Keira Knightley występuje w filmowej adaptacji Kobiety w domku 10

Wyjmij Dramaminę i przygotuj się na zespół stresu pourazowego (PTSD). Keira Knightley poprowadzi filmową adaptację bestsellerowej powieści Ruth Weir „Kobieta w domku 10” w serwisie Netflix.

W jednym z pierwszych zielonych świateł Dana Lina jako nowego szefa filmowego streamera „Kobieta w kabinie 10” opowiada historię dziennikarza podróżniczego (Knightley), który ma relacjonować wodowanie luksusowego jachtu. Kiedy jest świadkiem wyrzucenia pasażera za burtę w środku nocy, nikt nie wierzy w jej wersję, ponieważ zidentyfikowano wszystkich pasażerów. Uparcie szuka odpowiedzi, narażając swoje życie na niebezpieczeństwo, gdy łódź płynie przez odludne Morze Północne.

Książka Weira cieszy się dużym zainteresowaniem, a w roli ekscytującego bohatera występuje nominowany do Oscara Knightley. Film wyreżyserował Simon Stone, mający na swoim koncie m.in. projekt Netflix „The Dig” z 2021 r., w którym występują Carey Mulligan, Ralph Fiennes i Lily James, a także dramat Geoffreya Rusha „Córka” z 2015 r. Joe Shrapnel i Anna Waterhouse (Snake Eyes) napisali scenariusz do Cabin 10, który również został zatwierdzony przez reżysera Stone’a.

Sister, firma producencka, której współzałożycielką jest Elisabeth Murdoch i kierowana przez dyrektor generalną Cindy Holland, wyprodukuje projekt wraz z Debrą Hayward. Producentką wykonawczą będzie siostra Elda Diffley.

Knightley jest reprezentowany przez United Agents, Range Media Partners, Narrative and Sloane, Offer oraz Weber & Dern. Obecnie pracuje nad serialem Netflix „Black Doves”, a ostatnio pojawiła się w „Boston Strangler” i „The Aftermath”. Jej dwie nominacje do Oscara przyniosły jej kasowy hit „Powrót do dumy i uprzedzenia” z 2005 r. oraz „Gra tajemnic” z 2014 r.

Stone jest reprezentowany przez CAA, Stacey Testro International i Davida Foxa w Myman Greenspan Fox Rosenberg Mobasser Younger & Light. Pisarze Shrapnel i Anna Waterhouse pracują w CAA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *