Duże białe rekiny mogły zniszczyć McLaughlin

Jednak dwa gatunki rekinów, które kiedyś współistniały, mogły polować na tę samą zdobycz. Nowe badanie sugeruje, że konkurencja może być czynnikiem wymarcia 65-metrowego (20-metrowego) McLodona.

Aby osiągnąć to odkrycie, naukowcy biorący udział w badaniu zastosowali nową technikę. Przeanalizowali sygnatury pokarmowe na zębach 13 wymarłych gatunków rekinów i 20 współczesnych rekinów, aby zrozumieć, gdzie pasują do łańcucha pokarmowego – znanego również jako ich poziom pliku.

„Magellan jest często przedstawiany jako przerażający rekin na dużą skalę w powieściach i filmach, ale prawda jest taka, że ​​niewiele wiemy o zagrożonym rekinie” – powiedział Kenshu Shimada, profesor paleontologii na Uniwersytecie Dibal w Chicago. Partner badawczy w Muzeum Historii Naturalnej Sternberg W Kansas.

„Nasze nowe badanie pokazuje, że zakres diety wczesnego pliocenu wielkiego białego rekina był bardzo podobny do McLaughlina, co wskazuje, że nasze dane nie są sprzeczne z hipotezą konkurencji” – powiedział w e-mailu.

Naukowcom udało się uzyskać te informacje, obserwując obecność różnych izotopów lub odmian pierwiastka chemicznego cynku zachowanego u rekinów. Szkliwo zębów.

Cynk jest niezbędny dla żywych organizmów i odgrywa ważną rolę w rozwoju kości. Stosunek cięższych i lżejszych izotopów cynku w zębach pozwala zachować zapis produktów zwierzęcych żywiących się rekinami.

„Izotopy cynku mogą być wykorzystywane jako wskaźniki środowiskowe, ponieważ stosunek tych dwóch różnych izotopów zmienia się wraz ze wzrostem łańcucha pokarmowego” – powiedział Michael Griffiths, geochemik i profesor nauk o środowisku. Na Uniwersytecie Williama Pattersona w New Jersey.

Jeremy McCormack, absolwent Instytutu Antropologii Ewolucyjnej im. Maxa Plancka w Niemczech, izoluje cynk z próbek zębów rekina w czystym, niemetalowym laboratorium.

Na przykład, jeśli Macaloton zjada duże białe rekiny, jego wysoki poziom w łańcuchu pokarmowym znajdzie odzwierciedlenie w zapisie izotopowym. Ale badanie wykazało dwa gatunki Niektóre wzajemnie się wykluczały i dzieliły identyczne ofiary. Jednak autorzy ostrzegali, że duże białe nie mogą odrzucić polującego Magelotona, którego wartości izotopowe, a zwłaszcza bliski krewny McLeoda, Subutensis McLaughlin, miały niższe wartości niż jakiekolwiek współczesne i kopalne kręgowce morskie..

Jeden mężczyzna widział dwa zęby megalodona w odstępach 3 tygodni.  Dzięki ostatniej burzy tropikalnej Elsa

Ponieważ oba gatunki mogą specjalizować się w różnych zdobyczach, karmienie na tym samym poziomie kubka nie oznacza bezpośredniej konkurencji między arami a dużymi białymi rekinami o tę samą zdobycz. Jednak badanie sugeruje, że przynajmniej niektóre produkty spożywcze mogą wzajemnie się wykluczać między tymi dwoma gatunkami.

READ  „Duch żyje”: Apple zatrzyma iPada po 21 latach | Jabłko

„Podobnie jak dzisiejsze duże białe, mogą jeść duże ryby. Małe, duże białka nie potrzebują tyle jedzenia, co megalodon, więc mieliby przewagę konkurencyjną, gdy zjadali podobną zdobycz” – powiedział Griffiths. E-mail.

Badania Opublikowano w magazynie Nature Communications we wtorek.

To badanie po raz pierwszy wykazało, że izotopy cynku związane z żywnością są zachowane w skamieniałych zębach rekina.

Podobna technika, wykorzystująca izotopy azotu do badania sygnatur pokarmowych dla grup innych zwierząt, jest dobrze ugruntowana. Jednak azot w zębach nie chronił zwierząt, które wyginęły miliony lat temu.

Technikę wykorzystania izotopów cynku można zastosować do innych zagrożonych zwierząt, aby zrozumieć ich dietę i ekologię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *