Jak podaje Bloomberg, hakerzy zajmujący się cyberatakami na CDK żądają wielomilionowego okupu

On gra

Jak podaje Bloomberg, grupa twierdząca, że ​​zhakowała firmę CDK Global zajmującą się oprogramowaniem, żąda dziesiątek milionów dolarów okupu.

CDK, dostarczająca oprogramowanie salonom samochodowym w Ameryce Północnej, zamierza zapłacić okup, ale według firmy dyskusje mogą ulec zmianie. Raport Bloomberga Cytując osobę zaznajomioną z sytuacją.

Źródło podało, że grupa stojąca za włamaniem ma siedzibę w Europie Wschodniej – podaje Bloomberg.

Firma USA TODAY zwróciła się do CDK Global z prośbą o komentarz.

Cyberatak CDK: Hakerzy wymuszają zamknięcie systemów oprogramowania salonów samochodowych po cyberataku

Trzy dni od rozpoczęcia awarii cybernetycznej

Awaria sieci CDK trzeci dzień z rzędu ma wpływ na narzędzia do zarządzania oprogramowaniem i serce operacji dealerów samochodowych w całych Stanach Zjednoczonych

Rzeczniczka CDK Lisa Feeney powiedziała, że ​​w środę firma wyłączyła większość swoich systemów „ze względu na szczególną ostrożność” wobec klientów. Jak wynika z pisma wysłanego do klientów, firma podała, że ​​przywróciła niektóre systemy później tego popołudnia, a następnie ponownie je wyłączyła po wystąpieniu dodatkowego cyberataku.

„Z zachowaniem szczególnej ostrożności i w celu ochrony naszych klientów po raz kolejny proaktywnie zamykamy większość naszych systemów” – czytamy w komunikacie. „Obecnie oceniamy ogólny wpływ i konsultujemy się z ekspertami zewnętrznymi”.

Firma nie podała szacunkowych ram czasowych, w których systemy zostaną ponownie uruchomione. W piątek dealerzy nadal zgłaszali problemy z systemami CDK.

CDK Global współpracuje z 15 000 punktów sprzedaży detalicznej

Finney nie odpowiedział na pytania dotyczące liczby dealerów, których to dotyczyło, ale ze strony internetowej CDK wynika, że ​​firma współpracuje z ponad… 15 000 punktów sprzedaży detalicznej W całej Ameryce Północnej.

READ  Ceny konsumpcyjne w Chinach ponownie spadają wraz z wyhamowaniem ożywienia gospodarczego

CDK Software jest jednym z wiodących dostawców oprogramowania w chmurze dla dealerów w kraju Pomaga agentom zarządzać Pozyskiwanie pojazdów, sprzedaż, finansowanie, ubezpieczenie, naprawa i konserwacja. Na stronie internetowej firmy jest napisane, że oferuje „Trójpoziomowa strategia cyberbezpieczeństwa Aby zapobiegać, chronić i reagować na cyberataki.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *