Kawakami: Klay Thompson z Warriors nadal robi postępy, a jego cena wciąż rośnie

SAN FRANCISCO – Klay Thompson nie pobiegł korytarzem z powrotem do szatni Golden State Warriors po niedzielnym treningu przed meczem. W górę. odrzut. Przynajmniej raz udało mu się zatopić w czymś w rodzaju chwilowego spokoju. On śmiał się. Krzyknął.

„Człowieku, czuję się dzisiaj dobrze!” Clay krzyknął na przechodzącego obok jednego ze swoich ulubionych pracowników Chase Center. „O tak, czuję się dobrze!”

To, co wydarzyło się w ciągu następnych kilku godzin, dla każdego, kto był świadkiem wejścia, wydawało się w tym momencie nieuniknione: gdy Stephen Curry miał przerwę, Klay wykonał pięć z pierwszych siedmiu prób za trzy punkty, zdobył 25 punktów w pierwszej połowie i to było To. Zdobył 32 punkty w zwycięstwie Warriors 118-110 nad bardzo zmęczonym zespołem Utah Jazz na stadionie Chase Center.

Nie zapisze się to jako historyczny wieczór dla Klaya, ponieważ te miejsca są zarezerwowane na wyjątkowe pojedynki i snapy o mistrzostwach w fazie play-off, a także dlatego, że Klay rzucił już więcej niż mu się należało w tych meczach. Jednak niedzielny występ wydawał się nieco cięższy niż kolejna przypadkowa porażka z przygnębionym przeciwnikiem, po prostu dlatego, że był to element utrzymującej się passy Claya. A ponieważ Klay, jego koledzy z drużyny, decydenci Warriors i wszyscy inni w NBA z pewnością wiedzą, że to nie będą jego ostatnie chwile w tej formie.

Następnie na podium Clay był znacznie spokojniejszy niż kilka godzin wcześniej. Ale to też wydaje się dodawać wszystkiego. To nie był czas na krzyki i wiwatowanie. To przyszło wcześniej. Po meczu sprawy stały się poważniejsze i trwały, nawet w przypadku Claya. Zwłaszcza dla Claya.

„Czułem się dziś dobrze fizycznie” – powiedział Clay. „Nie czułem nigdzie żadnego bólu. Pomyślałem, że to dobrze przełożyło się na grę.

Clay, jak często czujesz się tak dobrze przed meczem? „Po osiemdziesięciu dwóch meczach nie będziesz w każdym meczu grać na 100 procent” – powiedział. „To znaczy, co mnie ominęło, może trzy lub cztery mecze w tym roku? To niewiarygodne po dwóch latach rehabilitacji. Mogę więc założyć głowę i być z tego dumnym – solidna postawa w sezonie”.

READ  Tim Anderson z White Sox został zawieszony i ukarany grzywną za włączenie wentylatora

Dla przypomnienia, Klay opuścił jak dotąd tylko cztery mecze w sezonie zasadniczym, pozostawiając do rozegrania tylko cztery mecze. Słabo rozpoczął sezon, co w dużym stopniu przyczyniło się do słabego początku zespołu i doprowadziło do częstszych plotek, że mógł to być dla niego koniec jako ważnego gracza w NBA, a być może także koniec dynastii Warriors. Ale on grał dalej. W styczniu zasiadł na ławce rezerwowego debiutanta Brandina Podzemskiego. Ale Clay grał dalej. Wrócił do wyjściowego składu. Nie przestawaj grać.

W końcu Clay znalazł rytm i nadal w nim tkwi. Po drodze Warriors również odnaleźli rytm. Oni też grali dalej.

Nawiasem mówiąc, Klay rozegrał 74 mecze to najlepsze mecze w drużynie – o trzy więcej niż Curry, Jonathan Kuminga i Kevon Looney (chociaż Looney opuścił tylko mecze, gdy był zdrowy, ale Steve Kerr nie grał z nim) – i może” Całkiem zrozumiałe. Dla kogoś, kto opuścił całe sezony 2019–20 i 2020–21 oraz część 2021–22 z powodu poważnych kontuzji nóg w połowie swojej świetnej kariery.


W swoim trzecim sezonie po poważnych kontuzjach nóg Klay Thompson rozegrał jak dotąd 74 z 78 meczów Warriors. „To coś, na czym mogę powiesić kapelusz” – mówi. (Bob Coppins/USA Today)

Klay nie jest już tym samym All-Starem, którym był pięć lat temu; Stracił boczne ruchy w defensywie z powodu kontuzji, których nigdy nie odzyska, a teraz ma bardziej płaskie noce ze strzelaniem piłką niż kiedyś. Jednak mając 34 lata, grając w drużynie Warriors, która od miesięcy walczy o play-offy i mając kontrakt wygasający w lipcu przyszłego roku, Klay nadal jest solidnym graczem. Nadal jest gościem, który sam może przechylić szalę zwycięstwa na posezonową serię. Cały czas jest na boisku. Zawsze niebezpieczny.

W ciągu ostatnich kilku lat raz, dwa, może pięć razy przeleciało mu przed oczami jego życie w NBA… i tak naprawdę nic mu nie dolega. Myślę, że jest to bardziej widoczne niż kiedykolwiek, odkąd zerwał więzadło krzyżowe w krzyżu przednim w finale 2019 i myślę, że Klay staje się silniejszy. Jeśli rozegra kolejne cztery mecze, w tym sezonie rozegra 78 meczów, czyli tyle samo, ile rozegrał w sezonie zasadniczym 2018-19, tuż przed pierwszą poważną kontuzją.

READ  Końcowy wynik meczu Arizona kontra Stanford w piłce nożnej: Wildcats wygrywają otwierającego Pac-12 nad Cardinalem pomimo kontuzji i niechlujnego ataku

„Myślę, że to niesamowite, ponieważ łatwo zakochać się we wspaniałych wieczorach strzeleckich i strzelaniu wielkich bramek” – powiedział Clay. „Ale jeśli nie masz ścięgna Achillesa lub rehabilitacji ACL, jest to bardzo trudne. Aby to zrobić, a za dwa lata wyjść i zagrać w czymkolwiek, 94 procent meczów, z tego jestem najbardziej dumny, po prostu z bycia dostępni i spójni w składzie.” „Ponieważ sezon NBA jest wyczerpujący, jest długi. Wykonywanie tego co wieczór wymaga dużej dyscypliny. To coś, z czego jestem bardzo dumny w tym sezonie, to możliwość gry tyle gier.”


Czy to popchnie Warriors przez fazę play-in Championship do play-offów, a może nawet do porażki w pierwszej rundzie z jedną z najwyżej rozstawionych drużyn na Zachodzie? W tym momencie nie da się tego wszystkiego wiedzieć, ale przynajmniej Warriors (24-11, ponieważ pod koniec stycznia mieli 19-24 lata) dali sobie szansę, aby tak się stało.

Jak zauważył w niedzielę Kerr, Warriors prawie na pewno zakończą sezon z lepszym bilansem niż 44-38 w zeszłym sezonie, co wystarczyło, aby w kwietniu ubiegłego roku zająć 6. miejsce. W tym sezonie wszystko się pogorszyło, ponieważ Zachód ma zbyt wiele dobrych drużyn, co zepchnęło Warriors na 10. miejsce, z powodu powolnego startu Warriors, z powodu dwóch zawieszeń Draymonda Greena oraz dlatego, że dynastia Warriors jest zasłużona. Aby zakończyć w każdej chwili.

Jednak Kerr przekonująco argumentuje, że Warriors to naprawdę lepszy zespół niż w zeszłym sezonie – o wiele lepsza chemia, głębsza i młodsza w kluczowych momentach, wciąż prowadzony przez Curry'ego i wciąż pełen energii przez Draymonda. O tak, i nadal otrzymuje ważną rolę od Claya.

Najlepsze płyty na Zachodzie (od 28 stycznia)

drużyna I dla procent.

23-9

.719

22-9

.710

10-22

0,688

11-24

0,686

21-11

0,656

Obecnie Warriors nie zawsze potrzebują wielkich glinianych nocy, co jest dobrą rzeczą, ponieważ jest ich mniej niż w czasach swojej świetności. Mają wszechstronną grę Podziemskiego. Pozyskali czysty atletyzm i umiejętność wykończenia Kumingi. Mieli Mosesa Moody’ego, który grał w obronie i trafiał 3s. Mają zabezpieczenie Gary'ego Paytona II. Drugi oddział obsługuje Chris Paul, który w najlepszym momencie znajduje własne ujęcia.

READ  FIFA pozbawia Indonezję prawa do organizacji Mistrzostw Świata FIFA U-20 | wiadomości piłkarskie

Czasami Kerr nie kończy meczów z Clayem. Nawet podczas występów Claya w ciągu ostatnich kilku miesięcy i nawet teraz, gdy wrócił do wyjściowego składu, są mecze, w których Kerr będzie jechał z Paulem na dłuższą metę, aby zachować spójność, lub do GP2 na kilka kluczowych przystanków, lub do Podziemskiego po jego energię i regenerację. Klay nie jest już automatyczny – nawet pomimo niedawnego wzrostu skuteczności rzutów za trzy punkty od połowy lutego wynoszącej 41,4%, jego wynik nadal wynosi 38,3% najniższy w sezonie.

Co prowadzi nas do następnej części serii: możliwe, że Warriors będą mogli kontynuować grę na stosunkowo podobnym poziomie w przyszłym sezonie z Clayem lub bez niego (jeśli Kuminga, Podzemski i Moody będą nadal dobrze się rozwijać), ale możliwe jest również, że Clay będzie mógł kontynuować grę na bardzo dobrym poziomie. Podobny poziom indywidualny w przyszłym sezonie z Warriors lub bez nich.

Byli razem niesamowici. Prawdopodobnie radzą sobie dobrze, niezależnie od siebie, w sposób, którego nie mogę powiedzieć o Warriors bez Curry'ego, czy może o Draymondu bez Warriors.

Jedną z najgorzej strzeżonych tajemnic ligi jest to, że Orlando, pełen młodych talentów, ale niezbyt świetnych strzelców, może zaoferować Klayowi dużo pieniędzy przyszłego lata. Tymczasem Joe Lacob powiedział, że Warriors chcą latem przyszłego roku pozbyć się podatku od luksusu, co jest możliwe, ale tylko pod warunkiem, że będą bardzo zdyscyplinowani w kwestii kwoty, jaką są skłonni zapłacić za zatrzymanie Klaya (i/lub CP3). ).

Szczerze mówiąc, Klay jest jedynym zawodnikiem Wielkiej Trójki, który może okazać się bardziej wartościowy dla innego zespołu, niż Wojownicy chcą mu płacić. Im dłużej będzie pracował, tym większy kontrakt będzie mu przysługiwał. Warriors zdecydowanie powinni spróbować sprowadzić go z powrotem, a nie tylko w ramach sentymentalnego gestu.

Ale Clay kontrolował ten proces. Dzieje się tak dlatego, że pozostało jeszcze kilka rozdziałów jego historii w NBA i ma pełne prawo być z tego wszystkiego bardzo dumny.

pogłębiać

Głębiej

Pięć notatek: Steph Curry odpoczął, Jonathan Kuminga powraca w zwycięstwie Warriors nad Jazzem

(Zdjęcie górne: Theron W. Henderson/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *