Kariera trenera K trwa, gdy Duke dołącza do Villanova w Final Four

Przyjrzyj się liczbom atakującym Villanova w próżni, a trudno uwierzyć, że te liczby odzwierciedlają zwycięski wynik.

Ale w defensywnej walce jeden po drugim między żbikiem nr 2 a piątym rozstawionym Houston Cougarem, drobiazgi wydawały się ważniejsze, niż sugerowały. Po 40 minutach i najwyraźniej wielu przystankach i porażkach, Vilanova wygrała 50-44, co oznaczało powrót do Final Four.

skąd zaczynamy? Oczywiście w jednym.

Tyle trzech punktów zdobył Houston w każdym meczu. Cougars nie trafiły w swoich pozostałych 19 prób i średnio traciły 5 procent za łukiem. Z pola wystrzelili 29,8 proc.

Jak na mecz, w którym spodziewano się ofensywnych walk, Houston okazał się śmiertelny. Jego najlepszy strzelec, Taz Moore, zdobył podwójną bramkę z 15 punktami i 10 zbiórkami. Ale przegapił 15 z 21 rund, aby się tam dostać. Jamal Shedd i Kyler Edwards, pozostali dwaj członkowie drużyny Houston, oddali 5 z 25 rzutów, nie wykonując żadnego z 13 rzutów za trzy punkty.

Villanova ze swojej strony nie zdobyła piękna. Utrzymywała się znacznie poniżej swojego średniego wyniku turniejowego (75,5 punktu w dwóch meczach).

Jermaine Samuels, debiutant w drużynie National Championship 2018, niósł Wildcats z 16 punktami na 6 na 10 zbiórek, a także 10 zbiórek, które pomogły zapewnić posiadanie piłki przeciwko drużynie, która zazwyczaj miażdży przeciwników na deskach ofensywnych. Caleb Daniels dał Vilanovie 12 punktów z ławki, chociaż jego celność strzału (25 procent) bardziej odzwierciedlała zespół jako całość.

Za swoje zwycięstwo Villanova nie posunie się bez szwanku. Zawodnik z drugiego miejsca stracił najlepszego strzelca Justina Moore’a z powodu kontuzji w ostatniej minucie meczu. Przedstawienie tego nie jest jasne.

READ  49ers zaniemówili w szatni po porażce z Chiefs w Super Bowl 58 – NBC Sports Bay Area i Kalifornia