Jakie są objawy nowego rządowego wariantu Omigran?

Objawy Omicron są bardziej podobne do Delty niż różnią się.

„Może w dużym stopniu nakładać się na Omigron i poprzednie warianty, ponieważ zasadniczo robią to samo” – powiedział dr Otto O’Brien, epidemiolog z University of Los Angeles w Los Angeles. powiedział Yang. Medycyna. „Jeśli istnieją różnice, są bardzo subtelne”.

Jedną z możliwych różnic jest to, że Omigron powoduje większą utratę smaku i aromatu niż poprzednie warianty. Badania Wskazuje Spośród pierwotnych pacjentów z SARS-CoV-2 48 procent zgłosiło utratę węchu, a 41 procent utratę smaku, ale Analiza Wśród zaszczepionej populacji w Holandii tylko 23 procent pacjentów zgłosiło utratę smaku, a tylko 12 procent zgłosiło utratę węchu w przypadku małej erupcji omigranu. Nie jest jednak jasne, czy różnice te były spowodowane jakimś innym czynnikiem, takim jak Omicron lub stan szczepionki.

W rzeczywistości wiele objawów rządowych-19 Różnią się W zależności od stanu szczepień danej osoby. Maya N., adiunkt w New York University Myers College of Nursing, śledziła pacjentów Govt-19 przez całą epidemię. Clark-Kudaya powiedział, że pacjenci z zaszczepionym wirusem delta lub oryginalnym wirusem koronowym są bardziej narażeni na bóle głowy i zatory. , ciśnienie zatokowe i ból zatokowy, podczas gdy pacjenci niezaszczepieni mogą mieć objawy, takie jak duszność i kaszel.

Z firmą Omicron, dr. Clark-Guttaya powiedział, że pacjenci, z którymi rozmawiał w Pensylwanii, mieli objawy przypominające delta. Zaszczepieni pacjenci Omigran skarżą się na bóle głowy, bóle ciała i gorączkę – „jak bardzo silne przeziębienie” – powiedział. Objawy, takie jak duszność, kaszel i gorączka, były obserwowane u osób, które nie zostały zaszczepione wirusem delta i pierwotnym koronawirusem.

Inną różnicą między Omicronem a innymi wariantami jest to, że wydaje się, że Omicron ma krótszy czas inkubacji – trzy dni po wystąpieniu objawów, które mogą przekształcić się w infekcję, oraz pozytywny wynik testu w porównaniu do czterech do sześciu dni. Delta i oryginalny wirus koronowy, powiedział dr Waleed Javed, dyrektor ds. zapobiegania i kontroli infekcji w Mount Sinai Downtown w Nowym Jorku. Powiedział, że mutacje w wariancji mogą wynikać z faktu, że pomagają komórkom przyczepiać się i poruszać wewnątrz.

READ  Ukraina twierdzi, że w wysiłkach wojennych Ukrainy wspomógł przybycie amerykańskich czołgów Abrams, zginął dowódca rosyjskiej marynarki wojennej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *