iPhone 17 Pro Max będzie pierwszym telefonem wyposażonym w trzy 48-megapikselowe obiektywy aparatu

Według analityka Apple Ming-Chi Kuo, przyszłoroczny iPhone 17 Pro Max będzie wyposażony w ulepszony 48-megapikselowy aparat z tetrapryzmem, zapewniający lepszą jakość zdjęć i funkcję zoomu.


W Najnowsza notatka dla inwestorów została opublikowana na MediumKuo powiedział, że główną zmianą specyfikacji będzie 48-megapikselowy czujnik CIS 1/2,6 cala w porównaniu z 12-megapikselowym czujnikiem 1/3,1 cala, który ma być zastosowany w tegorocznych modelach iPhone’a 16 Pro.

Oczekuje się, że zarówno iPhone 16 Pro, jak i iPhone 16 Pro Max otrzymają teleobiektywy Tetraprism w 2024 roku, zamiast ograniczać się do technologii większego Pro Max, jak ma to miejsce w przypadku serii iPhone 15 (iPhone 15 Pro ma 12 -megapikselowy teleobiektyw Oferuje 3-krotny zoom, ale iPhone 15 Pro Max korzysta z ulepszonego systemu zoomu, który pozwala na 5-krotny zoom.) Oznacza to, że oba modele iPhone’a 16 Pro będą miały co najmniej 5-krotny zoom optyczny i co najmniej 25-krotny zoom cyfrowy.

Kuo powiedział, że obecnie nie jest pewien, czy tylko iPhone 17 Pro Max będzie wyposażony w zaktualizowany aparat z pryzmatem tetrapryzmowym. Ale jeśli jest to model ekskluzywny, dwa modele iPhone’a 18 Pro otrzymają go w 2026 roku. Kuo dodał, że zaktualizowany aparat z pryzmatem tetrapryzmowym wymaga zupełnie nowo zaprojektowanych pryzmatów, które powinny mieć krótszą obudowę, aby zmniejszyć wysokość aparatu.

Raport analityków potwierdza twierdzenie złożone w zeszłym roku przez Jeffa Poe z Haitong International Securities. Bo powiedział w grudniu, że 48-megapikselowy teleobiektyw iPhone’a 17 Pro Max zostanie zoptymalizowany do współpracy z Apple Vision Pro. Obecne modele iPhone’a 15 Pro mogą nagrywać wideo 3D z przestrzenną głębią do odtwarzania w Vision Pro. W przypadku trzymania w orientacji poziomej główny i ultraszerokokątny obiektyw łączą się, aby nagrywać przestrzenne wideo z dodatkową głębią.

Pu powiedział wcześniej, że oba modele iPhone’a 16 Pro będą wyposażone w 48-megapikselowy ultraszerokokątny obiektyw, dzięki czemu iPhone 17 Pro Max będzie pierwszym modelem iPhone’a wyposażonym w system tylnego aparatu składający się wyłącznie z 48-megapikselowych obiektywów. Dla porównania, obecne modele iPhone’a 15 Pro mają 48-megapikselowy obiektyw główny, 12-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny i 12-megapikselowy teleobiektyw.

READ  Podzielony ekran Tiny Tina's Wonderlands sprawia, że ​​zarządzanie przedmiotami jest przykrym obowiązkiem

Popularne historie

10 powodów, dla których warto czekać na iPhone’a 17 w przyszłym roku

Plan rozwoju iPhone’a firmy Apple rozciąga się na kilka lat w przyszłość, a firma stale współpracuje z dostawcami nad kilkoma kolejnymi modelami iPhone’a jednocześnie, dlatego czasami dostajemy pogłoski o wyciekach funkcji na długo przed premierą. Seria iPhone’ów 17 nie jest inna i już wiemy, czego się spodziewać po ofercie smartfonów Apple na rok 2025. Jeśli planujesz pominąć ten krok, oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.

Wszystko nowe w iOS 18 Beta 3

W trzeciej wersji beta systemów iOS 18 i iPadOS 18 wydanej dzisiaj przez firmę Apple wprowadzono dodatkowe poprawki w wielu funkcjach, takich jak ikony trybu ciemnego, aplikacja Zdjęcia, emotikony w Wiadomościach i nie tylko, i wygląda na to, że Apple przygotowuje się do premiery Inteligencja Apple. Apple będzie nadal aktualizować iOS 18‌ przez następne kilka miesięcy, ulepszając wersję beta przed premierą.

iPhone 17 „Slim”: wszystko, co wiemy do tej pory

Oczekuje się, że w 2025 roku Apple zaprzestanie produkcji iPhone’a „Plus” z gamy iPhone’a 17, aby zrobić miejsce dla iPhone’a „Slim” – choć w rzeczywistości może nie nazywać się tak w momencie premiery jesienią przyszłego roku. Choć do premiery serii iPhone 16 pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, biorąc pod uwagę, że o większych wyświetlaczach w modelach iPhone 16 Pro dowiedzieliśmy się już w maju 2023 roku, plotki…

Przecieki potwierdzają pojawienie się czterech modeli iPhone’a 16 z tym samym chipem A18

Kod odkryty w backendzie Apple przez Nicolása Alvareza i udostępniony firmie MacRumors potwierdza plany Apple dotyczące wypuszczenia na rynek w tym roku czterech modeli iPhone’a 16 i wskazuje, że wszystkie urządzenia będą wyposażone w ten sam chip z serii A. Istnieją odniesienia do nowych numerów modeli niezwiązanych z obecnymi iPhone’ami, które zawierają schemat numeracji używany przez Apple w przypadku swoich flagowych urządzeń. Kod…

READ  Reddit usunie edycje społeczności prywatnych, chyba że zostaną ponownie otwarte

W nowej ofercie Best Buy obniży cenę MacBooka Pro M3 nawet o 500 dolarów

W tym tygodniu Best Buy oferuje mnóstwo rabatów na 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro firmy Apple z końca 2023 roku, sięgające nawet 500 dolarów zniżki na wybrane modele. Oferty te są dostępne dla wszystkich kupujących i nie wymagają członkostwa My Best Buy Plus ani Total. Uwaga: MacRumors jest partnerem Best Buy. Gdy klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką płatność, która pomoże…

Plotki o zmianach w konstrukcji modeli iPhone’a 16 związanych z funkcją Face ID

Magazyn poświęcony łańcuchowi dostaw DigiTimes podał w tym tygodniu, że modele iPhone’a 16, które pojawią się jeszcze w tym roku, mogą mieć pewne „zmiany konstrukcyjne” związane z funkcją Face ID. Pierwotnym źródłem tej informacji była brytyjska gazeta The Telegraph, która sześć tygodni temu poinformowała, że ​​dostawca komponentów Face ID, firma Coherent, rozważa sprzedaż lub zmianę przeznaczenia zakładu produkcyjnego w Newton Aycliffe, małym miasteczku w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *