Kansas City Chiefs pokonali San Francisco 49ers 25:22 po emocjonującej dogrywce

Kansas City Chiefs zostali pierwszymi z rzędu mistrzami Super Bowl od dwóch dekad po pokonaniu San Francisco 49ers 25:22 po dogrywce w Super Bowl LVIII w Las Vegas.

W regulaminowym meczu obie drużyny miały remis po 19.

Zespół Niners strzelił pierwszy, obejmując prowadzenie 3:0 na początku drugiej kwarty po rzucie z gry z odległości 55 jardów autorstwa Jake’a Moody’ego, ustanawiając tym samym rekord najdłuższego gola z gry w historii Super Bowl.

Zwiększyli prowadzenie do 10:0 dzięki ustawieniu na niecałe pięć minut przed końcem drugiej kwarty. Rozgrywający Niners, Brock Purdy, podał piłkę skrzydłowemu Jauanowi Jenningsowi, który następnie rzucił ją przez boisko do Christiana McCaffreya, który przebiegł 21 jardów i zdobył bramkę.

Jennings stał się pierwszym skrzydłowym, który podał podanie przyłożenia w Super Bowl od czasu, gdy Antwaan Randle El zrobił to w Super Bowl XL w 2006 roku dla drużyny Pittsburgh Steelers, która pokonała Seattle Seahawks.

Chiefs w końcu dotarli na boisko dzięki bramce z gry Harrisona Butkera z 28 jardów przed przerwą.

Głównym tematem meczu były straty, a obie strony popełniały ogromne błędy. Biegacz z trudem utrzymuje się przy piłce.

McCaffrey grzebał w pierwszej akcji meczu. Następnie, gdy Chiefs wciąż byli bez punktów i na początku drugiej kwarty strzelili obiecującego pierwszego gola z linii dziewięciu jardów Niners, biegający po boisku Isaiah Pacheco również został zwolniony, a Niners podnieśli się na duchu.

Obrona Dziewiątek wielokrotnie wprawiała Mahomesa w zakłopotanie. Wyszedł po przerwie i natychmiast przechwycił rezerwowego debiutanta Ji'Ayira Browna, wyznaczając pierwszy wybór Mahomesa w jego ostatnich 218 próbach podania po sezonie i kończąc trzecią najdłuższą taką passę w historii NFL.

W połowie trzeciej kwarty Butker pobił rekord Moody'ego, strzelając z gry z 57 jardów i zmniejszając prowadzenie Niners do 10-6.

Na niecałe trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty obrońca Niners Ray McCloud nie trafił w łódkę, Chiefs odzyskali siły, a w następnej akcji Mahomes połączył się z Marquezem Valdes-Scantlingiem po podaniu z 16 jardów i ustanowił wynik. Chiefs prowadzili 13:10.

READ  Zespół Landona Donovana San Diego Loyal USL przechodzi na emeryturę po 2023 roku

Niners odpowiedzieli na początku czwartej kwarty, a Purdy pobiegł do Jenningsa po biegu na sześć jardów. Jednak Moody nie wykorzystał dodatkowego punktu i pozostawił Niners z niewielkim prowadzeniem 16-13.

Bramka z gry Butkera z 24 jardów na niecałe sześć minut przed końcem doprowadziła do remisu na 16.

Jednak Moody odkupił się za swoje wcześniejsze pudło, kopiąc bramkę z gry z odległości 53 jardów na niecałe dwie minuty przed końcem i dał Niners prowadzenie 19-16.

Jednak tak jak robił to wiele razy wcześniej, Mahomes popchnął Chiefs na boisko, strzelając z gry z 29 jardów na trzy sekundy przed końcem i doprowadzając do dogrywki.

Jedynym innym meczem Super Bowl, w którym doszło do dogrywki, był Super Bowl LI w 2017 r., kiedy Tom Brady i New England Patriots wrócili po deficycie 28-3, aby pokonać Atlanta Falcons 34-28.

Super Bowl XVIII Służy jako rewanż za Super Bowl LIV w 2020 r., kiedy Chiefs i gwiazda rozgrywający Patrick Mahomes pokonali Niners 31-20, aby zapewnić Kansas City pierwsze mistrzostwo Super Bowl od pół wieku. Super Bowl XVIII On jest Transmisja w CBS I Nickelodeona Transmisja strumieniowa w Paramount+ Ze stadionu Allegiant w Las Vegas. Nasi koledzy w Sport CBS Relacjonują także dzisiejszy mecz.

Cały wieczór piszemy o tym, co widzieliśmy w sieci i o najważniejszych momentach z gry.