LIV Golf: PGA Tour oficjalnie zawiesza golfistów biorących udział w inauguracyjnym wydarzeniu

„Jak wiecie, gracze wymienieni poniżej nie otrzymali koniecznych sprzecznych informacji na temat wydarzeń i praw medialnych – lub w ogóle nie złożyli wniosku o wydanie – a ich udział w turnieju golfowym Saudi Golf League / LIV jest naruszeniem naszego regulaminu turniejowego, ” Monahan powiedział w notatce.

„Ten sam los spotyka każdego innego gracza, który z naruszeniem naszych przepisów weźmie udział w przyszłych turniejach Saudi Golf League”.

Gracze, którzy zrezygnowali z członkostwa, zostaną usunięci z listy punktów FedEx Cup po opublikowaniu wyników RBC Canadian Open w niedzielę.

Notatka potwierdziła, że ​​17 wymienionych golfistów, w tym poprzedni zwycięzcy Dustin Johnson, Phil Mickelson i Sergio Garcia, nie zostanie dopuszczonych do gry w turniejach PGA Tour jako osoby niebędące członkami poprzez zwolnienie sponsora lub jakąkolwiek inną kategorię kwalifikacyjną.

Mickelson, który wcześniej kwalifikował się do udziału w PGA Tour dożywotnio, powiedział w środę, że nie planuje rezygnować z trasy, ponieważ przyznano mu prawo do udziału, ponieważ ma „dożywotnie członkostwo, na które zapracował i na które tak ciężko pracował”.

Co dalej?

Jeśli chodzi o to, co dzieje się teraz na PGA Tour, Monahan dodał w oświadczeniu: „Prawdopodobnie masz więcej pytań. Co dalej? Czy ci gracze mogą wrócić? Czy mogą w końcu zagrać w PGA TOUR Champions? Uwierz, że jesteśmy gotowi rozwiązać te problemy pytania, a my zajmiemy się nimi w taki sam sposób, w jaki śledzimy ją przez cały ten proces: zachowując przejrzystość i respektując regulamin PGA TOUR, który pomogła założyć.

„Ci gracze dokonali wyboru z własnych powodów finansowych. Ale nie mogą ubiegać się o te same korzyści związane z członkostwem w PGA TOUR, względy, możliwości i platformę, co ty. To oczekiwanie nie szanuje ciebie ani naszych fanów i partnerów. Inną opcją jest trzymanie się regulaminu turnieju, na który zgodziłeś się, spełniając swoje marzenie o karcie PGA.TOUR i co najważniejsze – rywalizuj w ramach czołowej organizacji w świecie profesjonalnego golfa.”

READ  Celtics Warriors zdobywają punkty, szybkie punkty: Jaylen Brown, Jason Tatum prowadzą Boston do zwycięstwa w meczu 3

Czym jest seria Leaf Golf?

Seria LIV Golf jest wspierana przez Saudi Public Investment Fund (PIF) – suwerenny fundusz majątkowy kierowany przez Mohammeda bin Salmana, następcę tronu Arabii Saudyjskiej i człowieka opisanego w raporcie amerykańskiego wywiadu jako odpowiedzialnego za zatwierdzenie operacji, która prowadziła. Dla mnie 2018 zabójstwo dziennikarza Jamala Khashoggi. Bin Salman zaprzeczył swojemu udziałowi w morderstwie Khashoggi.

Trasa składa się z ośmiu wydarzeń na całym świecie, które rozpoczynają się w Londynie w czwartek.

Zmierz się z dawnym światem nr 1 Greg Normanseria drużynowa trwa od czerwca do października, a jej celem jest, jak mówi, „kompleksowa poprawa kondycji profesjonalnego golfa na skalę globalną, aby pomóc uwolnić[sic]niewykorzystany potencjał sportowy”.

Publiczny Fundusz Inwestycyjny Arabii Saudyjskiej zobowiązał się do przyznania 250 milionów dolarów z całkowitej puli nagród. Każde z pierwszych siedmiu wydarzeń będzie miało łączną pulę nagród w wysokości 25 milionów dolarów, z 20 milionami dolarów podzielonymi między poszczególnych graczy i 5 milionami pozostałych pomiędzy trzema najlepszymi drużynami w każdy weekend.

Przed pierwszym wydarzeniem w Londynie ogłoszono 12 drużyn plus ich kapitan. We wtorek liderzy wybrali resztę swoich drużyn w formie draftu podobnej do draftu NFL i NBA.

W przeciwieństwie do typowych imprez golfowych, impreza w Londynie trwa przez trzy dni, a nie cztery, z polem dla 48 graczy rozpoczynającym się od startu z broni palnej – wszystko w tym samym czasie – w nadziei, że będzie bardziej wciągającym i pełnym akcji wydarzeniem.

Rywalizuj w tradycyjnym formacie hit play, zwycięzcą będzie najniższy wynik.

Jaka była reakcja LIV Golfa?

LIV Golf odpowiedział na decyzję PGA Tour o zawieszeniu graczy w czwartek, mówiąc: „Dzisiejsze ogłoszenie przez PGA Tour jest odwetowe i pogłębia podział między Tourem a jego członkami. Niepokojące jest to, że Tour, organizacja poświęcona tworzeniu możliwości dla golfiści, którzy grają w tę grę, jest podmiotem, który uniemożliwia golfistom grę.

READ  Steve Kerr ujawnia pochodzenie wirusowego kołysania Steph Curry-Jordan Poole

„To z pewnością nie jest ostatnie słowo w tej sprawie. Era wolnej agencji rozpoczęła się, ponieważ jesteśmy dumni, że w Londynie i poza nim dołącza do nas cała gama graczy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.