Kenijski kolarz Solomon Kanganji ginie podczas wyścigu w Vermont

Zawieszenie

Zespół Amani ogłosił w niedzielę, że 33-letni kenijski kolarz Solomon Kangangi zginął po wypadku z dużą prędkością w sobotę podczas 59-milowego wyścigu szutrowej drogi w Vermont Overland.

„Sulley jest naszym kapitanem, naszym przyjacielem, moim bratem. Jest także ojcem, mężem i synem. Sulli był gigantem. Zamiast prowadzić nas na czele stawki, teraz poprowadzi nas jako gwiazda polarna, gdy będziemy kontynuować jego marzenie”.

John Kariuki z Amani wygrał sobotni wyścig, który obejmował prawie 7000 stóp podjazdu, a Jordan Schleck z Amani zajął trzecie miejsce. Nowo utworzona drużyna składa się z kolarzy z Rwandy, Kenii i Ugandy. Zespół Amani Określa się jako organizacja non-profit, która działa na rzecz promowania włączenia rowerowego i tworzenia możliwości dla rowerzystów mieszkających w Afryce.

Wyścigi szutrowe zazwyczaj odbywają się na otwartych drogach i łączą wyścigi szosowe, rowerowe i górskie. W sobotę około 900 kolarzy wzięło udział w wyścigu, który zaczyna się i kończy w społeczności solo Brownsville w mieście West Windsor.

„Vermont Overland jest absolutnie smutne” – powiedział w oświadczeniu organizator wyścigu Ansel Dickey. „Był miłym przyjacielem, inspirującym sportowcem i bohaterem dla swoich kolegów z drużyny i całej społeczności kolarstwa szutrowego. Nasze najgłębsze kondolencje należą się jego rodzinie, przyjaciołom, zespołowi Amani i mieszkańcom Kenii, którzy dziś opłakują jego stratę.”

Kangangi ścigał się dla Bike Aid Pro Continental Team od 2016 do 2020 roku, Według Velo News. Zajął trzecie miejsce w Tour du Rwanda 2017. Wskrzesił swoją karierę kolarską dzięki Migration Gravel Race, czterodniowej imprezie, która zadebiutowała w Kenii w 2021 roku. Wzięli w niej udział międzynarodowi kolarze, tacy jak Ian Boswell i Lawrence Ten Dam, a także aspirujący do Afryki Wschodniej zawodowcy ścigający się na szutrze w Masai Mara w Kenii.

„Moje szczere kondolencje dla jego rodziny i całej społeczności rowerowej, która straciła utalentowaną Rachel Bicycles, mentorkę i przyjaciółkę”, Rachel Ruto, żona prezydenta-elekta Kenii, Williama Ruto, ćwierkanie. „Będziemy za nim tęsknić jako indywidualność. Kenia straciła bohatera. Spoczywaj w pokoju, Sulli.”

READ  Trener Texas Longhorns Steve Sarkissian mówi, że Nick Saban z Alabamy uratował mi karierę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *