Kawhi Leonard z Clippers twierdzi, że kolano „nie zareagowało” zgodnie z oczekiwaniami; Sytuacja wisi w powietrzu

DALLAS — Gwiazda Los Angeles Clippers, Kawhi Leonard, powiedział, że stan zapalny w chirurgicznie naprawionym prawym kolanie nie zareagował tak, jak tego oczekiwał po drugim meczu, a po opuszczeniu 25 minut w piątkowym przegranym 101:90 z Dallas Mavericks Leonard został wyrzucony z boiska Niedzielny mecz. Gra 4, o której mowa.

Leonard miał dziewięć punktów i dziewięć zbiórek, ale nie wyglądał jak on w trzecim meczu w American Airlines Center. Przy ograniczonej liczbie graczy Clippers rozpadli się i obecnie przegrywają 2-1 w serii do trzech zwycięstw.

Leonarda zapytano, czy byłby w stanie zagrać w niedzielne popołudnie, mając mniej niż 48 godzin między meczami 3. i 4.

– Tak – powiedział Leonard. „Na razie zobaczę [how it feels] jutro. Ale chcę grać.”

Leonard opuścił 23 dni z powodu zapalenia prawego kolana i opuścił ostatnie osiem meczów sezonu zasadniczego oraz pierwszy mecz pierwszej rundy serii przeciwko Dallas.

We wtorek na boisku zaliczył 35 minut, kończąc z 15 punktami, siedmioma zbiórkami i czterema przechwytami, przegrywając 96:93 z Los Angeles w drugim meczu.

Główny trener Ty Lue powiedział w czwartek, że Leonard wyszedł z drugiego meczu w dobrym nastroju. Jednak po trzecim meczu Leonard przyznał, że po powrocie jego kolano „nie zareagowało tak, jak chcieliśmy”.

„Ale naprawimy to” – powiedział Leonard. „Czas pokaże. Ale robimy wszystko, co należy”.

Lawrence Frank, prezes operacji koszykarskich Clippers, opisał stan zapalny jako „nieprzewidywalny” i „uparty”.

READ  Sabres przedłużyli kontrakt z Dahlinem o 8 lat

Leonard zerwał więzadło krzyżowe przedniego więzadła krzyżowego przedniego w drugiej rundzie 2021 roku. Następnie zerwał łąkotkę w pierwszej rundzie finału posezonowego przeciwko Phoenix, opuszczając ostatnie trzy mecze z serii pięciu meczów.

Frank powiedział, że więzadło krzyżowe przednie i łąkotka w kolanie, które Leonard naprawiał chirurgicznie, były strukturalnie zdrowe, ale problemem był stan zapalny.

W piątkowy wieczór Leonard zdobył w drugiej połowie dwa przyłożenia, w tym jedno po rzucie na alejkę. Były jednak momenty, kiedy wydawało się, że brakuje mu typowego wybuchu na boisku. W pierwszej połowie zagrał zaledwie 10 minut, a w drugiej kwarcie przesiedział 3:01.

Lue powiedział, że nie sądzi, aby Leonard poczuł coś nowego po kontuzji, ale zespół stara się uporać z tą sprawą.

Leonarda zapytano, czy stan zapalny powrócił.

„Było całkiem nieźle” – powiedział Leonard. „Reakcja w pierwszym meczu nie była taka, jak chcieliśmy. Dziś wieczorem albo grałem przez ograniczoną liczbę minut, albo nie grałem. Chciałem grać na parkiecie, aby pomóc drużynie i oto rezultaty”.

„To frustrujące, że przydarzyło mi się to tak późno w sezonie, ale będziemy nadal iść do przodu. Zrobimy, co należy”.

Ponieważ Leonard nie mógł rozegrać swoich zwykłych minut, a Paul George miał kłopoty z faulami, Lue był zmuszony dostosować swoją rotację i grać z Jamesem Hardenem (21 punktów, 5 asyst) przez 44 minuty.

George powiedział, że zespół widzi, jak bardzo Leonard stara się powrócić po kontuzji kolana.

„Wszyscy chcemy dla niego jak najlepiej” – powiedział George, któremu zabrakło siedmiu punktów z powodu kłopotów z faulami. Dodał: „Ma trudności, ponieważ nie jest w 100% gotowy, aby być tu dla nas, ale musimy to zatuszować i docenić to, co nam dał”.

„Nadal próbuje nas dopasować i dać z siebie wszystko, co może. Zdecydowanie mu współczuję, ponieważ wie, że ciężko pracował, aby dotrzeć do punktu, w którym chcemy odnieść duży sukces”. [playoff] Nie może teraz być gotowy na 100%.”

READ  LIV Golf: PGA Tour oficjalnie zawiesza golfistów biorących udział w inauguracyjnym wydarzeniu