Huragan Virginia Beach, niskie temperatury w USA: Weather News

grać

Mieszkańcy wybrzeża Wirginii oceniali szkody i sprzątali w poniedziałek rano po przejściu tornada w niedzielę.

Huragan został potwierdzony w Virginia Beach w niedzielę, docierając do lądu około trzech godzin po tym, jak National Weather Service wydało ostrzeżenie przed huraganem dla tego obszaru. Dzień po tym, jak tornado F2 wylądowało w Palm Beach Gardens na Florydzie, domy zostały uszkodzone, pojazdy przewróciły się, a drzewa połamały.

Urzędnicy miejscy Virginia Beach przesłali na Twitterze wstępne doniesienia o zniszczeniach, w tym powalonych drzewach w rejonie Great Neck, powalonych drzewach na domach i pojazdach. Miejska straż pożarna napisała również na Twitterze, że załogi odpowiedziały na „wiele wezwań” w sprawie rozległych szkód spowodowanych przez burzę i „raporty o wyciekach gazu w wielu domach”.

Tymczasem fani ciepłej pogody na Środkowym Zachodzie i Północnym Wschodzie nie mają wiele do świętowania, ponieważ nowy miesiąc przynosi niższe temperatury.

Ostatni dzień kwietnia przyniósł ulewne deszcze na środkowym Atlantyku i północnym wschodzie oraz ciepłą pogodę na zachodzie. Jednak na początku maja temperatury w całym kraju będą niższe od średniej.

Oto, co warto wiedzieć o poniedziałkowej prognozie pogody i wiadomościach krajowych.

Virginia Beach ogłosiła stan wyjątkowy po tym, jak w niedzielę tornado przeszło przez ten obszar, niszcząc dziesiątki domów, powalając drzewa i powodując wycieki gazu.

Urzędnicy miejscy powiedzieli, że nie jest jasne, ile domów zostało uszkodzonych, ale oszacowali, że od 50 do 100 po tym, jak tornado wylądowało krótko po 18:00, WTKR-TV zgłoszone.

Nie było natychmiastowych doniesień o obrażeniach. Virginia Natural Gas zareagowała na kilka domów z wyciekami gazu i Moc Dominium Strajki zgłoszono przy prawie 1000 na początku poniedziałku.

READ  Huragan Agatha trafia na ląd w Meksyku

W wyniku niesprzyjającej pogody festiwal Something in the Water w Virginia Beach ogłosił odwołanie wszystkich wydarzeń w niedzielę, trzeciego dnia festiwalu.

Burza nad Wielkimi Jeziorami może doprowadzić do temperatur poniżej średniej i deszczu od środkowego zachodu po wschodnie wybrzeże. — poinformowała Narodowa Służba Meteorologiczna.

„Ten wzorzec będzie nadal utrzymywał wysokie temperatury w miejscach takich jak Detroit, Chicago i Pittsburgh od 5 do 20 stopni powyżej średnich historycznych” – powiedział meteorolog AccuWeather. — powiedział La Troy Thornton.

Porywy wiatru dochodzące do 45 mil na godzinę są możliwe w poniedziałek na Środkowym Zachodzie od Minnesoty do zachodniego Illinois, podał serwis pogodowy.

Chłodniejsza pogoda może utrzymać się przez cały weekend.

Po rekordowych temperaturach na zachodnim wybrzeżu w kwietniu, powrócą chłodniejsze dni i deszcze.

Temperatury w Seattle i Portland spadną do 60 stopni po osiągnięciu 80 stopni w zeszłym tygodniu. We wtorek w San Francisco i Fresno możliwe są przelotne opady i burze.

„Gdy burza przesuwa się na południe wzdłuż wybrzeża Kalifornii, w środkowej Kalifornii możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Burze mogą również generować niewielki grad” – meteorolog AccuWeather — powiedział Brandon Buckingham.

Serwis pogodowy poinformował, że na początku maja w zachodnich i północnych/środkowych Górach Skalistych możliwe są ulewne deszcze, burze i śnieg na dużych wysokościach.

Współautorzy: Terry Collins, USA Today; Associated Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *