JPMorgan powiadamia niektórych pracowników Pierwszej Republiki o utracie pracy – źródło

(Reuters) – JPMorgan Chase & Co (JPM.N) powiedział prawie 1000 pracownikom First Republic Bank, że nie będą już mieli pracy, ponieważ łączy się z nieudanym pożyczkodawcą, którego kupił na początku tego miesiąca, powiedziała osoba zaznajomiona z tą sprawą. . Reutera w czwartek.

Źródło podało, że JPMorgan, największy amerykański bank, zaoferował pracę około 85 procentom z 7000 pracowników Pierwszej Republiki na stanowiskach przejściowych lub w pełnym wymiarze godzin. Osoba ta powiedziała, że ​​praca tymczasowa potrwa około trzech miesięcy do roku, w zależności od pracy.

„Byliśmy przejrzyści w stosunku do ich pracowników i dotrzymaliśmy obietnicy, że poinformujemy ich o statusie zatrudnienia w ciągu 30 dni” – powiedział JPMorgan w e-mailowym oświadczeniu.

Bank powiedział, że pracownicy, którym nie zaoferowano swoich ról, otrzymają wynagrodzenie i świadczenia przez 60 dni oraz otrzymają pakiety obejmujące dodatkowe płatności ryczałtowe i bieżące pokrycie świadczeń.

First Republic stał się największym amerykańskim bankiem, który upadł od 2008 roku, po tym jak został przejęty przez organy regulacyjne i sprzedany JPMorgan na początku maja.

„Jeśli chodzi o utratę miejsc pracy, chcemy podkreślić, że w normalnym trybie JPMorgan zatrudnia każdego roku dziesiątki tysięcy ludzi w USA, co oznacza, że ​​będzie wiele możliwości przeniesienia pracy” – powiedział dziennikarzom Jeremy Barnum, dyrektor finansowy JPMorgan. 1 maja, kiedy ogłoszono transakcję.

Źródło podało, że w JPMorgan jest obecnie ponad 13 tysięcy wakatów.

Pierwsza Republika była nękana podczas marcowego kryzysu bankowego, kiedy deponenci masowo uciekali w obawie przed upadkiem dwóch innych średnich pożyczkodawców.

Pomimo otrzymania 30 miliardów dolarów depozytów od 11 głównych banków, akcjonariusze nadal sprzedawali akcje Pierwszej Republiki. Deponenci wycofali 100 miliardów dolarów ze swoich kont pożyczkodawcy w pierwszym kwartale, doprowadzając je do upadku kilka tygodni później.

READ  Jak Hongkong przygotowuje się do regulacji stablecoinów?

Bloomberg News jako pierwszy poinformował o utracie miejsc pracy.

(Reportaż Nupur Anand w Nowym Jorku i Manya Saini w Bengaluru; montaż autorstwa Anila D’Silvy i Deepy Babbington

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *