Jim Harbaugh z Michigan zwiastuje wpływ efektu „mistrza narodowego”.

HOUSTON — Dla trenera Michigan Jima Harbaugha zwycięstwo nad Waszyngtonem w poniedziałkowych mistrzostwach College Football Playoff National Championship będzie „przytłaczającym” doświadczeniem ze względu na liczbę osób, na które będzie miało wpływ.

„Dla naszych graczy będzie to wiele znaczyło, aby wiedzieli, co to znaczy być mistrzem” – powiedział Harbaugh. „Nazywa się ich po prostu bohaterami narodowymi.

„I aby ich rodzice mieli syna-bohatera, bohatera narodowego, a ich dziadkowie mieli wnuka, a ich bracia i siostry mieli brata, który jest [national champion]„.

Harbaugh bagatelizował pogląd, że przejmuje się tym, jak zwycięstwo wpłynie na jego dziedzictwo, ale przyznał, że bardzo zależy mu na tym, jak jego rodzina będzie mogła cieszyć się tytułem Wolverines.

„Co by to oznaczało dla mnie, dla moich dzieci, gdyby wiedziały, że ich ojciec jest bohaterem narodowym, a także dla mojego ojca, mojego brata i mojej siostry” – powiedziała Harbaugh. „To przytłaczające, że tak wielu ludzi będzie mogło się tym cieszyć i być jego częścią.

„Aby moja żona i jej mąż zostali mistrzami kraju. Dla mnie nie tak bardzo, ale dla wszystkich tak, to byłoby coś wielkiego” – dodał.

Harbaugh, który pełnił dziewiąty sezon jako trener drużyny Michigan State, został wcześniej wybrany Trenerem Roku NFL i Trenerem Roku AP College Football. Jednak na czterech głównych przystankach trenerskich (FCS San Diego, Stanford, San Francisco 49ers i Michigan) nie trenował jeszcze zespołu wykraczającego poza tytuł konferencji lub ligi.

Trener Harbaugha i Waszyngtonu Kalen DeBoer na zmianę podczas niedzielnej konferencji prasowej trenerów wymieniali się komplementami na temat swoich programów, co stało się ćwiczeniem z grzeczności.

READ  Osiem wniosków z zdenerwowanego zwycięstwa Patriotów nad Bills w 7. tygodniu

Zapytany, jaka byłaby jego wiadomość dla graczy, gdyby odchodził do pracy w NFL, Harbaugh nie przejmował się założeniami, zamiast tego zdecydował się rozmawiać z wiadomością pojawiającą się w grze.

„Nie mogę się doczekać, aż zobaczę, jak rywalizują i to robią” – powiedział. „To byłoby moje przytłaczające uczucie, chodźmy i pozwólmy temu się rozerwać”.

Nie tracąc ani chwili, przeszedł do szybkiego podsumowania Waszyngtonu, nazywając zespoły „lustrzanymi odbiciami” siebie nawzajem pod względem dokładności.

„Naprawdę czuję, że to dwie najlepsze drużyny” – powiedział Harbaugh. – Są dwaj ostatni, którzy stoją.

Choć nadal pozostają pytania dotyczące przyszłości Harbaugha w Michigan, kadencja DeBoera w Waszyngtonie dopiero się rozpoczyna. Po odziedziczeniu zespołu, który w 2021 r. miał bilans 4–8, DeBoer w ciągu dwóch sezonów spędzonych w drużynie Husky osiągnął wynik 25–2.

„Myślę, że zespół po każdym zwycięstwie jest w pewnym sensie świętowany, ponieważ dbam o to, aby tak było, ponieważ naprawdę trudno jest wygrać mecz futbolu w college'u” – powiedział De Boer. „Ale to był ten rodzaj naprawdę zrównoważonej mentalności, wiedząc, że praca nie została wykonana, że ​​praca nie została wykonana, i będziemy świętować zwycięstwo. Ale następny mecz jest najważniejszy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *