Kanadyjskie miasto przechodzi ewakuację po tym, jak łamanie lodu powoduje powódź

Według czwartkowego komunikatu prasowego, mieszkańcy High River, po południowej stronie Wielkiego Jeziora Niewolniczego, otrzymali rozkaz opuszczenia miasta i szukania schronienia.

Rzeka Hay znajduje się około pięciu i pół godziny jazdy wokół jeziora od Yellowknife.

„To trudny czas dla naszej społeczności” – powiedziało w aktualizacji miasto Hay River. Nowa wersja Piątek. „Proszę, pamiętaj, że ludzie są dziś zmęczeni, niespokojni i pod dużą presją. Bądźcie dla siebie mili. Podejmijcie produktywne działania, aby razem przejść przez to.”

W oświadczeniu stwierdzono, że mieszkańcy miasta nie będą mogli wrócić do domu, ponieważ „ich obecność tutaj szkodzi naszym wysiłkom odbudowy”.

W niektórych obszarach, w tym w rejonie Valley Island, nie ma drogi dojazdowej i „zapewnia podstawowe usługi, w tym zdrowie, żywność, transport itp.”. Według oświadczenia nie zostało to potwierdzone w mieście.

Wcześniejszy raport stwierdzał, że przeprowadzono kilka akcji ratunkowych, aw całym mieście zgłoszono szkody materialne.

Tyler Martel, który mieszka w rejonie Hays River, powiedział CNN, że nie zdecydował się na eksmisję, pomimo nakazu eksmisji.

„Cóż to była za noc”, powiedział Martell. „Całe miasto po ewakuacji powodziowej… Połowa miasta ma wodę i lód”. Facebook Ze zdjęciami przedstawiającymi skutki poważnych powodzi. „Nigdy w życiu tego nie widziałem i mam nadzieję, że nigdy więcej tego nie zobaczę. Bądźcie bezpieczni wszyscy…”

Od piątkowego popołudnia wody wydawały się cofać w niektórych obszarach, ale „wszystko może się wydarzyć”, powiedział Martel CNN.

„Miasto nie było przygotowane, ponieważ nie zdarzyło się to wcześniej po południowej stronie mostu” – dodał. . „

miasto najpierw rozmyślny Mieszkańcy 7 kwietnia mają być przygotowani na możliwość zalania od łamania lodu. Wyższe temperatury, topniejący lód i podnoszący się poziom wody przyczyniły się do powodzi w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Lokalny stan wyjątkowy i nakaz ewakuacji wszedł w życie 7 maja dla tego obszaru.

READ  Najlepsze „Odzyskaj swoją broń”

„Dostęp do społeczności jest ograniczony do służb ratunkowych i podstawowych”. Komunikat prasowy powiedział. „Całe miasto przestawi się z reagowania na działania naprawcze, gdy ryzyko zawalenia się zmniejszy, a ryzyko związane z powodzią zostanie złagodzone”.

Mickey McBrian, mieszkaniec Yellowknife na północnej stronie Wielkiego Jeziora Niewolników, nagrał w czwartek wideo z samolotu, przelatującego nad okolicą i pokazującego pas startowy lotniska Merlin Carter High River pod wodą, tnąc lód w otaczającej rzece.

McBrian powiedział CNN, że jego rodzice mieszkają w High River i mają uszkodzoną piwnicę i podwórko. Dodał, że lotnisko poinformowało społeczność, że wznowienie usług zajmie co najmniej tydzień.

„Najlepsze w tym wszystkim jest to, że społeczność trzyma się razem” – powiedział McBrian. „Wszyscy wchodzą i trzymają się razem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.