Jim Trotter: Poprosiłem o nie donoszenie o chęci złożenia przez NFL apelacji pomiędzy Bills a Bengals

W Nowy pozew przeciwko NFL, były reporter NFL Network Jim Trotter, twierdzi, że liga sprawuje kontrolę nad NFL Media do tego stopnia, że ​​liga „tłumi treści krytyczne wobec NFL”. Aby to udowodnić, Trotter wysuwa konkretne zarzuty dotyczące swoich wysiłków w zakresie zgłaszania informacji uzyskanych w związku z odwołaniem meczu Bills-Bengals w dniu 2 stycznia 2023 r., po tym, jak na boisku bezpieczeństwa Damara Hamlina z Buffalo doszło do zatrzymania akcji serca.

Jedną z kwestii, która pozostała po decyzji o niekontynuowaniu gry, było to, czy podjęto wstępną decyzję o kontynuowaniu gry.

„W ciągu następnych dni pan Trotter dowiedział się, że w rzeczywistości zespoły otrzymały polecenie wznowienia gry po pięciominutowej rozgrzewce, wyjaśniając, dlaczego gracze to zrobili” – stwierdzono w paragrafie 161 skargi. Trotter i inni reporterzy dowiedzieli się, że decyzja została podjęta przez biuro ligi NFL, a nie od urzędników na boisku.

Z paragrafu 162: „Zarządzenie to zostało ujawnione przez licznych reporterów i w kolejnych dniach było szeroko omawiane w mediach. Jednakże liga NFL stanowczo zaprzeczyła tym zarzutom, o czym donoszą różne artykuły. Ze swojej strony pan Trotter przeprowadził dalsze dochodzenie. Otrzymał potwierdzenie z wielu źródeł, które obalają i zaprzeczają wersji NFL.

W kolejnym akapicie skargi Trotter twierdzi, że „skontaktował się z Brianem McCarthym, wiceprezesem ds. komunikacji NFL, aby uzyskać komentarz od pracownika NFL, który według źródeł pana Trottera poinformował zespoły, że wznowią grę. ” „Pan McCarthy po prostu zaprzeczył zarzutom i odmówił udostępnienia tej osoby panu Trotterowi” – ​​wynika ze skargi.

Z paragrafu 163: „Pan Trotter, będąc upartym reporterem, zapewnił, że musi porozmawiać z tą osobą lub przynajmniej potrzebuje komentarza od tej osoby. Pan McCarthy odpowiedział, wiedząc, że pan Trotter nie był „jedynie ” dziennikarz, ale także pracownik NFL, „zadzwonię do twojego przełożonego, jeśli tego nie odpuścisz”. Pan Trotter odpowiedział, że „nie ma nic złego w tym, że pan McCarthy zadzwoni do swojego przełożonego, ponieważ wykonuje swoją pracę” .

READ  49ers QB Brock Purdy pokornie pokonuje Christiana McCaffreya jako MVP NFL – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

„Wkrótce potem pan Trotter otrzymał wiadomość tekstową od pana Trottera. [Todd] Sperry” – zarzucono w skardze w paragrafie 165. „Pan. Sperry nakazał panu Trotterowi „wstrzymanie się” od pisania relacji na ten temat. „Myślałem, że naszym zadaniem jako dziennikarzy jest zawsze szukać prawdy” – odpowiedział Trotter. Czyż nie o to chodzi? Sperry nigdy nie odpowiedział na wiadomość tekstową pana Trottera – co mówi samo za siebie.

Sam incydent nie jest bezpośrednio powiązany z twierdzeniami Trottera. On ona On jest Dotyczy wszelkich wysiłków mających na celu udowodnienie, że NFL i NFL Media to to samo i że NFL kontroluje NFL Media i NFL Network.

„Cały ten incydent jasno pokazuje, że NFL kontroluje NFL Media, tłumi treści krytyczne wobec NFL i nie zawaha się uciszyć pracowników, którzy wypowiadają się w sprawach niekorzystnych dla ligi” – zarzucono w paragrafie 166 skargi. „Chociaż w tym przypadku chodziło o reakcję NFL w delikatnym incydencie związanym z kontuzją zawodnika, było to spójne z oporem, z jakim spotkał się pan Trotter, gdy mówił o dyskryminacji”.

Szczerze mówiąc, liga okazała się nieuzasadniona wrażliwa na wszelkie sugestie, że ktokolwiek w biurze ligi początkowo nakazywał, aby pojedynek Bills-Bengals się odbył. Dużo łatwiej byłoby po prostu przyznać, że gracze często doznają kontuzji, które wymagają przerwania gry i że standardowym podejściem jest kontynuowanie gry. W tym przypadku, gdy stało się jasne, że Hamlin jest poważnie kontuzjowany, plan uległ zmianie.

W tym celu Trotter twierdzi, że NFL może i będzie sprawować kontrolę nad dziennikarzami pracującymi dla ligi. To naprawdę nie jest niespodzianka. Podkreśla nieodłączny konflikt interesów, który powstaje, gdy liga sportowa zatrudnia i płaci reporterom, aby relacjonowali ligę.

Właściwym podejściem jest utworzenie zapory ogniowej pomiędzy funkcją raportowania a operacjami biznesowymi ligi. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele przykładów potwierdzających, że tak nie jest.

READ  Shepelevs Cup 2022: USA vs Czechy

Mówiąc prosto, liga NFL nie chce, aby jej wewnętrzne media zajmowały się raportami, analizami i komentarzami, które psułyby wizerunek ligi. Szczerze mówiąc, liga NFL okresowo denerwuje się, gdy reporterzy pracujący dla partnerów ligowych zamieszczają raporty, analizy lub komentarze, które pogarszają wizerunek ligi.

Jeśli taka sytuacja jest prezentowana od czasu do czasu w przypadku reporterów, którzy nie pracują dla ligi, prawie na pewno będzie ona prezentowana od czasu do czasu, a może częściej, jeśli chodzi o tych, którzy pracują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *