Kiedy Elon Musk zmienia zdanie na Twitterze, w dzień święta biczuje personel

Elon Musk opuszcza Twitter Board: Elon Musk wycofał się z planu dołączenia do zespołu Twittera w weekend.

Twitter Inc. Dla pracowników miesięczny „dzień odpoczynku” w firmie jest zaplanowany na poniedziałek wolny. Ale Elon Musk sprawił, że trudno było nie myśleć o pracy.

W tym miesiącu miliarder Musk ogłosił, że zostanie największym osobistym partnerem Twittera i wycofał się z planu dołączenia do grupy w weekend. Kilka dni temu dyrektor generalny Barak Agarwal położył podwaliny pod przyjazną relację, zapraszając Muska do dołączenia do grupy. Miał nadzieję, że firma zaakceptuje notowanie Muska jako członka zespołu na swojej stronie internetowej poświęconej relacjom inwestorskim. Pan Agarwal zorganizował w tym tygodniu sesję pytań i odpowiedzi z Muskiem i personelem.

Niektórym pracownikom sytuacja odwrotna sygnalizowała zamieszanie: Musk udostępni swoje opinie na temat Twittera ponad 80 milionom obserwujących na stronie. Pytanie i odpowiedź anulowane.

W swoim oświadczeniu pod koniec niedzieli Agarwal zaprojektował niespodziewaną decyzję Muska, aby była dobra dla Twittera, ale ostrzegł przed „wcześniej istniejącymi zakłóceniami”.

Bat jest za wysoki, powiedział personel. Reperkusje wśród pracowników na Twitterze są takie, że „istnieje duża presja”, „pracownicy pracują razem, aby pomagać sobie nawzajem w ciągu tygodnia”, a niektórzy prosili o nieujawnianie imion w celu omawiania wewnętrznych szczegółów firmy.

W ostatnich dniach Musk promuje pomysły dotyczące produktów, od usuwania reklam dla członków serwisu subskrypcyjnego Twittera po przekształcenie części swojej siedziby w San Francisco w schronisko dla bezdomnych. Bez miejsca w zarządzie nie ma ograniczeń co do liczby akcji, które może kupić lub jego tweetów; Jeden z pracowników wyraził zaniepokojenie, że Musk „rozpoczyna teraz, to niefortunne”. Wielu pracowników określiło tę sytuację jako „gówniany pokaz”.

Niektórzy pracownicy Twittera mieli mieszane uczucia, jeśli chodzi o udział w sesji Ask-Me-Anything z Muskiem. To mogło wyjaśnić, czy Musk zamierzał być przyjazny, czy wrogo nastawiony do swojej roli, ale mogło to wywołać więcej pytań o to, jak zareaguje na swoje życzenia.

READ  Kampania Hillary Clinton zapłaciła pracownikom technologicznym za odkopanie kontaktów Donalda Trumpa z Rosją

Ramman Chowdhury, dyrektor zespołu badawczego AI Twittera, napisał w mediach społecznościowych, że „natychmiastowy efekt zimna Muskin bardzo mi przeszkadzał”.

Tymczasem fani Muska na Twitterze idą w jego ślady i krytykują produkt. „Twitter ma piękną kulturę przezabawnej i konstruktywnej krytyki. Odkryłem, że jego współpracownicy milczą, gdy atakują pracowników” – powiedział Ramman Chaudhary.

Nagła zmiana zdania Muska na miejscu w zarządzie również wywołała spekulacje na temat jego ostatniej gry. Nie dołączając do grupy, Musk, który posiada ponad 9% udziałów w firmie, zawarł porozumienie o zawieszeniu broni, aby przejąć 14,9% udziałów w firmie.

„Decyzja Elona nie jest dobra dla Twittera” – powiedział Matt Navarra, konsultant ds. mediów społecznościowych, który powiedział, że mógłby zwiększyć swoją stawkę, publikując coraz bardziej wrogie rzeczy na temat strony. „Twitter myślał, że Trumpowi będzie trudno być na scenie. Elon Musk będzie marzeniem korporacji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.