Jeff Beck spogląda wstecz na niesłyszany wywiad audio – Rolling Stone

„Tylko przyjaciele byłem tak nisko” Jeffa Becka powiedział, wspominając swoje dzieciństwo w nowo odkrytym klipie audio z wywiadu z Kory Grow z Rolling Stone. „Byli o krok od więzienia, większość z nich. Gitara mnie przed tym uratowała.”

Beck- który zmarł w tym tygodniu w wieku 78 lat — przygląda się całej swojej karierze, od Yardbirds, przez Jeff Beck Group, po erę fuzji i dalej w wywiadzie, który można usłyszeć w całości w nowym odcinku naszej strony Muzyka Rolling Stone teraz Podcast. „Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miałem tak dużego, szczęśliwie” – powiedział Beck. „Kiedy rozejrzysz się wokół i zobaczysz, kto do tego doprowadził, to jest to naprawdę zgniłe miejsce, kiedy o tym pomyślisz. Prawdopodobnie jestem błogosławiony, że tego nie zrobiłem. nie mam tego.”

Prawie dwugodzinny odcinek w hołdzie zawiera nowe wywiady z trzema legendami gitary: Mike’a Campbella Tom Petty i Heartbreakers, Vernona Reeda żywego koloru i Joe Satrianiego. W innym miejscu odcinka Andy Green dołącza do gospodarza Briana Hiatta, aby omówić całą karierę Becka.

„Jeff Beck jest prawdopodobnie najbardziej wyjątkowy pod względem rzeczy, które są spontaniczne i kapryśne, ale melodyjne” — mówi Campbell. Zawsze było to zaskakujące, na przykład: „Jak on to wymyślił? Poza tym brzmiało świetnie!” Campbell ujawnia również jedną wspólną cechę, którą on i Beck mają ze sobą wspólnego: obaj trzymali gitary w swoich łazienkach, na wszelki wypadek.

pospolity

„Jeffowi nie zależało na perfekcji” — mówi Reed. „Zajmował się mieszkaniem w przestrzeni, chwilą, emocjami… kiedy naprawdę bawi się teksturami i po prostu pisze cały ten maszynowy patos, to znaczy, to dla mnie po prostu niezwykłe”.

Pobierz i subskrybuj nasz cotygodniowy podcast, Muzyka Rolling Stone terazktórego gospodarzem jest Brian Hiatt, w dniu Podcast Apple’a lub Spotify (lub gdziekolwiek masz swoje pliki audio). Sprawdź odcinki z sześciu lat w archiwum, w tym szczegółowe wywiady obejmujące całą karierę z Brucem Springsteenem, Mariah Carey, Halsey, Neilem Youngiem, Snoop Doggiem, Brandi Carlyle, Phoebe Bridgers, Rickiem Rossem, Alicią Keys, The National, Ice Cube, Taylor Hawkins, Willow, Keith Richards, Robert Plant, Dua Lipa, Questlove, Killer Mike, Julian Casablancas, Sheryl Crow, Adam Duritz, Johnny Marr, Scott Weiland, Liam Gallagher, Alice Cooper, Fleetwood Mac, Elvis Costello, John Legend , Donald Fagin, Charlie Puth, Phil Collins, Justin Townes-Earl, Stephen Malkmus, Sebastian Bach, Tom Petty, Eddie Van Halen, Kelly Clarkson, Pete Townshend, Bob Seger, The Zombies, Gary Clark Jr. i wielu innych. Ponadto znajdź dziesiątki odcinków zawierających rozszerzone dyskusje o gatunkach, dyskusje i wyjaśnienia z Toczący się kamieńKrytycy i korespondenci.

READ  Auschwitz krytykuje WWE za używanie nagrań wideo z obozów koncentracyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *