Jordan Spieth strzela 64, wyprzedzając Sebastiana Munoza o 1 w PGA Byron Nelson

McKinney, Teksas — Sebastian Munoz „Drugi” domownik będzie w ostatnim kryciu ostatniej rundy Byrona Nelsona.

To niezwykłe dla Kolumbijczyka, który teraz nazywa obszar Dallas domem i przynajmniej dzieli prowadzenie po wszystkich trzech rundach.

Munoz strzelił 6-do 66 na ranczu TPC Craig Ranch w sobotę w wieku 21 lat, pokonując woleja przed swoim faworytem z rodzinnego miasta. Jordan Spiethktóry zastrzelił 64.

Spieth, który zdobył trzy główne tytuły w ramach swoich 13 zwycięstw w karierze, wciąż ściga się o swoje pierwsze zwycięstwo z Nelsonem, wchodząc do rundy finałowej jako 16-latek w drugiej klasie w 2010 roku, który nigdy nie zajął miejsca powyżej dziewiątego.

„Więc szansa na wygranie tego wydarzenia byłaby najlepszą szansą, jaką mógłbym mieć w niedzielę” – powiedział Speth. „Wykonałem dobrą robotę, nie wywierając na siebie zbyt dużej presji. Chciałem po prostu wziąć udział w walce i wyraźnie zobaczyć, co należy poprawić w następnym tygodniu.

„Ale nie ma lepszego przygotowania do lepszej specjalizacji niż wygrana w poprzednim tygodniu”.

Mistrzostwa PGA odbędą się w przyszłym tygodniu na Southern Hills w Tulsa w stanie Oklahoma.

Joaquin Niemann W niedzielę będzie trzecim graczem w ostatniej grupie. Jest sam na swoim trzecim strzale po 65 roku życia.

James Han Zapłać 61, aby przeskoczyć 34 punkty i zremisuj w czwartym z Justin Thomas (64).

Munoz, który grał w sąsiednim college’u w północnym Teksasie, został usunięty na dwa i pół roku ze swojego jedynego zwycięstwa w PGA Tour.

„Poza wygraną w Bogocie w Kolumbii nie byłem faworytem nigdzie indziej” – powiedział Munoz. „Więc to znajome miejsce. Jordan jest oczywiście złotym chłopcem tutaj, więc jest ulubieńcem wszystkich. Jestem z nim dobrym przyjacielem, więc jutro będzie dużo zabawy”.

Munoz wrzucił 39-metrowego birdie do 4-sekundowego dołka i oddał długi strzał w bunkier na krótkim dystansie 4-6 sekund.

READ  Sounders kontra Rapids, podsumowanie: Nowy początek

Pochodzący z zachodniego Teksasu i mieszkaniec Dallas, ścigający swoją pierwszą singlową wygraną od 2010 roku, Ryan Palmer Strzelił 70 lat i miał 17 lat z obrońcą tytułu mistrza KH Lee (67) i z 2011 r. posiadacz tytułu magistra Karol Schwarzl (68).

Mistrz Mistrz Scotty Schefflerktóry pokonał potrójnego bogeya na początku drugiej rundy, aby dostać rzut z zewnątrz na niedzielny Tour, strzelił dla Birds w grupach po 65 – w tym cztery z ostatnich pięciu dołków – co dało mu 16 poniżej.

„Nie widziałem piłki tak bardzo, co jest frustrujące, ponieważ trzeba było ją uderzyć, aby strzelić do niskich wyników”, powiedział Schaeffler, mieszkaniec Dallas. „Walczyłem się w drodze powrotnej do mistrzostw, ale jutro potrzebuję gorącej rakiety, jeśli chcę zrobić trochę hałasu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *