Jermel Charlotte powstrzymuje Briana Costano przed zostanie niezaprzeczalnym mistrzem juniorów wagi średniej

Carson, Kalifornia – Kiedy Jermel Charlo i Brian Castano spotkali się w lipcu, nie mogło ich rozdzielić dwanaście ekscytujących rund, a po 10 miesiącach nie zmienili się zbytnio przez dziewięć rund.

Barbarzyńskie wymiany zdań, które podniosły entuzjastyczny tłum w Dignity Health Sports Park. Wiele rund z trudnymi wynikami. Wojna z godziny na godzinę tam iz powrotem.

Wreszcie seria strzałów – prawa ręka podążająca za ciałem i lewy hak – zamieniła walkę w dobrą. Castano wpadł na stos w 10. rundzie sobotniego klasyka, wygrywając pierwszą walkę, która zakończyła się remisem BBC w przeglądzie programu.

Jakoś jakoś, przed liczeniem 10, Castano dosięgnął go na nogach, ale jego odwaga była zwiastunem szybkiego końca. Argentyna nie była w stanie kontynuować, Charlotte zdała sobie sprawę z tego momentu.

Pędził w kierunku Castano i oddał serię strzałów z lewego i prawego skrzydła, które wylądowały w pewnym momencie, po czym podszedł do ściągacza, aby uczcić to, co liczyło się jako sędzia 10 na siedem sekund przed końcem rundy. Po raz drugi Charlotte znokautowała tytułowy remake (przeciwko Tony’emu Harrisonowi w 2019 roku) i jest niekwestionowanym mistrzem 154 funtów po dodaniu tytułu Castono do trzech, które już posiada.

„Pokazałam fanom, pokazałam hejterom, że mogę tam stać i handlować” – powiedziała Charlotte, awansując do 10. rundy z wynikiem 87-84, 88-83 i 89-82. Za dużo na linach… oddaj strzały na precyzyjne części ciała i rozwiąż go.”

READ  Przecieki, plotki i wszystko, co do tej pory wiemy

Dziesiąta runda tej samej klatki, w której Charlo (35-1-1, 19 KO) strzelił zmieniający walkę strzał 10 miesięcy temu. Castano (17-1-2, 12 KOs) kontrolował pierwsze spotkanie, gdy Charlotte poważnie zraniła go lewym sierpowym, ale nie upadł. Castano wydawało się, że wygrał mecz, ale był tylko 114-113 na karcie wyników (pozostałe wyniki to 114-114 i 117-111 dla Charlo).

Tym razem Charlotte była bardzo bystra. Zszedł z liny skuteczny opór. Jego cios i ruch pozwoliły mu uciec od kłopotów i ostatecznie doprowadziły do ​​boksu, który zakończył mecz i powitał dziewiątego męskiego niezaprzeczalnego mistrza boksu ery czterech pasów.

– Tym razem był bystry – powiedział 32-letni Costano. „Czułem się, jakbym wygrał pierwszą walkę, ale dziś wieczorem mnie złapał, to wszystko… Czuję, że muszę dać dużo więcej w boksie.

Ale to Charlotte dokonała odpowiednich zmian, aby osiągnąć największy sukces w swoim życiu. Trener Derrick James powiedział, że argentyński gracz poinstruował Charlowe’a, aby strzelił Charliemu w ramię, aby złapać Castano kolejnymi ciosami podczas uchylania się. Strategia zadziałała.

– Złamaliśmy go – powiedział James.

Pierwsze sześć rund nie przerywało ciosów w szaleńczym tempie, a Charlotte była w stanie dorównać ciosowi Castano. Castano, jak zawsze, wywierał stały nacisk i był w stanie wślizgnąć się w wiązkę ostrych lewych haków.

„Jego planem jest oddanie dobrych strzałów pod koniec rundy”, powiedziała Charlotte, której brat bliźniak Jermall jest posiadaczem tytułu wagi średniej. „Muszę być silny” — powiedziałem do siebie. Próbowałem nastroić wszystkich ”.

Charlotte z Houston przejęła siódmą rundę po zjedzeniu strzałów i objęciu Castano lewą ręką. Nie przeszedł dalej, ale po trzech rundach ponownie dostał szansę. I kapitalizował.

Teraz 31-letnia Charlotte jest niezaprzeczalnie władczynią juniorskiej dywizji średniej po kolejnym decydującym zwycięstwie w rewanżu.

READ  Chiny wprowadziły swój trzeci lotniskowiec Fujian

„Jestem wytrzymała, chodzę całe 12 lat i niestety moja moc w rundach jest coraz silniejsza” – powiedziała Charlotte. „Jeszcze nie skończyłem. Wciąż się uczę i rozwijam. Mogę się uczyć z tej walki… Trudno mi wygrać.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.