Izrael opublikował 7 października wideo przedstawiające zabójcę Hamasu wykonującego egzekucję na kobiecie

JEROZOLIMA (Reuters) – W poniedziałek Izrael opublikował nagranie z kamery bezpieczeństwa z 7 października, na którym widać bandytów Hamasu, którzy wjechali do Izraela, goniąc ludzi z festiwalu muzycznego na świeżym powietrzu, przy czym jeden z nich widział z bliska egzekucję kobiety.

Izrael stara się odeprzeć międzynarodową krytykę swojej reakcji na atak Hamasu, który doprowadził do wyniszczającej wojny w Gazie. Pomimo rosnących wezwań do zawieszenia broni Izrael oświadczył, że będzie kontynuować kampanię do wyeliminowania Hamasu.

„To wojna między dobrem a złem” – głosi post udostępniony w mediach społecznościowych wraz z filmem przez konto powiązane z izraelskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Film pokazuje ludzi uciekających przed bandytami Hamasu, próbujących uciec z festiwalu w pobliżu granicy, który odbył się 7 października, a który zamienił się w masakrę.

Pod koniec filmu, w tle, jedna z ściganych kobiet klęczy na ziemi, a obok niej bandyta. Chwilę później bandyta podniósł broń i strzelił do leżącej kobiety z bliskiej odległości.

Na nagraniu nie było dźwięku, ale gdy pociągnął za spust, z ziemi uniosła się chmura kurzu.

Kobieta nie została zidentyfikowana z imienia i nazwiska.

Reuters zweryfikował lokalizację materiału filmowego w pobliżu kibucu Alumim, uwzględniając układ drogi, drzew i pobliskiego budynku odpowiadający zdjęciom satelitarnym okolicy.

Na Izrael rośnie presja, aby zgodził się na zawieszenie broni w Gazie, gdzie według rządów kierowanego przez Hamas zginęło co najmniej 13 300 osób, w tym co najmniej 5600 dzieci.

Izraelscy urzędnicy twierdzą, że są zdecydowani nadal skupiać się na zamordowaniu przez Hamas około 1200 osób, w większości cywilów, oraz pojmaniu 240 innych osób podczas najkrwawszego dnia w 75-letniej historii Izraela.

READ  Rosja zamierza umieścić broń nuklearną w pobliżu granicy Białorusi z NATO

Rządy zachodnie i wielu obywateli udzieliły Izraelowi silnego wsparcia i współczucia w związku z atakami Hamasu, ale reakcja Izraela również wywołała gniew.

Reportaż Ariego Rabinowitza, montaż: Rosalba O’Brien

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *