Kansas nagradza Lance’a Leipolda przedłużeniem kontraktu do 29

Uniwersytet Kansas i główny trener piłki nożnej Lance Liebold zgodzili się na warunki nowego kontraktu, który obejmuje przedłużenie do sezonu 2029, informują źródła ESPN.

58-letni Leipold ożywił program Jayhawks dopiero w swoim drugim sezonie w Lawrence, prowadząc Kansas do rekordu 6-5 i pierwszego meczu pucharowego od sezonu 2008. To drugie przedłużenie sezonu Leipolda. Szkoła ogłosiła przedłużenie przez cały sezon 2027 we wrześniu.

Zaangażowanie w Leipold, który zarabiał średnio 2,75 miliona dolarów rocznie w swojej początkowej sześcioletniej umowie, kiedy został zatrudniony w 2021 roku, wskazuje na rosnące zaangażowanie Kansas w inwestowanie w piłkę nożną. W październiku szkoła ogłosiła projekt naprawy placu zabaw i innych ulepszeń obiektów, który ma kosztować ponad 300 milionów dolarów.

Umowa została również skonstruowana tak, aby zatrzymać Leibolda w Lawrence na dłuższą metę. Jego nazwisko było kojarzone z wolnymi miejscami pracy zarówno w Nebrasce, jak i Wisconsin.

Ogłoszenie o ulepszeniu obiektu w Kansas pojawiło się, zanim Jayhawks gościli TCU w celu pojawienia się w „College GameDay” ESPN w październiku, kiedy program po raz pierwszy odwiedził Lawrence. Kansas rozpoczęło ten sezon 5-0 z gwiazdorskim rozgrywającym Galon Danielsa Pojawiła się jako wczesna faworytka do Trofeum Heismana. Jayhawks wygrali mecze drogowe z Zachodnią Wirginią i Houston oraz u siebie z Duke i Iowa State, co zaowocowało pierwszym krajowym rankingiem szkoły od 2009 roku.

Leibold został zatrudniony przez Kansas dopiero pod koniec kwietnia ubiegłego sezonu, odziedziczył bałagan pozostawiony przez byłego głównego trenera Lesa Milesa, który osiągnął 3-18 w ciągu dwóch sezonów. W pierwszym roku 2021 Leibolda odniósł przełomowe zwycięstwo po dogrywce w Teksasie w Austin. Kansas był 31-punktowym słabszym graczem w tym meczu, co przerwało passę 56 meczów konferencyjnych. Co być może najważniejsze, zwycięstwo dało impuls programowi, który od dawna był zakorzeniony w piwnicy Big 12 i nadało Leipoldowi natychmiastową wiarygodność.

READ  Carlos Correa, agent bliźniaków Free Land, z oszałamiającą transakcją 105,3 miliona dolarów na trzy lata

Od czasu dotarcia do Insight Bowl i Orange Bowl w sezonach jeden po drugim, w latach 2007 i 2008, futbol w Kansas stał się jednym z pośmiewisk tego sportu. Żaden z czterech trenerów od czasu zwolnienia Marka Mangino w 2009 roku – Turner Gill, Charlie Wess, David Petty i Miles – nie odniósł zwycięstwa ani nie przetrwał dłużej niż cztery lata.

Leipold pojawił się jako wczesny kandydat na trenera roku Nationals w 2022 roku, chociaż oczekiwania te zostały osłabione po kontuzji Danielsa w przegranej u siebie z TCU, a Jayhawks przegrali trzy z rzędu. Następnie Kansas pokonało 18. stan Oklahoma, aby zdobyć kwalifikacje do miski.

Leipold zdobył sześć tytułów krajowych Division III Wisconsin-Whitewater, zdobywając 109-6 przed przejęciem w Buffalo w 2015 roku. Poprowadził Bulls do trzech występów w mistrzostwach i dwóch zwycięstw w pucharach w ciągu sześciu sezonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.