuceni kandydaci GOP odpowiednio na gubernatora i sekretarza stanu. Podsumowując, zarządzenia te pokazują, jak sędziowie lekceważą próby upolitycznienia stanowisk ministerialnych i osłabienia administracji wyborczej.

Sędzia federalny John Tucci z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Arizony napisał, że sankcje „jasno pokazują, że sąd nie wybaczy stronom sporu… i promuje fałszywe narracje, które bezpodstawnie podważają zaufanie publiczne w czasach rosnącej dezinformacji i nieufności”. W procesie demokratycznym”.

Lake i Finchem pozwały hrabstwo Maricopa na początku tego roku, aby policzyć głosy w hrabstwie Pima, gdzie znajdują się Phoenix i Tucson. W sierpniu Tucci oddalił pozew Lake i Finchem, który przedstawił niejasne i bezpodstawne zarzuty dotyczące wad maszyn do głosowania. Złożyli odwołanie w następnym miesiącu.

READ  Personel kongresmana George'a Santosa jest pod obserwacją na Kapitolu

W swoim nowym orzeczeniu w czwartek sędzia uznał, że sankcje były odpowiednie w tej sprawie, aby „wysłać wiadomość do tych, którzy mogą w przyszłości składać podobne niepoważne pozwy”.

Tucci, który został nominowany do ławy federalnej przez prezydenta Baracka Obamę w 2013 r., argumentował, że uiszczanie honorariów adwokackich dla hrabstwa Maricopa było właściwą sankcją, ponieważ hrabstwo i jego prawnicy „powinni zamiast tego poświęcić czas i zasoby na przygotowanie tej niepoważnej sprawy”. do wyborów, w których roszczenia powodów wzbiły chmurę kurzu bezpodstawnie”.

Adwokaci Airey i Finchem nie zostali wymienieni w postanowieniu sędziego, który nakazał hrabstwu Maricopa wyszczególnienie honorariów adwokackich w ciągu 14 dni. Wśród adwokatów wymienionych przez kandydatów w aktach sądowych jest Alan Dershowitz, były profesor Harvard Law School, który wcześniej doradzał byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Lake, Finchem, Dershowitz i inni adwokaci zaangażowani w sprawę nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Pozew został w dużej mierze sfinansowany przez dyrektora generalnego MyPillow, Mike’a Lindella, który promował obalone twierdzenia o oszustwach wyborczych. Lindell powiedział The Washington Post w czwartek wieczorem, że nie rozmawiał jeszcze z prokuratorami o sankcjach i że zaapelowali o oddalenie podstawowego pozwu Tucciego. Powiedział, że ograniczenia są niepotrzebne. „Mieli więcej ekspertów i więcej dowodów niż jakikolwiek przypadek w historii” – powiedział. „To, co robią sędziowie, łącznie z tym, jest obrzydliwe”.

Sędzia zezwolił tylko na adwokatów dla kandydatów, ale nie dla samych kandydatów, ale „sąd nie stwierdza, że ​​powodowie działali w tej sprawie właściwie – poza tym” – zapewnił.

„Umożliwienie adwokata powodom nie oznacza wykluczenia ich” – dodał. „Ma na celu karanie określonych zachowań prawników w szerszym celu, jakim jest powstrzymanie podobnych bezpodstawnych zgłoszeń inicjowanych przez kogokolwiek, niezależnie od tego, czy jest to prawnik, czy nie”.

Jezioro, kto ma Nie przyznał się do swojej rasy, podczas gdy w klubie Trumpa Mar-a-Lago na Florydzie iw Arizonie w czwartek przyszedł rozkaz, według osoby zaznajomionej z jego działalnością, która wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości w celu omówienia wydarzeń niepublicznych. Miała tam wygłosić przemówienie i odebrać nagrodę na imprezie zorganizowanej przez Moms for America, która nazywa się „narodowym ruchem matek na rzecz odzyskania naszej kultury dla prawdy, rodziny, wolności i Konstytucji”.

READ  2022 Stanley Cup Playoffs Game 7 Aktualizacje na żywo: Lightning Face Maple pozostawia wielką sobotę NHL

Rozkaz Tucci wieńczy i tak już dramatyczny dzień w Arizonie, gdzie walki wewnętrzne po wyborach sprawiły, że hrabstwo Cochise znalazło się w centrum uwagi. Nadzorcy powiatowi pojawili się w sądzie bez reprezentacji prawnej w czwartkowe popołudnie, mając jedynie pełnomocnika.

Prokurator hrabstwa, Brian McIntyre, odmówił reprezentowania przełożonych w tej sprawie, po uprzednim poinformowaniu ich, że ich działanie jest nielegalne. Następnie próbowali zatrzymać Briana Plemma, prawnika reprezentującego firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Cyber ​​​​Ninjas w swoim destrukcyjnym audycie Wybory 2020 w Arizonie, ale odmówił przyjęcia pozwu.

Tom Crosby, jeden z dwóch przełożonych odpowiedzialnych za opóźnienie certyfikacji, poprosił sędziego o odroczenie rozprawy do przyszłego tygodnia, aby prawnik znaleziony przez komisję, Daniel McCauley, mógł przyspieszyć sprawę. Sędzia odmówił, mówiąc, że jakiekolwiek działanie „nie leży w interesie wymiaru sprawiedliwości”. Macaulay nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Wydawało się, że sędzia rozważa nakazanie przełożonym zatwierdzenia płótna na już zaplanowanym spotkaniu w piątek, pytając sekretarza prokuratora stanu, czy dodatkowa jednodniowa przerwa nie będzie przeszkadzać urzędnikom państwowym odpowiedzialnym za uzyskanie zaświadczenia w przyszłym tygodniu. Adwokat Andy Khanna odpowiedział, że piątkowa zgoda zostanie przyjęta, jeśli zostaną spełnione określone warunki.

Ale później tego popołudnia żarliwy argument, by nakazać komitetowi działanie, wyszedł od jedynego członkini Demokratów, Ann Engle. Wstrzymał się od poniedziałkowego głosowania w sprawie opóźnienia nominacji ministerialnej.

Ostrzegł sędziego, że Crosby nazwał piątkowe spotkanie „rodzajem starcia między sekretarzem stanu a przeciwnikami wyborów”. Crosby wyraził zaniepokojenie sprzętem używanym podczas wyborów.

Nakazując komisji zebranie się w czwartek, sędzia powiedział, że takie obawy „nie są powodem do opóźnienia płótna”. Odkrył, że prawo stanowe „niejasno wymaga” od hrabstw poświadczenia wyników do 28 listopada, jeśli karty do głosowania są niekompletne.

Crosby nie był obecny, gdy zarząd spotkał się w czwartek, aby zastosować się do nakazu sędziego. Powiedział w e-mailu, że nie uczestniczył „w radach radcy prawnego dla zarządu”, ale nie odpowiedział na inne pytania. Peggy Judd, inna republikanka, powiedziała: „Nie wstydzę się niczego, co zrobiłam”.

READ  2022 Masters Tea Times, łączenie: pełna domena, grupy, harmonogram 4 rundy krajowej Augusta

Powiedział, że czuje się zmuszony głosować za ratyfikacją wyników „z powodu decyzji sądu, z powodu mojego własnego zdrowia i okoliczności w naszym życiu”.

Ale dodał: „Nie chcę być zagrożony”.

Za kulisami sekretarz stanu wydał surowe ostrzeżenia co najmniej jednemu hrabstwu o konsekwencjach odmowy certyfikacji, zgodnie z e-mailami opublikowanymi na podstawie prośby o rejestry publiczne.

Gdy urzędnicy w kontrolowanym przez GOP hrabstwie Mohave spotkali się w poniedziałek, aby otrzymać certyfikat, przewodniczący Rady Nadzorczej Ron Gold powiedział: „Dowiedziałem się dzisiaj, że nie mam wyboru i muszę głosować, bo inaczej zostanę aresztowany i oskarżony o przestępstwo”.

Z komunikatów stanowych urzędników wyborczych jasno wynika, co miał na myśli.

Stanowy dyrektor ds. wyborów, Corey Lorick, napisał tego dnia w e-mailu do Rady Organów Nadzoru: „Nasze biuro podejmie wszelkie niezbędne działania prawne, aby zapewnić policzenie głosów wyborców z Arizony. Świadectwo ścigania karnego.

Ruby Cramer przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *