Kawakami: Napięcie, rozmowy o kontrakcie i przełom Steve'a Kerra i Jonathana Kumingi, który ożywił Warriors

SAN FRANCISCO — Nie żeby przyszłość Steve'a Kerra w drużynie Warriors po zakończeniu sezonu była poważnie wątpliwa, ale być może pojawił się problem, który dał cień szansy na zbudowanie niepokoju.

Proces myślowy przebiegał dwojako: nie można sobie wyobrazić dynastii Stephen Curry Warriors z jakimkolwiek trenerem poza Kerrem teraz i być może za dziesięć lat, ale zastanawiałeś się także, jak długo Kerr mógłby wygodnie wytrzymać w tej pracy, zachowując dystans od zewnątrz i wewnątrz presja, aby w pełni zaangażować się w część ruchu. Young.

Kerr to idealny trener na erę Warriors. Czy będzie najważniejszym zawodnikiem, gdy zespół będzie przechodził przez kolejne etapy swojej kariery?

Cóż, tak, okazuje się. Przynajmniej przez dwa kolejne sezony po tym. I zgadnę: może jeszcze przez kilka lat, może z kilkoma utalentowanymi młodymi zawodnikami, którzy zmienią się w Kerra i kolejnych świetnych zawodników.

„Nie mam nic przeciwko młodym graczom” – powiedział mi Kerr późnym piątkowym wieczorem. Chcę po prostu grać z zawodnikami, którzy rozumieją, co decyduje o zwycięstwie.

Nie było praktycznie żadnych wątpliwości, że Joe Lacob, właściciel Kerra Warriors, ostatecznie zgodzi się na transakcję, o której ESPN po raz pierwszy poinformowało w piątek (ale nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona) – Kerr podpisze przedłużenie o dwa lata za najwyższą pensję trenerską w historii NBA, 17,50 dolarów. Jednak milion rocznie w sezonie 2025–2026 jest ściśle i logicznie powiązany z pozostałymi latami kontraktu Curry’ego w zespole. Jednak proces ten przebiegał bez zakłóceń. Obie strony musiały podjąć praktyczne i retoryczne kroki w tym wyboistym, a czasem tragicznym sezonie, gdy Kerrowi wygasają ostatnie miesiące jego obecnego kontraktu.

Co najważniejsze: aby wszystko szło gładko w sezonie 2024–2025 i później, zarząd Kerr Warriors musiał przepracować czasami opóźniony rozwój Jonathana Kumingi, Mosesa Moody’ego, Brandina Podzemskiego, Trace’a Jacksona-Davisa i innych młodych zawodników. na tym zestawieniu. , rok po tym, jak Wojownicy na zawsze porzucili Eksperyment Jamesa Wisemana. Kerr musiał pokazać Lacobowi i innym, że jego podejście działa; Lacob i centrala musieli pokazać, że mu ufają.

Przez pewien czas w tym sezonie wydawało się, że może to wymagać dużego wysiłku. Że obie strony mogą być zbyt nieufne wobec nieznanego, aby całym sercem utrzymać tę relację znacznie dłużej. Pewne napięcia, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku sezonów, mogą skomplikować negocjacje w sprawie kontraktu Kerra.


Wybór na loterii w 2021 r. Jonathan Kuminga przez pierwsze dwa sezony wchodził głównie z ławki rezerwowych. Jako debiutant osiągał średnio 16,9 minuty, a w zeszłym roku 20,8. (Peter Thomas/USA Today)

Jednak, jak Kerr zauważył w piątkowy wieczór, wydarzenie, które wywołało największe napięcie – w styczniu Kuminga szeroko ogłosił, że stracił zaufanie do Kerra po tym, jak był wciągany i wycofywany z rotacji w tym sezonie – mogło być kluczem do ustalenia, to wyszło. Wszystko wyszło. Oto sposób Kerra: określ podstawowe zasady, trzymaj się ich, być może trzymaj się ich dłużej, niż wydaje się to praktyczne, a następnie ugnij się i dostosuj, gdy wszystko i wszyscy będą gotowi. Podobnie jak w sportowej i trenerskiej historii Kerra, wszystko wydarzyło się w idealnym momencie, aby ocalić ten sezon i dobre nastroje związane z tą epoką.

READ  2022 US Open TV Harmonogram, zasięg, transmisja na żywo, oglądanie online, kanał, godziny zwiedzania Brookline Golf

Kuminga, będący w fazie trzeciego sezonu w NBA, oraz kluczowi członkowie frontowego biura Warriors chcieli, aby grał więcej. Kerr musiał jednak mieć poczucie, że może liczyć na Kumingę, który będzie przenosił piłkę, walczył o zbiórki, skupiał się na zadaniach w defensywie, biegał po parkiecie i atakował kosz na liniach otwartych dzięki obecności Curry'ego. Zamrozić na zawsze? Nie, kiedy sprawa stała się publiczna, Kerr i Kuminga usiedli i rozmawiali o tym.

„Wiedziałem, że był sfrustrowany” – Kerr powiedział o Kumindze. „Następnego dnia odbyliśmy wspaniałą rozmowę. Przyszedł do mojego biura. To bardzo szanowany młody człowiek. Przez pierwsze dwa lata nasze rozmowy były dość jednostronne. Nie mogłem zmusić go do odpowiedzi. Więc powiedz mu, czego potrzebowaliśmy. Niewiele powiedział.

„Myślę więc, że dobrze, że wyraził swoją frustrację, ponieważ zmusiło go to do wzięcia odpowiedzialności za nią i odbyliśmy dobrą rozmowę. Powiedział mi, jak się czuje, że jest sfrustrowany i przeszliśmy przez trudny okres listę rzeczy, które moim zdaniem musiał zrobić, i ustaliliśmy, ile czasu Draymond (zielony) przegapił (zawieszenie na 11 meczów, a potem trenował)… jego powrót do formy)… więc dostał więcej minut bazując na lepszej grze, ale także na możliwościach, jakie miał.

„Nigdy nie poczułem się urażony, gdy gracze byli sfrustrowani brakiem czasu na grę, bo to normalne. Zawsze był świetnym facetem na treningach i zawsze mieliśmy dobre relacje. Myślę, że tegoroczny wzrost wynika z trochę konfliktu i tego potrzebowaliśmy.”

Warriors przegrali sześć z kolejnych ośmiu meczów po rozmowie Kerra z Kumingą i spadli do pięciu najgorszych w sezonie pięciu meczów poniżej 0,500 przy wyniku 19-24, ale tak naprawdę zaczęli grać lepiej w ramach tego mini-poślizgu. Potem zaczęły pojawiać się zwycięstwa i włączając piątkowe zwycięstwo nad Charlotte, Warriors wygrali 10 z ostatnich 12 meczów i osiągnęli bilans 29-26, zajmując 10. miejsce i znacznie bliżej środkowej grupy w tabeli play-offów Konferencji Zachodniej.

Kerr utrzymywał Kumingę w głównej rotacji, grając w początkowej linii ataku składającej się z Kumingi, Greena (w środku) i Andrew Wigginsa oraz obserwując, jak Kuminga przekształca się w jednego z najbardziej niezawodnych i dynamicznych zawodników Warriors w historii.

pogłębiać

Głębiej

Stephen Curry chce po prostu grać ze Stevem Kerrem i teraz ich kontrakty są zbieżne

Można to porównać do uporu Kerra: kiedy młody zawodnik przebije się dla Warriors, jeśli mu się to uda, zyskuje na czasie, tak jak Podzemski zrobił to natychmiast jako niezwykle skupiony debiutant w tym sezonie. Kiedy Podzemski wszedł niedawno do wyjściowego składu po pokonaniu Klaya Thompsona, nie było tak, że Kerr degradował weterana dla kaprysu. To samo dotyczy przejścia Kumingi do wyjściowego składu i odejścia Kevona Looneya. Jeśli młody zawodnik nie jest gotowy, nie zagra. I uwaga: to nie jest tak, że którykolwiek z młodych zawodników, którzy błyszczeli dla Warriors pod wodzą Kerra w ciągu ostatniej dekady, osiągnął sławę gdzie indziej.

Nie jest to koncepcja bez znaczenia, skoro wszyscy weterani ją osiągnęli.

READ  FIFA odrzuca apel Chile o włączenie Ekwadoru do Mistrzostw Świata 2022

„Myślę, że spotyka się z dużą krytyką, ponieważ mówi: «Och, on nie gra młodo»” – Draymond powiedział o Kerrze. „Ale czy JK byłby tak gotowy jak teraz rok temu? Osobiście tak nie sądzę. Myślę, że wszyscy wierzymy w to, kim może stać się JK. Ale prawie wyrządzasz JK przysługę, nie doceniając pracy, którą włożył, aby stać się graczem, którym stał się w tym roku.

„Myślę, że Steve spotkał się z dużą niesprawiedliwą krytyką za grę w młodym wieku, kiedy jest numerem jeden, i nie musisz ani nie musisz, ale robisz to tak szybko, jak to konieczne. Wprowadziłem tę zmianę i zobacz, co zadziałało wypadł.” Zrobił to dla nas w tym sezonie.

Kerr natychmiast potrząsnął głową, gdy zapytałem go, czy to wszystko jest częścią długoterminowego planu Kumingi. Nie, Kerr nie dokładnie to narysował.

„Były momenty na początku sezonu, kiedy nie udało mi się go odzyskać (po pierwszym lub dwóch meczach), a może powinienem był to zrobić” – powiedział Kerr. „O to właśnie chodzi, nie ma na to recepty. Na pewno popełniłem sporo błędów z tymi chłopakami i z naszym zespołem. To część tego. To nie jest nauka, a ty próbujesz popchnąć tych chłopaków do przodu”.

„Myślę, że to, co przydarzyło się JK, polega na tym, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy zrobił postęp i zaczął robić rzeczy, o których tak naprawdę marzyliśmy. I wtedy to się odbija. Zaczyna czuć się pewniej, a my jesteśmy zaczynam dawać mu więcej pomocy. Myślę, że zmiana w wyjściowym składzie bardzo pomogła, z Draymondem w piątce, pozwoliło mu mieć więcej miejsca, częściej docierać do obręczy i tego typu rzeczy.

„I to właśnie ludzie zwykle mówią w tej lidze: to trzeci rok, kiedy gracze naprawdę zaczynają to czuć i nabrać formy. Ale kiedy wybierasz gościa na tym poziomie (siódmy w sumie w 2021 r.), nikt nie chce słyszeć: „Wystarczą trzy Lata. Chcą, żeby to się stało od razu. Ale tak się nie dzieje.

Niewielu fanów Warriors chciało to słyszeć w ciągu ostatnich kilku lat. Może też kilku dyrektorów Warriors. Chociaż Lacob i jego asystenci nie mówią już o słynnym „planie podwójnego harmonogramu” i w każdym razie nigdy nie mówili tego w ten sposób, z pewnością widać rosnące niezadowolenie w miarę starzenia się weteranów i zaprzestania produkcji wielu zawodników z linii montażowej Popularni młodzi ludzie na ławce rezerwowych Warriors.

Potem nastąpił moment Kuminga.

Jonathana Kumingę


Do 12 grudnia bieżącego sezonu Jonathan Kuminga notował średnio 20,5 minuty i 11,9 punktów na mecz. Od tego czasu liczba ta osiągnęła 29,2 minuty i 17,5 punktu. (Dr Ross Cameron / USA Today)

„Z pewnością od początku był to punkt napięcia” – powiedział Kerr. „Jeśli się nad tym zastanowić, przez pierwsze dwa lata, gdy JK był z nami, grałem z Juanem (Toscano-Anderson) w pierwszym roku, grałem z (Anthonym) Lambem w zeszłym roku i grałem z nimi po prostu dlatego, że byli lepsi graczy. Teraz już ich nie ma Utalentowany Zawodnicy, ale lepiej rozumieli grę, lepiej strzelali i wiedzieli, jak przenosić piłkę na połowie boiska. Wiedzieli, jak komunikować się w defensywie. Wszystkie te małe rzeczy, które składają się na zwycięstwo, tym lepiej.

READ  Final Four kobiet NA ŻYWO: Ocon i Karolina Południowa awansują do gry o mistrzostwo

„I dlatego dla nich grałem. Wiem, co zdenerwowało niektórych naszych fanów i jestem pewien, że ludzie w naszym biurze i właściciele. Wiem, że nie byli zadowoleni. Ale znowu, to jest ścieżka, którą wybraliśmy . Trochę szaleńczo (w drafcie). I pamiętajcie, kiedy wzięliśmy Jamesa, a w następnym roku JK, przez dwa lata nie dotarliśmy do play-offów. Nie wiedzieliśmy, czy nadal jesteśmy mistrzami zespół.

„Jestem zwolennikiem przyjmowania chłopaków z wysokim sufitem. Ale to ja musiałem codziennie zmagać się z tym, aby pomóc im osiągnąć ten sufit. Mając drużynę mistrzowską w 1922 roku, nie zostawiłem zbyt wiele miejsca na grę z chłopakami, którzy potrzebowali dużo rozwoju.

Może więc teraz wszyscy Warriors, od sztabu trenerskiego, przez szatnię, aż po personel frontowy, będą mogli zobaczyć i zaakceptować plan podwójnego harmonogramu, ponieważ w tym dążeniu do play-offów uczestniczy już wiele pokoleń zawodników?

„Nie sądzę, żeby był to już podwójny harmonogram” – powiedział Draymond. „Myślę, że to naturalny rozwój dynastii, polega na tym, że wygrywa się z pewnymi chłopakami i w ten sposób buduje się dynastię. Potem ci goście zaczynają się starzeć, a ty zaczynasz budować młode talenty, aby utrzymać pociąg w ruchu. I myślę, że w tym właśnie miejscu byli w.”

„Chłopaki nauczyli się komunikować, znajdować swoje miejsca, grać we właściwy sposób i grać w koszykówkę naszej marki. To nie jest dokładnie to samo, co zawsze robiliśmy, ale jest wiele podobieństw w tym, co robiliśmy zawsze zostało zrobione i jest kilka kluczowych elementów tego, co zawsze robiliśmy.” Niekoniecznie uważam, że jest to podwójny harmonogram, uważam, że bardzo ważne jest, aby ci młodzi ludzie dojrzeli i w miarę kontynuowania swojej kariery podejmowali coraz większą odpowiedzialność rosnąć.

Młodzi gracze, którzy na to zasłużyli, grają, ale nadal występują lekkie napięcia. W tym sezonie Moody pojawiał się i wypadał z rotacji i podobnie jak Kuminga, tego lata otrzyma przedłużenie kontraktu dla debiutanta. Jackson-Davis również miał swoje momenty w grze, choć wydaje się, że Kerr jest gotowy regularnie dawać TJD minuty w drugiej drużynie, gdy Chris Paul wróci do zdrowia. Nikt nie ma gwarantowanych minut, łącznie z Paulem, który może, ale nie musi, powrócić do roli jednostki zamykającej.

Ale powrót Paula w naturalny sposób doprowadzi do kolejnych napięć, bo może doprowadzić do skrócenia czasu Podzemskiego czy Kumingi lub całkowitego wymazania czasu Modiego.

„To zabawne, jak rozwijać młodych zawodników? Cóż, musisz pociągnąć ich do odpowiedzialności i upewnić się, że zrobią wszystko, co muszą, aby wygrać „, powiedział Kerr. „O to chodzi każdego dnia. Naprawdę traktuję ich z dużym szacunkiem i zasługują na szacunek, jaki im daję, ale zdobywają czas na grę.

Wojownicy tak to robią, bo tak robi Kerr. Być może mieli trochę szczęścia, jeśli chodzi o moment przełomu Kumingi w tym sezonie. Prawdopodobnie jednak przyszło to we właściwym momencie, kiedy zarówno Kerr, jak i Kuminga byli gotowi, kiedy zespół był gotowy, i który nadszedł, gdy Warriors potrzebowali go najbardziej.

pogłębiać

Głębiej

Mailbag: Dlaczego Warriors dzwonili w sprawie LeBrona i nie tylko

(Górne zdjęcie Steve'a Kerra i Jonathana Kumingi podczas styczniowego meczu z Sacramento Kings: Noah Graham/NBA za pośrednictwem Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *