Izrael bombarduje szkołę UNRWA, zabijając co najmniej 10 bojowników Hamasu

wiadomości ze świata


Siły Obronne Izraela przeprowadziły we wtorek karny nalot na bojowników Hamasu ukrywających się w prowadzonej przez ONZ szkole dla uchodźców palestyńskich w pobliżu środkowej Gazy, twierdząc, że ich celem była „sala wojenna” pełna bojowników, którzy wzięli udział w krwawej bitwie 7 października. Atak terrorystyczny.

Izrael twierdzi, że spośród 15 osób zabitych w nalocie na szkołę Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy i Robót (UNRWA) w Nuseirat „ponad 10” należało do Hamasu, chociaż nie podał on szczegółowych informacji na temat tożsamości pozostałych osób.

Izraelskie Siły Obronne i Siły Powietrzne przeprowadziły we wtorek nalot na szkołę UNRWA w środkowej Gazie, w której według nich mieści się „sala wojenna” dla bojowników Hamasu. Muhammad Sabre/EPA-EFE/Shutterstock
Strajk uderzył także w budynek mieszkalny, w którym podobno przebywały „dziesiątki” uchodźców, którzy kilka dni temu uciekli z Rafah. AFP za pośrednictwem Getty Images

Dzisiaj rano siły armii izraelskiej zabiły „dziesiątki” terrorystów Hamasu w mieście Jabalia w północnej Strefie Gazy w jednych z najcięższych bitew w regionie od dwóch miesięcy. O sprawie poinformował „Jerusalem Post”..

Siły izraelskie twierdziły, że nalot przeprowadzono przy użyciu amunicji precyzyjnej, aby pomóc zmniejszyć straty wśród ludności cywilnej.

Jednak strajk uderzył także w budynek mieszkalny, w którym podobno przebywały „dziesiątki” uchodźców, którzy uciekli z Rafah kilka dni wcześniej. Obrony Cywilnej Gazy Poinformowano, że odnaleziono osiem ciał Z gruzów zniszczonego trzypiętrowego domu wydobyto wiele osób, w większości kobiety i dzieci, a wiele innych udało się uratować.

Izrael twierdzi, że spośród 15 osób zabitych w nalocie na szkołę „ponad 10” należało do Hamasu, chociaż nie podał szczegółów na temat tożsamości pozostałych. AP

Izraelskie wojsko stwierdziło, że pomieszczenie w szkole UNRWA było wykorzystywane przez skrzydło Hamasu Nakba do planowania serii ataków na siły izraelskie w ostatnich tygodniach.

Według izraelskiego wywiadu wyeliminowani elitarni bojownicy należeli do członków Hamasu, którzy zabili ponad 1200 izraelskich cywilów.

W ostatnich miesiącach oblegana agencja UNRWA stała się przedmiotem krytyki po oskarżeniach ze strony Izraela, że ​​setki z jej około 13 000 pracowników w Gazie należą do grup zbrojnych, w tym Hamasu.

Izraelskie oskarżenia skłoniły głównych międzynarodowych zwolenników do wstrzymania organizacji milionów dolarów, chociaż nie przedstawiła ona dowodów na poparcie swojego twierdzenia.

READ  Chiny twierdzą, że USA „nie mają prawa” ingerować w umowę dotyczącą portu w Hamburgu

Z drutami pocztowymi

https://nypost.com/2024/05/14/world-news/israel-strikes-unrwa-school-killing-at-least-10-hamas-fighters/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *