Jak Lakers wykorzystują przewagę rzutów wolnych, aby pokonać Warriors

LOS ANGELES – To była pierwsza kwarta, jakiej nikt inny nie widział od LeBrona Jamesa w postseason: nie było prób zdobycia bramki z gry. James widział, jak D’Angelo Russell zdobył pierwsze 11 punktów Lakers w trzecim meczu i nie zmuszał go. Ale pomimo wczesnego upału Russella i skupienia się Lakersów na uruchomieniu Anthony’ego Davisa, Golden State Warriors nadal prowadzili 30-23 po kwadransie sobotniej gry.

Kiedy James w końcu spróbował swojego pierwszego strzału w meczu, było to 19-metrowe podciągnięcie pod koniec czasu akcji, które chybiło, a rezerwowe skrzydło Golden State Warriors, Moses Moody, objął prowadzenie 3, dając Gościom prowadzenie 40-29 z 7: 53 pozostało w pierwszej połowie. . Ale po łyżwach Davisa, Klay Thompson rzucił złe podanie, które ukradł Davis, i piłka trafiła w ręce Jamesa.

James nie zdobył jeszcze gola, kiedy został sfaulowany przez Stephena Curry’ego podczas szybkiej przerwy na 6:32 do końca pierwszej połowy. James nie mógł się doczekać rejestracji. Lakers stracili siedem. Ale potem James trafił dwa rzuty wolne, a między nimi skończyła się przerwa w próbie zbłąkanej próby Steve’a Kerra, co dało mu pierwsze punkty w meczu.

„Myślę, że dla naszego klubu piłkarskiego lub kogokolwiek innego – jeśli mówisz o graczach w lidze, którzy mają zdolność do zdobywania punktów i zdobywania punktów wspólnie, najlepszą rzeczą, jaką mogą zrobić, jest patrzenie, jak piłka przekracza krawędź” – powiedział James. Po trzecim gemie, kiedy zapytałem go o dojście do linii rzutów wolnych. „Nie bez powodu nazywa się je rzutami wolnymi, więc chcesz spróbować dostać się tam i je wykonać”.

Od tego momentu, dopóki Davis nie pokonał brzęczyka w drugiej kwarcie, James ostatecznie pokonał Warriors 10-8 i zamknął pierwszą połowę. To właśnie w trakcie 22-punktowej zmiany sytuacji Lakers przeszli od straty 11 punktów do prowadzenia 59-48 po pierwszej połowie. W tym czasie James samodzielnie wykonał 5 z 6 rzutów wolnych, podczas gdy Warriors wykonali tylko 1 jako zespół.

„Widziałem, jak ci dwaj schodzili w dół i myślę, że podążyłem za tym, wykonując przejściowy obrót na Draymond (Green) z boją nad szczytem” – wspomina James. Wtedy udało nam się zatrzymać. Udało mi się strącić jeszcze 3 z ławki. A potem dopiero zaczęliśmy.”

READ  Fan Padres, dyrektor generalny 49ers John Lynch „chory” Bob Melvin opuścił San Diego dla Giants – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Klęska trwała. W drugiej połowie Warriors nie zbliżyli się do dziewięciu punktów. Nie będzie żadnych zmian w czołówce. Pod koniec nocy Lakers prowadzili w serii 2-1, a Warriors wygrali 127-97 w meczu 3.

James wyjaśnił po zakończeniu gry: 21 punktów, osiem zbiórek i osiem asyst.

Wszystko zaczęło się na linii rzutów wolnych, gdzie Lakers dominowali nad przeciwnikami przez cały sezon – a Warriors byli najsłabsi. W pierwszej połowie obie drużyny rzuciły 18 bramek z gry i 8 bramek po 3. Warriors mieli stratę 12-6 w swojej rotacji, ale nadrobili to, pokonując Lakers 7-1 w ofensywnych zbiórkach i remisując w walce o posiadanie piłki. Ale Warriors wykonali tylko 4 z 6 rzutów wolnych, podczas gdy Lakers 15 z 21.

Te marginesy poza rzutami wolnymi pozostały niezmienione w trzeciej kwarcie: obie drużyny z 26 rzutami z gry i 10 trójkami na początku czwartej kwarty, przy czym Warriors mieli 17 posiadania do 10 LA, ale także 11 zbiórek w ataku do czterech LA. Lakers wykonali 24 z 33 rzutów wolnych przez trzy kwarty, a Warriors tylko 6 z 8, co dało Lakersom prowadzenie 86-68, po czym śmiali się z ostatniej tercji, w której Los Angeles prowadziło aż 34 punktami. w czasie śmieci.

Ogólnie rzecz biorąc, Lakers pokonali Warriors 28-12 z linii rzutów wolnych. Nie była to jednak największa przewaga w serii, ponieważ Lakers wygrali mecz 1 w dużej mierze dzięki przewadze 25-5 w rzutach wolnych. Ale Golden State zdołało zremisować w meczu 2, ponieważ obie drużyny wykonały po 10 rzutów wolnych.

To pierwszy sezon po sezonie, w którym drużyna z największą różnicą rzutów wolnych w sezonie zasadniczym spotyka się z drużyną z najgorszą różnicą rzutów wolnych w sezonie zasadniczym. Pomimo kontuzji gwiazdorskich graczy Jamesa i Davisa, nowego głównego trenera Darvina Hamma oraz składu, który został przewrócony przez kilka transakcji dla nowych starterów i innych elementów rotacyjnych, Lakers konsekwentnie przewyższali przeciwników z linii rzutów wolnych.

READ  Lucas: Szybkie reakcje Wirginii - University of North Carolina Athletics

Wykorzystując drugi najwyższy wskaźnik prób rzutów wolnych w NBA i najlepszy dozwolony wskaźnik prób rzutów wolnych, Lakers wyprzedzili przeciwników o 372 punkty z linii rzutów wolnych. Z drugiej strony obrońcy tytułu Warriors wygrali 275 punktami z linii rzutów wolnych, mając najgorszy wskaźnik rzutów wolnych w lidze, zajmując 23. miejsce w NBA pod względem dozwolonych rzutów wolnych.

Hamm był asystentem Milwaukee Bucks pod okiem byłego głównego trenera Mike’a Bodenholzera , gdzie Bucks prowadzili NBA w przeciętnych rzutach wolnych przeciwników w sezonie zasadniczym mistrzostw 2021. Ponownie w sezonie 2011-12 Hamm był asystentem pierwszego roku z Lakers pod wodzą trenera Mike’a Browna, Lakers pokonali swoich przeciwników o 301 punktów z linii rzutów wolnych. Dla Hamma niezwykle ważne jest, aby jego obrona trzymała przeciwników z dala od linii frontu, i to jest solidny fundament jego nauk.

„Linia rzutów wolnych to ogromny, ogromny element, jeśli chodzi o sukces lub porażkę w grze w koszykówkę, szczególnie w NBA” – powiedział Hamm przed meczem 3. inne miejsca. Mamy ćwiczenia do zrobienia, mamy film do obejrzenia. Mamy liczby do pokazania chłopakom. Po prostu pokazując nasze ręce, wiemy, jak ściśle zarządza się teraz grami. Wiesz, to jest poza twoją kontrolą. Więc nie wiesz, czy sędzia ogłosi faul, czy nie. Czasami pozycja twojej ręki może być powodem gwizdka. Więc tak ciężko pracujemy nad pokazywaniem rąk, kiedy popełniamy błędy w obronie, kiedy walczymy o przewagę w ćwiczeniach w pozycji pionowej, ćwiczeniach z piłką. Nieustannie głosimy i gramy w Show Your Hands”.

Budenholzer i Brown byli asystentami trenerów pod wodzą Gregga Popovicha w San Antonio Spurs. Wszystkie mistrzostwa Popovicha zostały zdobyte przez obronę Spurs w pierwszej dziesiątce w przeciętnych rzutach wolnych przeciwników, a tylko drużyna z 2005 roku znalazła się poza pierwszą piątką.

„Pop jest bardziej zdyscyplinowanym facetem niż Hamm” – powiedział Lonnie Walker 4, były strażnik Spurs i obecny rezerwowy Lakers. sportowiec Poproszony o wyjaśnienie, czego dowiedział się o podobnych programach obronnych. „Myślę, że co ważniejsze, chodzi tylko o czytanie planu gry, utrzymanie dyscypliny. To jedno, bycie z Pop and the Spurs polega na tym, że wiesz, że bierzemy jedną rzecz, ale rezygnujemy też z innej. Wiesz, nie możemy Bierzemy to wszystko do siebie”.

READ  Lakers odrabiają 19-punktową stratę w czwartej kwarcie, wyprzedzając Bucks po oszałamiającym golu w drugiej połowie bez LeBrona Jamesa

Rozgrywka w grze 3 pokazała dwukierunkową sprawność Davisa w poprzek linii rzutów wolnych. Davis trafił na tor po luźnej grze w Game 2, remisując z ośmioma błędami. Połowa z tych błędów dotyczyła samego Draymonda Greena, w tym błędów, które spowodowały, że Green uzyskał przewagę techniczną w drugiej kwarcie i kosztował Kerra wyzwanie trenera w trzeciej kwarcie. Davis był w stanie zgromadzić najlepsze w grze 25 punktów, 13 zbiórek, trzy przechwyty i cztery bloki, popełniając tylko dwa faule osobiste przy 33:01. Davis wykonał tyle samo rzutów wolnych wykonanych przez Warriors jako zespół (12), podczas gdy Davis wykonał więcej rzutów wolnych niż jego rzutów z gry.

„Ogólnie staramy się nie chybiać, zwłaszcza gdy gramy przeciwko takiemu zespołowi” – ​​powiedział Davis po trzecim meczu, który zakończył z wynikiem 28 plus. „Będą robić zdjęcia. Zrobią kilka trudnych strzałów. I nie chcesz do tego dodawać, wysyłając ich na linię rzutów wolnych. „

Lakers zawstydzili Warriors w grze 3, ale wiedzą, że nie należy czuć się komfortowo. Kolejny mecz w drodze w poniedziałek wieczorem. Hamm postrzega linię rzutów wolnych jako miarę sukcesu Lakers i będzie nadal określać wyniki serii.

„Straciliśmy 21 rzutów wolnych w pierwszej połowie”, powiedział Hamm po meczu 3, „i to jest dla nas sygnał, kiedy gramy we właściwy, ofensywny sposób, gramy fizycznie”. Więcej czasu na zegarku. Siedzę tam, jesteśmy z przodu i oczekuję, że przebiegną osiem lub dziewięć 3 sekund w jakieś półtorej minuty lub coś w tym stylu, szalony. To po prostu ciągła paranoja i szacunek dla tego, kim są, kim byli i do czego są zdolni”.

(Zdjęcie: Anthony Davis: Gary A. Vasquez / USA Today)