Japonia przyjmie powracających turystów z 98 krajów

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Po ponad dwóch latach zamknięcia dla zagranicznych turystów, Japonia umożliwi szerokiemu gronu turystów na powrót w przyszłym miesiącu – na określonych warunkach.

Premier Fumio Kishida ogłosił w czwartek, że od 10 czerwca naród będzie przyjmował gości na wycieczki z przewodnikiem, które obejmują transport i zakwaterowanie. turyści z 98 krajów z niższym Korona wirus pozwolą na to wskaźniki infekcji; W tej grupie są Stany Zjednoczone. Największe ponowne otwarcie czerwca po mała próba Około 50 osób na zorganizowanych wycieczkach mogło odwiedzić 12 powiatów, począwszy od tego tygodnia.

„Krok po kroku będziemy dążyć do akceptacji [tourists] Jak zwykliśmy robić w normalnych czasach, biorąc pod uwagę stan infekcji.

Odwiedzający z krajów niskiego ryzyka nie będą musieli okazywać dowodu szczepienia i będą nie ma potrzeby Do izolacji lub testowania po przybyciu, niezależnie od statusu szczepienia. według Lista kontrolna Opublikowane przez Japońską Narodową Organizację Turystyczną podróżni muszą przedstawić dowód negatywnego wyniku testu w ciągu 72 godzin od opuszczenia kraju.

Mały japoński test turystyczny pozwoli na wejście do 50 zagranicznych podróżnych

Liczba osób wpuszczanych dziennie do kraju wzrośnie do 20 000 z obecnego maksimum 10 000. Obecna liczba obejmuje osoby podróżujące służbowo, pracowników zagranicznych i studentów, ale nie turystów.

Japonia ma mocno pod kontrolą Jego granice przebiegały wokół pandemii i nadal zakazują turystom, nawet po tym, jak rozpoczęło się wiele innych azjatyckich miejsc docelowych Witam Powracający goście. Z zakazem podróżowania w celach wypoczynkowych, tylko 250 000 odwiedziło ten kraj w zeszłym roku, w porównaniu do ponad 30 milionów rocznie przed pandemią.

Krajowa agencja turystyczna oszacowała, że ​​w okresie od stycznia do marca kraj odwiedziło nieco ponad 100 000 osób, w porównaniu z ponad 8 milionami w tym samym okresie w 2019 roku.

READ  Rosja bombarduje ukraińskie miasta pomimo obietnicy wycofania się z Kijowa

Sino Satoshi, szef Japońskiej Narodowej Organizacji Turystyki, powiedział w oświadczeniu, że grupa współpracuje z samorządami lokalnymi, organizacjami zajmującymi się marketingiem destynacji, biurami podróży w kraju i za granicą, liniami lotniczymi i innymi podmiotami, aby ponownie przygotować się do rozpoczęcia podróży krajowych.

Azja otwiera swoje podwoje dla podróżników. Tutaj możesz się udać.

„Z zadowoleniem przyjmuję przyspieszenie tempa, w jakim społeczność międzynarodowa przygotowuje się do ożywienia turystyki” – powiedział. Rząd ogłosił, że Japonia ma podjąć działania w celu przyłączenia się do tych wysiłków. Podejmuję to jako pierwszy krok w kierunku ożywienia turystyki przyjazdowej do Japonii”.

Peggy Goldman, prezes i współwłaścicielka firmy turystycznej Przyjazna planeta podróż, W piątek powiedziała, że ​​jej firma przygotowuje się do sprowadzenia turystów z powrotem do Japonii. Biorąc pod uwagę ograniczenia liczby osób, które mogą przyjechać do kraju, spodziewa się, że powroty będą realizowane powoli.

„Szczerze, nie sądzę, abyśmy naprawdę byli w stanie rozpocząć silny program turystyczny przed wiosną przyszłego roku” – powiedziała.

– Jest zapotrzebowanie – powiedziała. „Będziemy w stanie ocenić nasze zapotrzebowanie, gdy powiemy ludziom, że zaczęliśmy dokonywać rezerwacji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.