Kentucky MBB spada do stanu Michigan w thrillerze z podwójnym OT

Wygląda na to, że gra w Indianapolis nie skończy się dobrze dla Kentucky Wildcats…

Koszykówka mężczyzn nr 4 w Kentucky (2-1) spadła do nierankingowego stanu Michigan (2-1) 86-77 po podwójnej dogrywce w Champions Classic 2022 we wtorek wieczorem. Narodowy Gracz Roku Oskar Shipway, który rozegrał swój pierwszy mecz w sezonie i dominował przez całą noc, sfaulowany w pierwszej dogrywce, co otworzyło drzwi Spartanom do posiadania drugiego dogrywki. MSU pokonało Wielką Brytanię 15-6 w ostatniej dogrywce.

Pomimo przegranej z Kentucky, Shipway był gwiazdą wieczoru, kończąc z 22 punktami, 18 zbiórkami i czterema blokami. Pomógł mu imponująca linia 14 punktów, pięć asyst i osiem przechwytów od pierwszego roku. Casona Wallace’a gdy Zahveera Wheelera 16 punktów i osiem asyst. Jakub Delfin Dwucyfrowych strzelców uzupełnił z 10 punktami i czterema zbiórkami.

Wielka Brytania oddała zaledwie 38,6 procent strzałów z podłogi i 7-25 procent z dystansu. Michigan State siedem razy odbił Cats i trafił 37 procent z głębi. Spartanie byli prowadzeni przez osiem zbiórek Joeya Housera, a także 23 punkty i 20 punktów oraz pięć zbiórek Malika Halla.

Od początkowej końcówki Wallace dał o sobie znać w defensywie, co szybko stało się tematem przewodnim przez całą noc. Kentucky objęło pierwsze prowadzenie 6:4 podczas pierwszej przerwy dla mediów i utrzymywało niewielką przewagę przez większą część połowy. Koty powiększyły przewagę do siedmiu w ciągu ośmiu minut, zanim Spartanie ożyli.

Do przerwy MSU utrzymywało niewielkie prowadzenie 36:34. Wielka Brytania była zasilana pięcioma punktami, trzema asystami i pięcioma przechwytami Wallace’a, a także 11 punktami i siedmioma zbiórkami Shipway. Kentucky było 2-10 z dystansu i zostało pokonane 7-0 w szybkich punktach.

Na zewnątrz szatni Michigan State uderzył pierwszy, wyprzedzając o pięć, zanim „Koty” zaczęły się toczyć. Rzut za 3 punkty z rzutu rożnego Toppin zremisował mecz przy 39, ponieważ w drugiej połowie wynik pozostał w granicach pięciu punktów do końca drugiej połowy. Mając mniej niż 12 minut czasu dla mediów, Toppin i CJ Friedrich Obaj napotkali trzy błędy, a niedługo potem Shipway trafił w trzecią część gry.

READ  Duże białe rekiny mogły zniszczyć McLaughlin

Później skoczek ze stanu Michigan zremisował mecz na 58, ale rzut wolny Toppina, po którym nastąpiło ofensywne odbicie Shipway i rzut z powrotem dał Kentucky trzypunktową przewagę na mniej niż dwie minuty przed końcem. Kolejny strzał z wyskoku z MSU zmniejszył prowadzenie do jednego, co ostatecznie doprowadziło do faulu DeShipwaya. Spartanie zebrali się na szlaku 61-60 na 35,6 sekundy przed końcem.

Ale Wallace spudłował strzał stanu Michigan na linii na 18 sekund przed końcem. Odpowiednio, Wallace został sfaulowany podczas następnej gry w boisku, jednej z dwóch na linii. MSU ogłosił przerwę, 62-60, na 11 sekund przed końcem.

Shipway zablokował pierwszą próbę Michigan State, ale został obdarowany szeroko otwartym wsadem, aby zremisować grę na 62 dla Spartan. Anglia ogłosiła przerwę na żądanie, co doprowadziło do strzału z połowy boiska od Tappina. Pierwszy mecz w godzinach nadliczbowych.

Kentucky otworzył dogrywkę parą rzutów wolnych Toppina i rzutem za 3 punkty Wheelera, aby zdobyć pierwsze pięciopunktowe prowadzenie od pierwszej połowy. Ale MSU odpowiedziało pięcioma własnymi punktami, przywracając wynik 67-67 na mniej więcej dwie minuty przed końcem.

Gdy zegar zbliżał się do 30 sekund, Shipway został wezwany do ruchomego ekranu, który wyeliminował go z walki i oddał piłkę z powrotem do stanu Michigan. Spartanie ponownie zremisują w ostatnich sekundach, gdy nadejdzie kolejna dogrywka. Bez Tshiebwe na parkiecie, Kentucky upadł stamtąd z obu stron.

Michigan State prowadził 82-76 na minutę przed końcem, ale Wielka Brytania była prawie pokonana. Spartanie wygrali 86-77. Klip 16-24 (66,7 procent) z linii rzutów wolnych dla „Kotów” odegrał kluczową rolę w rozczarowującym finiszu.

Następna kolejka Kentucky to mecz z Karoliną Południową w czwartek, aw niedzielę pojedynek drogowy z nr 2 Gonzagą.