Kaitlyn Clark ze stanu Iowa miażdży kobiecą koszykówkę stanu Indiana w pojedynku Wielkiej Dziesiątki

W meczu dwóch niepokonanych zawodników Wielka Dziesiątka Zespoły z identyczną serią 13 zwycięstw, nr 13 Indiana Odszedł, gdy zostali pokonani w sobotni wieczór. IU spadło na 3. miejsce w stanie Iowa wynikiem 84-57 na Carver-Hawkeye Arena w Iowa City.

IU wynosi obecnie 14-2 (5-1 Wielka Dziesiątka), podczas gdy stan Iowa poprawił się do 17-1 (6-0 Wielka Dziesiątka).

„Szkoda, że ​​nie zagraliśmy dużo lepiej niż dzisiaj”, powiedział trener Federacji Międzynarodowej Thierry Morin. „Każda uncja kredytu trafia do stanu Iowa, było wspaniale”.

Oto trzy notatki z gry:

Pokaz Caitlin Clark

Trener IU Terry Morin przyznał w piątek, że Hoosiers, podobnie jak większość drużyn w całym kraju, nie wymyślili solidnego sposobu na skuteczną ochronę gwiazdy stanu Iowa, Kaitlin Clark. IU liczyło przynajmniej na to, że uda im się zdobyć mniej niż średnia wynosząca 30 punktów na mecz.

W pierwszej kwarcie Hoosiers odnieśli sukces. Clark w ciągu pierwszych 10 minut zdobył 0 z 6 punktów z zakresu trzech punktów, a przed dotarciem do obręczy miał osiem punktów. Następnie Clark trafiła po raz pierwszy za trzy punkty w 7 minucie drugiej. Kiedy publiczność w Carver-Hawkeye Arena wiwatowała, Clark oddał drugi prosty strzał poza łukiem i śluzy się otworzyły.

Indiana przyszłością Kaitlyn Clarke? „Wiem, jak bardzo ludzie tutaj wspierają kobiecą koszykówkę”.

Bramkarz IU Lexus Bargeser zmusił Clarka do faulu ofensywnego pięć minut przed przerwą, przez co posłała ją na chwilę na ławkę rezerwowych. Jednak seniorka ze stanu Iowa zgłosiła się ponownie na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, wbijając jeszcze dwie trójki i zdobywając w tej połowie 20 punktów.

W miarę upływu drugiej połowy wydawało się, że nic nie jest w stanie zatrzymać Clarke'a. Najwyraźniej dwukrotnie doznała kontuzji – jednej, gdy upadła na łokieć, a drugiej, gdy zraniła się w kostkę i pobiegła do szatni – ale wróciła równie szybko, jak wyszła.

READ  Kibic US Open został wyrzucony z boiska po oskarżeniu go o powiedzenie „najsłynniejszego zwrotu Hitlera” niemieckiemu zawodnikowi

Kilkukrotnie postawiła na nogi Carver-Hawkeye za pomocą 3 s i na koniec trzeciej kwarty zdobyła 30 punktów (po raz 46. w karierze). W trzeciej kwarcie zanotowała double-double i dołożyła 10 asyst.

Chociaż Clark nie zdobyła już żadnych punktów w czwartej kwarcie, nie musiała tego robić — stan Iowa miał już 15-punktową przewagę, a jej koledzy z drużyny wciąż strzelali dla niej. Clark opuścił mecz po swoim czwartym faulu w 3 minucie, co wywołało głośne wiwaty publiczności.

IU podkreśliła również, że choć nie może powstrzymać Clarka, może spróbować ograniczyć wszystkich. Jednak starsza obrończyni stanu Iowa, Molly Davis, przedarła się przez obronę IU w pierwszej połowie, dorównując swojemu rekordowi sezonu wynoszącemu 13 punktów w pierwszej połowie i kończąc z 18 punktami.

„Z pewnością nie zrobiliśmy tego, co musieliśmy zrobić, ani z Kate, ani z resztą tych ludzi” – stwierdził Morin. „Molly Davis dostaje 18 punktów i takie tam. Wiesz, że Kate prawdopodobnie dostanie średnią, ale nie chcesz, żeby te inne osoby miały wielkie wieczory. Niestety, wielu z nich pozwalamy im brać, czego chcą nas.”

Podlega obiegowi

IU nie jest zespołem charakteryzującym się dużą rotacją. Wchodząc do meczu przeciwko Iowa, IU notował średnio zaledwie 13 strat na mecz.

Do przerwy w meczu z Hawkeyes Hoosiers mieli już dziewięciu goli.

„W meczu przeciwko tak dobrej drużynie, jak Iowa, nie można sobie pozwolić na zbyt wiele strat, zwłaszcza tak wielu” – powiedziała seniorka Chloe Moore-McNeil. „Każą ci zapłacić, każdy dobry zespół sprawi, że zapłacisz za wiele strat”.

Obrońca drugiego roku Jarden Garzon, który w pierwszej połowie zmagał się z obroną Iowa na boisku, zaliczył w pierwszej połowie pięć takich strat. Trzykrotnie wjechała na boisko, po czym popełniła faul w ofensywie na Molly Davis, który został oceniony jako rażący, gdy Garzon przypadkowo uderzył Davisa w twarz.

READ  Po prawie 40 sezonach trenerskich w NFL 74-letni Romeo Cronell zapowiedział przejście na emeryturę.

„Nie wyglądała na zadowoloną i walczyła” – Maureen powiedziała o Garzonie. „Potrzebujemy jej i nie mam odpowiedzi. Wiesz, miała inne sprawy na głowie, ale musimy ją przywrócić na właściwe tory”.

W pierwszej połowie IU strzelało z parkietu lepiej niż Iowa, ale te straty zapewniły Hawkeyes mnóstwo okazji do strzału. W pierwszej połowie Iowa oddała 37 strzałów z podłogi, co daje 15, podczas gdy IU oddało 29 (co daje 16),

Problemy ze stratami drużyny IU trwały nadal w drugiej połowie, gdy na rozpoczęcie trzeciej kwarty Hoosiers popełnili cztery straty w ciągu pięciu minut. Ta część meczu, podczas której ponownie wyła Carver-Hawkeye Arena, doprowadziła stan Iowa do serii 9:0 i niemal czterominutowej straty dla Hoosiers.

Hoosiersom robi się zimno spoza łuku

Podczas gdy Hawkeyes i Hoosiers oddali w sobotni wieczór mniej więcej taką samą liczbę strzałów z boiska, różnica polegała na tym, ile z nich było za trzy punkty.

Zarówno Hoosiers, jak i Hawkeyes w pierwszej kwarcie walczyli zza łuku, przy czym IU trafiało 1 z 4 z linii za trzy punkty, a Iowa 2 z 13. Na tym jednak podobieństwa się kończyły.

W sobotni wieczór Clark poprowadziła atak na drużynę Iowa, która rzucała za trzy punkty, oddając sześć z 16 strzałów poza łuk (w tym jeden od Hawkeyes). Starszy strażnik Hawkeye, Gabe Marshall, również znalazł ogień poza łukiem, trafiając 4 z 7, co dało 12 punktów.

Dla kontrastu, skuteczność rzutów za 3 punkty IU osłabła. W sobotę Garzon był najlepszym strzelcem drużyny Hoosiers zza łuku, trafiając 3 z 7 trafień z gry. Sarah Scalia i Sydney Parrish walczyły o linię trzech punktów, ale trafiły odpowiednio 0 z 4 i 1 z 4.

„Nie uderzaliśmy” – powiedział Morin. „Były momenty, w których myślałem, że nie wyglądamy na tak zorganizowanego w ofensywie, jak byśmy chcieli, i w pewnym sensie odbiegaliśmy od scenariusza”.

READ  Z „dużą pewnością” trojany USC otwierają erę Lincolna Rileya dzięki łatwemu zwycięstwu nad Rice Owls