Jesteśmy blisko recesji, ale to „właściwie dobra rzecz” – Bitcoin News Economics

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, uważa, że ​​gospodarka USA zbliża się do recesji, ale wyjaśnił, dlaczego jest to „właściwie dobra rzecz”. Musk oszacował, że kolejna recesja potrwa od 12 do 18 miesięcy.

Elon Musk opowiada o recesji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych

Dyrektor generalny Tesli i Spacex, Elon Musk, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat amerykańskiej gospodarki i nadchodzącej recesji w serii tweetów w czwartek.

Zapytany, czy jesteśmy „bliscy stagnacji”, odpowiedział: „Tak”. Jednak Musk zauważył: „To właściwie dobra rzecz”.

„Za długo pada na głupców” – wyjaśnił szef Tesli, podkreślając, że „niektóre bankructwa muszą się zdarzyć”. Wyjaśnił: „Wszystkie rzeczy, których Covid potrzebuje w domu, sprawiły, że ludzie myśleli, że tak naprawdę nie musisz ciężko pracować. Niegrzeczne przebudzenie w środku!”

Jego tweet o stagnacji nastąpił po oświadczeniu, które złożył w zeszłym tygodniu, Wspomniane Gospodarka amerykańska jest „prawdopodobnie” w recesji. Ostrzegł, że „będzie się pogarszać” i oszacował, że recesja może trwać od 12 do 18 miesięcy.

„Uczciwym powodem inflacji jest to, że rząd wydrukował o ponad miliard dolarów więcej niż miał” – skomentował Musk.

Coraz więcej banków inwestycyjnych ostrzega przed recesją. Ostatnio prezes i dyrektor generalny Goldman Sachs Lloyd Blankfein Powiedział Wchodzimy w recesję i doradzamy firmom i osobom prywatnym, aby się na nią przygotowały.

Ponadto Blackrock, największy na świecie zarządzający aktywami, ostrzegł w notatce badawczej z tego tygodnia, że ​​wysiłki Rezerwy Federalnej zmierzające do podniesienia stóp procentowych w celu zrównoważenia rekordowej inflacji mogą wywołać recesję. Jeśli za bardzo podniosą stopy procentowe, ryzykują spowodowanie recesji. Jeśli nie jest wystarczająco podkreślone, ryzyko staje się niekontrolowaną inflacją. Trudno o doskonały wynik” – wyjaśnił BlackRock.

Tagi w tej historii

Czarny kamieńA Recesja Czarnej SkałyA Elona MuskaA Przerost Elona MuskaA Prognozy Elona MuskaA Recesja Elona MuskaA Prognozy recesji Elona MuskaA Goldman SachsA Recesja Goldmana SachsaA Recesja SpaceXA Stagnacja Tesli

Czy zgadzasz się z Elonem Muskiem, że stagnacja to dobra rzecz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Kevin, austriacki student ekonomii, znalazł Bitcoina w 2011 roku i od tego czasu jest misjonarzem. Jego zainteresowania dotyczą bezpieczeństwa Bitcoin, systemów open source, efektów sieciowych oraz skrzyżowania ekonomii i kryptografii.

kredyty fotograficzne: Shutterstock, Pixabay, Wikicommons

zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com Nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani Spółka, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

READ  Odwołania lotów zaczynają się w weekend Dnia Pamięci (Memorial Day)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.