Jacques del Rio, koordynator przywódców, opisuje bunt z 6 stycznia jako „kurz”

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Podczas spotkania po szkoleniu z dziennikarzami, koordynator Waszyngtonu przywódców obrony Jack Del Rio zbagatelizował szturm na Kapitol z 6 stycznia, nazywając to „flashem” w porównaniu z protestami przeciwko sprawiedliwości rasowej, które nastąpiły po śmierci George’a Floyda w 2020 roku.

Widzę zdjęcia w TV [of the Floyd protests] Niszczenie środków do życia ludzi. Biznes się pali. Żaden problem — powiedział — a potem w Kapitolu mamy kurz, nic się nie spaliło i zrobimy z tego wielką aferę. Myślę, że to trochę jak dwa kryteria i jeśli zastosujemy to samo kryterium i będziemy mieć dla siebie sens, porozmawiajmy o tym.

Komentarze Del Rio były odpowiedzią na pytania dotyczące posta w mediach społecznościowych, który zamieścił na początku tygodnia. 59-letni weteran piłki nożnej wypowiadał się na Twitterze w każdym z trzech sezonów, w których trenował liderów, często odnosząc się do konserwatywnych kwestii politycznych.

Ostatni tweet z poniedziałkowej nocy pojawił się w odpowiedzi na raport Brookings Institution, waszyngtońskiego think tanku, o komisji House badającej atak z 6 stycznia, czyli 11 miesięcy i ponad 1000 wywiadów później. Rozprawy rozpoczną się w czwartek. Del Rio napisał: „Chciałbym zrozumieć 'pełną historię’ tego, dlaczego lato zamieszek, grabieży, podpaleń i niszczenia mienia osobistego nie było omawiane, ale to ??? #zdrowy rozsądek”.

Komentarze Del Rio wydają się zaprzeczać niedawnym wiadomościom NFL o sprawiedliwości rasowej i są sprzeczne ze sposobem, w jaki liga i jej zespół zareagowali na śmierć Floyda. W czerwcu 2020 r. Rivera powiedział, że poprze Zawodnicy, którzy uklękli podczas hymnu narodowego w proteście przeciwko niesprawiedliwości rasowej i brutalności policji, a w sierpniu trener odwołał szkolenie, aby przeprowadzić ogólno drużynową dyskusję na temat sprawiedliwości rasowej po Jacob Blake został zastrzelony.

Komendant naczelny Jason Wright kierował ostatnimi wysiłkami zespołu na rzecz promowania sprawiedliwości rasowej i różnorodności pracowników. Stało się to przedmiotem poszukiwań nowego stadionu przez zespół, kiedy urzędnicy Maryland wskazali na zmianę społeczną, jaką zespół może wprowadzić, utrzymując swoje miejsce w głównie czarnym hrabstwie Prince George. Rzecznik zespołu nie odpowiedział w środę na prośbę o wywiad z Wrightem.

READ  2022 NFL Free Agency Tracker: aktualizacje na żywo, najnowsze plotki i transfery w całej lidze

Ustawodawcy z Wirginii rozważają obecnie przepisy mające na celu zachęcenie przywódców do przeniesienia się do Wirginii, a jeden z senatorów zauważył, że komentarze Del Rio odbiły się echem w Richmond. „Właśnie zawarłem umowę, aby głosować jako nie-nie” – powiedział senator Jeremy S. McPeak (demokrata książę William) Tweetuj w środę. „Myślę, że to, co dziś płonie, to stadion”. McPike wcześniej wyrażał zastrzeżenia co do proponowanych przepisów dotyczących stadionów i wyrażał obawy dotyczące przeniesienia wokół potencjalnej lokalizacji Woodbridge.

Jego komentarze rozzłościły niektórych fanów i komentatorów, z byłym obrońcą DeAngelo Hall Tweetuj emoji klauna W trenerze weteranów, trener liderów Brian Mitchell zadzwonił do Rona Rivery, aby poradzić sobie z sytuacją.

„Jak [you] Spodziewasz się, że ktoś w tej drużynie będzie uczciwy, gdy masz takiego faceta na stanowisku koordynatora obrony? ” Mitchell powiedział w swoim programie radiowym 106,7 The Fan Środa.

„Jack Del Rio jest ignorantem, ignorantem” – napisał na Twitterze Doug Baldwin, były odbiorca w Seattle. „I to jest pełne miłości i szacunku, o ile mogę to opisać”.

Del Rio powiedział, że nie obawiał się, że jego tweety mogą urazić graczy – po części dlatego, że nie sądzi, by „rasa miała coś wspólnego” z buntem – ani że korzystanie z Twittera może wpłynąć na zespół.

„Wszystko, co powiem lub napiszę, będzie mi wygodnie mówić lub pisać przed wszystkimi, z którymi pracuję, zawodnikami i trenerami” – powiedział Del Rio. „Wyrażam się jako Amerykanin. Mamy tę zdolność. Kocham ten kraj, wierzę w to, w co wierzę i powiedziałem to, co chcę powiedzieć. ”.

Rivera odmówił omówienia tweetów del Rio z dziennikarzami w środę i nie powiedział, czy omawiał je ze swoim koordynatorem defensywy. Rivera powiedział, że „niekoniecznie” obawia się, że komentarze Del Rio wpłyną na szatnię, która jest w większości czarna i ma wielu graczy, którzy poparli protesty Floyda słowami i postami w mediach społecznościowych dwa lata temu. Jeśli stanie się to problemem, powiedział Rivera, poradzi sobie z tym.

READ  Gary Sanchez Minnesota Twins uzgadniają umowę o wartości 9 milionów dolarów, aby uniknąć arbitrażu

„Jak sobie z tym poradzić, nie podzielę się z wami, bo to będzie sprawa prywatna” – dodał.

Del Rio powiedział, że jeśli któryś z jego graczy byłby urażony jego komentarzami, z zadowoleniem przyjąłby dyskusję.

„Rozmawiałem o tym z każdym” – powiedział. „Nie ma problemu. W każdej chwili. Ale tak nie jest. [offended]. Po prostu wyrażam siebie i wierzę, że jako Amerykanie mamy prawo do wyrażania siebie, zwłaszcza jeśli okazujesz szacunek. Jestem pełen szacunku. Zadałem proste pytanie. naprawdę. Weźmy się za to. o co pytałeś? proste pytanie. Dlaczego nie spojrzymy na te rzeczy [around the 2020 protests]? „

W wywiadzie dla NBC Sports Washington, jeden z najbardziej wygadanych przywódców obrony, Jonathan Allen, powiedział, że chociaż był świadomy tweetów Del Rio, nie wywołały one zbytniej dyskusji w szatni.

„Pod koniec dnia możesz mieć różnicę zdań i szanować się nawzajem” – powiedział Allen. „Czuję, że o to właśnie chodzi w naszym kraju. różnica Na około. Więc osobiście nie obchodzi mnie, co myśli, dopóki pojawia się codziennie i ciężko pracuje. Tego właśnie chcę od mojego koordynatora obrony”.

Kendall Fuller, weteran linebackerów, powiedział, że nie widział tweeta Del Rio, a po przeczytaniu go powiedział, że nie zareagował.

„Gdybym miał jakąś reakcję lub przeczucie, wyraziłbym to z nim” – powiedział.

Fuller powiedział, że od lata 2020 roku w szatni trwają dyskusje na temat wyścigu.

„To zdecydowanie coś, co faceci wciąż mają” – powiedział Fuller. „Może nie jest tak obszerny, jak wtedy, gdy to wszystko się wydarzyło. Ale to jest coś, co wciąż widzisz, rozmowy, które nadal prowadzisz. Tak jak wszystko w szatni. Uwielbiam szatnie NFL, ponieważ każdy jest wygodny”. Wszyscy się znamy, wszyscy czujemy się ze sobą dobrze, wszyscy są otwarci na słuchanie i słuchanie wszystkich.”

READ  Taylor Ward uderza w Wielkiego Szlema i uderza o jedną turę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.