„John Wick 4” ma zarobić 70 milionów dolarów w weekend otwarcia – Misc

„John Wick: Rozdział 4” ma na celu ustanowienie nowego rekordu franczyzy w swoim kasowym debiucie.

Czwarta część serii thrillerów akcji Lionsgate, w której Keanu Reeves gra legendarnego zabójcę, ma zebrać od 65 do 70 milionów dolarów w 3800 kinach w Ameryce Północnej w weekend. Film zadebiutuje również w ten weekend w 71 krajach w międzynarodowej kasie. Do niedzieli sprzedaż biletów powinna wzrosnąć do co najmniej 100-115 milionów dolarów na całym świecie.

Imponujące jest to, że każdy film z serii „John Wick” znacznie poprawił swój poprzednik w kasie, począwszy od „John Wick” z 2014 roku (14 milionów dolarów na start), „John Wick: Rozdział 2” z 2017 roku (30,4 miliona dolarów) $) i „John Wick: Chapter 3 – Parabellum” z 2019 roku (56,8 mln dolarów). „Rozdział 4”, który zbiera jedne z najlepszych recenzji za już dobrze przyjęty pakiet, powinien kontynuować ten trend. Produkcja kosztowała ponad 100 milionów dolarów, co daje najwyższą cenę w serii.

„Parabellum” jest obecnie najbardziej dochodową częścią serii z 328,3 milionami dolarów na całym świecie. Pierwszy film zarobił 86,1 miliona dolarów, ale był hitem w domowej rozrywce, podczas gdy kontynuacja zakończyła swój bieg z 174,3 milionami dolarów. Dopóki dynamika będzie się utrzymywać, „Rozdział 4” ma nadzieję stać się najlepiej zarabiającym z całej czwórki, zanim opuści kina. Niezależnie od wyników kasowych, trwają już prace nad spin-offem zatytułowanym Ballerina, z udziałem Ana de Armas.

Z wyjątkiem „Shazam: Fury of the Gods”, marzec wyróżniał się w kasie, a nowe wpisy dotyczące „Scream” i „Creed” również wyznaczały weekendy otwarcia dla swoich serii. „John Wick 4” to jedyna nowość w całym kraju, więc bez problemu wyprzedzisz „Shazam 2” jako film numer jeden na lokalnych listach przebojów.

Chad Stahelski wyreżyserował najnowszy film „John Wick”, w którym tytułowy zabójca kontynuuje walkę z potężną organizacją przestępczą znaną jako High Table. Podczas swojej podróży szuka najpotężniejszych graczy w półświatku, od Nowego Jorku przez Paryż, Japonię i Berlin. Oprócz Reevesa w obsadzie znaleźli się Donnie Yen, Bill Skarsgård, Laurence Fishburne i Lance Reddick, który zmarł niespodziewanie w zeszłym tygodniu w wieku 60 lat.

READ  Aktor Mike Haggerty zapadł w śpiączkę po reakcji na antybiotyk

różnorodny Główny krytyk filmowy Owen Gleiberman okrzyknął czwarty akt – który trwa dwie godziny i 49 minut – jako „celowo wypchany prezent dla fanów”. Richard Brody, krytyk z New Yorkera Nazwał to „zdecydowanie najlepszym z czterech filmów”, [and] Pierwszy kurs, który polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *