Kidd próbuje odwrócić uwagę. Celtics po prostu skupili się na „lepszym” zespole.

Kidd próbuje odwrócić uwagę. Celtics po prostu skupili się na „lepszym” zespole. Pierwotnie pojawił się NBC Sports Boston

Trener Dallas Mavericks Jason Kidd postanowił urozmaicić sobotnią, dwukrotnie cichą sesję medialną Co sugeruje, że Jaylen Brown jest lepszym graczem W składzie Boston Celtics.

Chociaż jest to niezaprzeczalny komplement dla Browna, który działał w obie strony W nierównym zwycięstwie Bostonu w pierwszym meczu Czwartkowa propozycja rzuca cień na Jaysona Tatuma.

Jeśli celem było po prostu odwrócenie uwagi wszystkich od nieszczęść Mavericks i trudności, przed którymi stoi zespół po zakończeniu pierwszego meczu, w pewnym sensie rozumiemy, że Kidd próbuje wywołać dramat.

Ale żeby celowo oszczędzać paliwo Gracz pierwszej rundy NBA, taki jak Tatum W najlepszym razie wygląda to na ryzykowny rzut kostką. Według słów fikcyjnej Pepper Brooks: To odważna strategia, Cotton. Zobaczymy, czy im się to opłaci.

Z kolei Celtics na sobotnim podium zostali poproszeni o ustosunkowanie się do zapowiedzi Kidda. Tatum przebiegł obok zapytania, jakby Luka Doncic próbował go bronić na obwodzie.

„Nie ma reakcji” – powiedział Tatum. „To jest sport zespołowy, prawda? Rozumiemy to. Nie byłoby nas tutaj, gdybyśmy nie mieli JB w naszym zespole i możemy to powiedzieć wielu graczom, prawda? Wszyscy odegraliśmy rolę w dotarciu do tego miejsca, w którym jesteśmy teraz. Rozumiemy, że ludzie próbują wbić między nas klin.

„Myślę, że to mądra decyzja – a przynajmniej staram się to zrobić. Od lat jesteśmy w takiej sytuacji, a ludzie próbują nas podzielić i mówią, że jedno z nas powinno zostać sprzedane lub że któreś z nas jest lepsze od drugiego nie nasz pierwszy raz na rodeo.

Brown stanął na podium przed Tatumem, a Euros w podobny sposób obszedł się z czymś, co Al Horford mógł zasugerować jako nieszczerą próbę wywołania pogawędki.

READ  Wyniki walki Jake Paul vs Anderson Silva: aktualizacje boksu na żywo, karta wyników, czas rozpoczęcia, dolna karta, Showtime BB

„Brak reakcji” – powiedział Brown. Naciskany na możliwe motywy Kidda, Brown dodał: „Nie wiem. To gra zespołowa. Staramy się na tym skupić. Każdy ma swoje zdanie”.

Celtics są w takiej sytuacji, w jakiej się znajdują, dzięki dużej liczbie talentów w swoim składzie. Zarówno Tatum, jak i Brown byli gotowi poświęcić swoje statystyki po dodaniu Kristapsa Porzingisa i Jrue Holidaya poza sezonem, ale przyjęli to z jasnym celem zdobycia nieuchwytnego tytułu.

Teraz, trzy zwycięstwa od zdobycia 18. proporzecu drużyny, Jays muszą uporać się z pytaniami dotyczącymi hierarchii, która według zespołu wielokrotnie sugerowała, że ​​nie ma znaczenia.

Jeśli Kidd nie uważał Tatuma za jednego z najlepszych zawodników w lidze, to jego zespół poświęcił mu dziwną uwagę przez cały pierwszy mecz. Tak, Tatum miał problemy z zabezpieczeniem piłki, ale najczęściej udawało mu się to. Decyzja, szczególnie w przypadku omdlenia, gdy wylosowanych jest kilku obrońców.

Po sezonie Tatum notuje średnio 10,1 potencjalnych asyst na mecz. Liczba ta wzrosła do najwyższego poziomu 14 asyst w pierwszym meczu przeciwko Mavericks. Boston zanotował zaledwie pięć asyst przy 13 punktach Tatuma, ale mnogość potencjalnych asystentów pokazuje, jak często uwaga zwrócona na niego prowadziła do natychmiastowego poszukiwania kolegów z drużyny.

Tatum stanowił również zagrożenie w defensywie, wykorzystując swoją kombinację rozmiaru i długości, aby zapobiec uderzeniu dużych zawodników Dallas w kosz, co znalazło odzwierciedlenie w Doncicu, który zakończył mecz jednym niewiarygodnie niskim podaniem.

Dokładna analiza nie jest dla Tatuma niczym nowym po sezonie. Dotarł do finałów, prowadząc Celtics pod względem punktów, zbiórek i asyst w fazie play-off, ale nie można się tego dowiedzieć z tych wszystkich rozmów o tym, jak spokojny był dla niego okres posezonowy.

Tatum roześmiał się przed pierwszym meczem, kiedy mu powiedziano Był prawdopodobnie najbardziej obserwowanym graczem w NBA. Na swój cichy sposób Tatum nadal mówi wszystkie właściwe rzeczy, sugerując jednocześnie, że chętnie przyjąłby całą tę krytykę, gdyby sezon zakończył się zdobyciem Pucharu przez Boston, co tylko podkreśliłoby skalę jego wpływów.

READ  Australian Open: Aryna Sabalenka pokonała Lynette i awansowała do pierwszego finału wielkoszlemowego | Otwarte Mistrzostwa Australii

Zatem w sobotę Tatum nie złapie przynęty od Kidda. Wyjaśnił, jak on i Brown nadal radzą sobie z całym hałasem z zewnątrz, który na zawsze próbuje ich rozdzielić (ale może po prostu zbliżyć do siebie).

„Rozmawialiśmy na ten temat już wcześniej” – powiedział Tatum. „Właściwie musieliśmy sobie z tym radzić przez bardzo długi czas. Myślę, że to część naszej dojrzałości jako mężczyzn, prawda? Bardzo, bardzo młodzi wkraczamy do tej ligi i musieliśmy uporać się ze wszystkimi wzlotami. I właściwie wszystkie minusy sukcesu, jaki odnieśliśmy.”

„Były pozytywne rzeczy, ale były też i negatywne. Nie jesteśmy pierwszą parą, która przechodzi przez ten proces i nie będziemy ostatnią. Zatem zrozumienie tej strony i po prostu przestrzeganie najważniejszego najważniejsze jest skupienie się na zadaniu, które stoi przed nami.”

Kidd jest mistrzem konwersji. on może Przypadkowo rozlałem szklankę wody Aby zrobić przerwę w grze i nikt nie będzie mądrzejszy. A może sobotni wyczyn Tatum/Brown znów był zbyt oczywisty.

To są Zdrowaś Mario, które trzeba odmówić, gdy wydaje się, że istnieje wyraźna rozbieżność w talentach pomiędzy zawodnikami w finale. Wiele drużyn próbowało się tego pozbyć w meczu z Celtics. Od jakiegoś czasu są na wakacjach.

Trudno wkurzyć Tatuma, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego swobodny styl. Zawsze istnieje możliwość, że pod wpływem sugestii Kidda okaże się zbyt agresywny w drugim meczu i straci typowe dla siebie podejście „podejmij właściwą decyzję”.

Jednak najlepsi gracze w historii NBA zawsze wydają się znajdować motywację nawet w najmniejszych rzeczach. Być może Kidd szturchnął niedźwiedzia, gdy Tatum już zdał sobie sprawę, że może być skuteczniejszy niż w pierwszym meczu.

Największym problemem Celtics jest to, że debata na temat tego, kto jest ich „najlepszym” zawodnikiem, niekoniecznie prowadzi do jednoznacznej odpowiedzi. Brown spisał się fantastycznie przez całą fazę play-off (a tak naprawdę przez cały sezon 2023–2024), działając niezwykle skutecznie w ataku i podejmując się każdego możliwego wyzwania w defensywie. Produkcja Tatuma niekoniecznie była tak wysoka jak w poprzednich sezonach, jeśli chodzi o punktację. Ale jego ogólny wpływ był niezaprzeczalny.

READ  Jak zwycięstwo Waszyngtonu Pac-12 wpływa na play-off College Football

Wtedy Celtics mogliby dorzucić trochę Kristapsa Porzingisa, Który dominował w swoim pierwszym meczu po powrocie Po około 40-dniowej przerwie. Jrue Holiday, będący już mistrzem tej ligi, zapewnia doskonałą obronę i wie, jak uspokoić drużynę, gdy sprawy stają się trudne (tak jak miało to miejsce w trzeciej kwarcie pierwszego meczu). Derrick White gra naprawdę dobrze.

Celtics są trzy zwycięstwa od tytułu. Sprawy nie przyjdą tak łatwo, jak czasami w pierwszym meczu. Celtics powinni być gotowi wykorzystać cały swój talent, aby wyróżnić się w tej serii na tle Mavs.

Ale trzy kolejne zwycięstwa potwierdzą jedno: Celtics są niewątpliwie najlepszą drużyną NBA w tym roku. I nie będzie miało znaczenia, kto kogokolwiek uzna za najlepszego zawodnika w składzie Bostonu. Zespół ten osiągnie cel, który przyniesie walidację całej grupie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *