Ikea i H&M w Rosji

IKEA, największa na świecie firma meblowa, ma w Rosji 17 sklepów. Spółka walka powiedział Ma „ogromny wpływ na człowieka” i „prowadzi do poważnych zakłóceń w łańcuchu dostaw i warunkach biznesowych”. W rezultacie zdecydował się na wstrzymanie wszelkiej działalności produkcyjnej i detalicznej w Rosji, a także wszelkiej wymiany handlowej z Rosją i jej sojusznikiem Białorusią.
Dziesiątki zachodnich firm odeszło lub wstrzymała operacje w Rosji w odpowiedzi na inwazję, co skutkowało sankcjami i przerwaniem dostaw.

IKEA powiedziała, że ​​15 000 pracowników ucierpi bezpośrednio z powodu zamknięcia w regionie. Ale firma będzie im płacić, przynajmniej przez jakiś czas.

Firma stwierdziła w oświadczeniu: „Ambicje grup firmy są długoterminowe, a my pracowaliśmy nad zapewnieniem zatrudnienia i stabilności dochodów na najbliższą przyszłość oraz zapewnieniem wsparcia im i ich rodzinom w regionie”.

IKEA ogłosiła również „natychmiastową darowiznę w wysokości 20 milionów euro (22 miliony dolarów) na pomoc humanitarną dla osób przymusowo przesiedlonych w wyniku konfliktu na Ukrainie”, w odpowiedzi na pilny apel Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

Spółka dominująca Ingka Group jest jednym z największych operatorów centrów handlowych w Rosji. Powiedział, że jego „mega” centra handlowe będą nadal działać, aby dostarczać Rosjanom żywność, odzież i towary.

H&M

firma odzieżowa Grupa H&M (HNNMY)który ma 168 sklepów w Rosji, podał późną środą, że podjął również decyzję o czasowym zamknięciu sklepu w Rosji.

„Grupa H&M dba o wszystkich kolegów i dołącza do tych, którzy opowiadają się za pokojem na całym świecie” – powiedział w oświadczeniu szwedzki sprzedawca odzieży. Ubrania i inne niezbędne artykuły zostały przekazane przez firmę.

Ikea i H&M dołączają do Coraz więcej globalnych firmWłącznie z jabłko (AAPL)A Disney (dis) A twierdza (F)która wycofuje się z operacji w Rosji w związku z inwazją na Ukrainę.

Chris Liakos z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *