Katharina Makariu, Mallory Pugh wykorzystują swoją szansę, gdy USWNT podnosi Puchar SheBelieves

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet wygrała Puchar SheBelieves 2022 po pokonaniu Islandii 5:0 w meczu, w którym trzeba wygrać w środę, będąc najlepszym strzelcem. Catarina Macario A Mallory Bog Byli wśród graczy pomyślnie przetestowanych pod kątem szansy na poprowadzenie USWNT w przyszłości.

Podczas gdy piąty Puchar SheBelieves zespołu to mocny koniec po trudnym starcie w zeszłym tygodniu, prawdziwym celem tego turnieju dla trenera Vlatko Andonovskiego nie było zdobycie sprzętu, ale znalezienie nieoszlifowanych klejnotów – graczy o zwiększonej zdolności do przenoszenia ich w przyszłość jako zespół się regeneruje. Macario i Pugh są na szczycie listy graczy, którzy zmusili Andonovskiego do nadania im więcej wyglądu.

„Opuszczamy ten turniej z poczuciem, że zmierzamy we właściwym kierunku” – powiedział Andonovsky ESPN zapytany, czy jacyś gracze poprawili swoją pozycję w drużynie. „Udowodnili, że potrafią wygrywać mecze”.

Znakomity występ Macario w SheBelieves Cup przyspieszył w 37. minucie.Goniłem piłkę w dół lewego boku, cięłem, a następnie strzeliłem z rogu pola karnego, wystrzeliwując pocisk w daleki słupek, który wysunął się z wewnętrznej ramy i wpadł do środka. to. Sytuacja była idealna: tylko o cal dobrze, a piłka odbiłaby się od słupka i znalazłaby się w bezpiecznym miejscu; Trochę bliżej lewej i bramkarza Sandra Sigurdardottir Mogli mieć okazję go wygnać.

Raport: Stany Zjednoczone wygrywają Puchar Shepelevs pokonując Islandię
– ESPN+: USWNT Chat i więcej w ESPN FC Daily (tylko USA)

– Robię to już od jakiegoś czasu – powiedział Macario. „Czasami to się nie opłaca, ale fakt, że wydarzyło się to dzisiaj, był fantastyczny. Kiedy zostałem ranny, pomyślałem:„ Dobrze, to było dobre połączenie ”. „

Podążyła za tym kolejnym wspaniałym golem w 45. minucie Podanie Pugha za Macario sprawiło, że ścigała piłkę z bramki, a Macario ogłuszył wszystkich, obracając biodro i wbijając ją w dalszą siatkę.

„Takie cele powinny być realizowane na całym świecie” – powiedział Andonovsky. „To, co sprawia, że ​​jestem zadowolony z Cat, to nie tylko gole, które strzeliłem, ale także to, jak udało mi się zaangażować innych ludzi”.

Ciekawostka: odkąd reprezentacja Makario zadebiutowała w styczniu 2021 roku, żadna amerykańska zawodniczka nie zdobyła więcej bramek spoza pola karnego. Ponadto: To był drugi raz, kiedy Macario strzelił wiele bramek z odległości większej niż 15 jardów w jednym meczu; Była jedyną kobiecą drużyną, która to zrobiła w ciągu ostatnich pięciu lat Alex Morgan W słynnym zwycięstwie 13-0 nad Tajlandią w Pucharze Świata Kobiet 2019.

READ  Lakers pokonali Hawks, zanim zmierzyli się z Celtics i Knicks

„Daj tej dziewczynie trochę przestrzeni i gotowe” – powiedział Pugh, kpiąc z celów Macario.

Pugh dokończyła, gdy Macario przerwała drugą połowę, z bramką, którą strzeliła dobrze w 60. minucie.Ashley Sanchez wślizgnęła się ładnie na drogę Pew, podbiegła do niej i poprowadziła bramkarza Cecilia Ranarsdottir Schował go w odległej kolumnie.

Zanim Pugh strzeliła swojego gola, miała najwyższe xG – lub oczekiwane gole, które mierzą prawdopodobieństwo zdobycia gola – ze wszystkich graczy na boisku – 0,40. 23-latka radzi sobie dobrze w zajmowaniu niebezpiecznych pozycji punktowanych i znajdowaniu okazji, nawet jeśli nie strzeli gola, by to pokazać.

Drugi gol Pugha pokazał rozwijające się partnerstwo Macario-Pugh. Macario zdobył piłkę w pomocy, gdy Amerykanie przeszli do kontrataku. Macario wbiegł na pole, przeszedł do Pugh, który przeszedł do Macario, który wrócił do Pugh, który spokojnie skończył.

Oczywiście, Macario i Pugh nie są nowicjuszami w serialu – Macario pojawił się na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich, Pugh był na ostatnim Pucharze Świata – ale obaj byli graczami bez bezpiecznych miejsc, niezdolnymi do usunięcia takich jak Morgan, Kristen PressA Megan Rapinoe lub Tobin Heath. A Islandia to nie Szwecja czy Niemcy, silne drużyny gonią po piętach Amerykankom w światowych rankingach. Jednak po środowym meczu Andonovsky’emu trudno będzie zignorować indywidualne występy obu napastników – i ich rozwijające się partnerstwo na boisku.

gra

1:00

Reakcja Julie Fode na zwycięstwo Stanów Zjednoczonych nad Islandią 5:0 w Shepeleyes Cup.

Pugh z pewnością grał jak zawodnik przygotowujący się do odzyskania stabilnej pozycji w reprezentacji dwa lata po tym, jak wypadł z foldu. Po tym, jak była częścią drużyny, która wygrała Mistrzostwa Świata 2019, opuściła olimpiadę i zmagała się zarówno z klubem, jak i krajem. Pugh zadebiutowała w kadrze narodowej w wieku 17 lat, więc łatwo zapomnieć, że Pugh ma dopiero 23 lata, zaledwie rok od Macario.

READ  Zastąpienie Briana Harsina w Auburn? Kevin Lane, nazwiska Hugh Freeze do obejrzenia

Zgłosili się do nas również inni gracze. Kristi Moyes Piątą bramkę zdobył z pięknym finiszem. Sanchez nie zdołała wykorzystać dwóch okazji, jakie miała, ale wielokrotnie pokonała obronę Islandii swoimi dryblingiem i precyzyjnymi podaniami. Emily Lis Grał dobrze z pozycji lewego obrońcy i dużo groził. Środowa gra oczywiście przyniosła nowe szanse nowym graczom.

Trudno jednak wyjść z meczu z szerszymi reperkusjami dla reprezentacji kobiet z USA.

Gdy zbliżał się środowy termin, Islandia potrzebowała tylko remisu, aby wygrać Puchar SheBelieves, ale grała jak drużyna dążąca do zwycięstwa, dzięki czemu gra była bardziej otwarta, co przyniosło korzyści Amerykanom. Islandia zmieniła bramkarzy w pierwszej połowie, najwyraźniej nie dlatego, że Sigurddóttir miał problemy, ale żeby dać 18-letniemu Runnarsdottirowi doświadczenie.

Prawdę mówiąc, ten puchar SheBelieves na papierze zawsze był najłatwiejszy dla drużyny USA, odkąd Amerykanie zaczęli gościć turniej w 2016 roku.

Przed tym rokiem turniej miał tylko jednego uczestnika poza 15 najlepszymi graczami w FIFA. Ale tym razem Islandia była najwyżej sklasyfikowanym pretendentem na 16. miejscu na świecie. Nowa Zelandia jest na 22., a Czechy na 24. Pierwsze miejsce w turnieju zajmują Stany Zjednoczone, a Amerykanie wygrali 29 z 32 spotkań grupowych ze swoimi rywalami w 2022 Shepherd’s Cup. spotkanie przeciwko Nowej Zelandii w 1987 roku.

Ale były też powody, by sądzić, że Amerykanie też nie pokonają konkurencji.

Na początek Andonovsky przywiózł na ten turniej małą i stosunkowo niedoświadczoną drużynę, aby zmienić swój starszy skład. Ze średnią wieku 25,40 lat, środowy skład był najmłodszym zespołem, jaki kiedykolwiek grał w SheBelieves Cup i najmłodszym w jakimkolwiek meczu od 5 kwietnia 2018 roku.

SheBelieves Cup, gloryfikowana kolekcja pozasezonowych meczów towarzyskich, tradycyjnie była turniejem eksperymentów, ale jest też pilna potrzeba dla Andonovsky’ego. Najlepszy strzelec zespołu w ciągu ostatnich kilku lat – Morgan, Bryce, Rapinoe i Heath – będzie miał 34 lata lub więcej podczas następnych mistrzostw świata. A pandemiczne opóźnienia igrzysk oznaczały również, że Andonovsky miał tylko miesiące na proces odbudowy, który zwykle trwa przez dwa lata.

READ  New York Jets QB Zach Wilson, zaczyna z Pittsburgh Steelers

Dlatego w szczególności występ Macario w środę może wymusić trudne decyzje na Andonovsky’ego. Makario jest na zdjęciu drużyny kobiet od zeszłego roku, zastępując olimpijską grafikę, dopóki nie zmieniono zasad, aby zwiększyć rozmiar listy turniejowej. Ale Makariu był opisywany jako pomocnik, aw tym Shepelevs Cup po raz pierwszy grała jako napastnik w drużynie.

Andonovsky powiedział, że rozpęd Macario podczas Shepelevs Cup nie polegał na wygodzie gry jako napastnik, ale drużyna nauczyła się grać na tej pozycji.

„Widzieliśmy, jak Cat rozwijała się od gry 1 do gry 3, ale przede wszystkim widzieliśmy, jak zespół wokół Cat dorastał w rozumieniu jej ruchów, lokalizowania jej, kątów i piłek, w które grała” – powiedział. „Tu dorastałem najbardziej”.

Pyo powtórzył, że było to pouczające doświadczenie, które pozwoliło jej lepiej grać w Makario.

„Nigdy nie grałem z Cat jako nr 9, a ona wykonała niesamowitą robotę” – powiedział Pugh. „To jest dokładnie to, czego potrzebowaliśmy, aby zobaczyć i poznać jej skłonności – wrócić, kontrolować, obrócić się, manipulować nią”.

Amerykanie wcześnie znaleźli swoje szanse, ale wielu z nich miało tylko połowę szans. Pierwszą połowę zakończyli z 1,07 xG. Zakończyli tę połowę dwoma bramkami, ponieważ Macario strzelił gola z nieoczekiwanych pozycji i stworzył okazje strzeleckie, które inaczej nie istniałyby.

Następnie Macario przyznała, że ​​rozpoczęła turniej z pewnym odwagą, ale była zdeterminowana, aby awansować w środowym meczu decydującym o pucharze.

„Kiedy zaczynaliśmy ten turniej, czułem się trochę napięty, nie grając w sposób, w jaki umiem grać” – powiedział Macario. „W tym wielkim meczu, który mieliśmy dzisiaj, grając o puchar, musiałem dać z siebie wszystko i pokazać moim kolegom z drużyny, Flatko i narodowi, do którego należę”.