Kierowcy do obejrzenia w NASCAR Cup Series w Nashville

Po jedynym weekendzie sezonu regularnego Cup Series powraca do rywalizacji w niedzielę (17:00 czasu wschodniego, NBC) z 399-milowym wyścigiem na torze Nashville Superspeedway w pobliżu Libanu w stanie Tennessee.

Wyścig będzie dopiero drugim wyścigiem pucharowym na torze o długości 1,33 mili. Kyle Larson wygrywa w biegu W swoim pierwszym występie w Pucharze Toru w zeszłym sezonie. Wcześniej serie Xfinity i Truck ścigały się w Nashville. Są również w harmonogramie w ten weekend.

Wyścig pucharowy rozpocznie się za 10 tygodni, 10 wyścigów do końca sezonu zasadniczego. Kwalifikacje do 10 wyścigów rozpoczną się 4 września na torze Darlington Raceway w Południowej Karolinie.

Biegacze z przodu

Kyle Larson

• punkty pozycyjne: siódmy
  • Ostatnie trzy wyścigi: xv. w Sonoma; 12 przy bramie. Dziewiąte w Charlotte
  • Przeszłość w NashvilleWygrana 2021

Larson faktycznie definiuje termin „pierwszy biegacz” w Nashville. W zeszłym roku prowadził 264 z 300 okrążeń wyścigu i wygrał w 4,33 sekundy, co jest praktycznie kartą kalendarza przed drugim miejscem. Ross Chastain.

Larson jeździ 14 kolejnych wyścigów bez zwycięstwa i pobiegnie w Nashville z Tymczasowy szef sztabu Kevin Mindering, który zastąpi Cliffa Danielsa Który został zawieszony po tym, jak Chevrolet Larson stracił koło w Sonoma.

Ross Chastain

• punkty pozycyjne: Drugi
  • Ostatnie trzy wyścigi: VII w Sonoma; Ósma przy bramie. 15 w Charlotte
  • Przeszłość w Nashville: drugi w 2021

Chastain, jeden z zaledwie czterech kierowców, którzy odnieśli wiele zwycięstw w tym sezonie, zajął drugie miejsce po zeszłorocznym zwycięzcy Kyle Larson w Nashville w tym, co zostało opracowane jako finisz paliwowy.

W ciągu ostatnich ośmiu wyścigów sezonu Chastain był ósmy lub najlepszy pięć razy. Miał siedem z pięciu najlepszych meczów (w tym dwa zwycięstwa) w ostatnich 14 wydarzeniach.

William Byron

• punkty pozycyjne: VIII
  • Ostatnie trzy wyścigi: 9 w Sonoma; dziewiętnasty przy bramie; 32 w Charlotte
  • Przeszłość w Nashville: trzecie w 2021
READ  Pytania i odpowiedzi Todda Blackledge'a: Po przeprowadzce do NBC, powołaniu do drużyny Bengals-Steelers i fazie play-off

Byron, który wygrał w tym sezonie w Atlancie i MartinsvilleOstatnio było stosunkowo cicho. W tym roku przejechał 570 okrążeń, ale 482 z nich zarejestrowano w pierwszych ośmiu wyścigach. W ciągu ostatnich ośmiu wyścigów Byron przejechał tylko 88 okrążeń.

Jednak jego bieg w Nashville w zeszłym roku umieścił go na jego liście obserwacyjnej w ten weekend. Pomimo startu do wyścigu od tyłu z powodu nieprawidłowych regulacji, potoczył się po boisku i zajął trzecie miejsce.

Pytania do odpowiedzi

Kevin Harvick

• punkty pozycyjne: dwunasty
  • Ostatnie trzy wyścigi: iv w Sonoma; 33 przy bramie. 3 miejsce w Charlotte
  • Przeszłość w Nashville5 w 2021 r.

Harvick pozostaje najbardziej znanym kierowcą, który wciąż szuka miejsca w playoffach. Jest pierwszym kierowcą poniżej linii granicznej, siedem punktów za nim Eric Almerola. Harvick brał udział w 12 play-offach z rzędu, najwięcej wśród aktywnych kierowców.

Sezon Harvicka był trudny, ale zapewnił sobie dwa miejsca na czwartej lub lepszej pozycji w ciągu ostatnich czterech wyścigów i finiszował w pierwszej dziesiątce w pięciu z ostatnich siedmiu wyścigów. W zeszłym roku dobrze pobiegł w Nashville, zajmując piąte miejsce po wyczerpaniu paliwa na ostatnim okrążeniu i oddając czwarte miejsce. Xfinity ma na swoim koncie dwa zwycięstwa na torze.

Harvick ma zwycięską passę 59 wyścigów, na odcinku, na którym czterokrotnie zajął drugie miejsce.

Daniel Suarez

• punkty pozycyjne: 17
  • Ostatnie trzy wyścigi: bicie w sonoma; 23 przy bramie; 25 w Charlotte
  • Przeszłość w NashvilleSiedem w 2021

Więc Danielu, czy możesz to zrobić jeszcze raz? Suarez włamuje się do kręgu zwycięzcy Sonoma Ma cztery z 10 najlepszych wyścigów w ostatnich 14 wyścigach. Teraz musi udowodnić, że potrafi walczyć o zwycięstwa na wielkich owalach.

Suarez zajął siódme miejsce w zeszłym roku w Nashville po rozpoczęciu 22. miejsca.

Martina Truexa Jr.

• punkty pozycyjne: VI
  • Ostatnie trzy wyścigi: 26 w Sonoma; szósty w bramie; Dwunasty w Charlotte
  • Przeszłość w Nashville: 22 w 2021
READ  Colts planują start Sama Ehlingera w QB do końca sezonu

Truex nadal nie wygrywa w tym sezonie po rundzie 2021, w której wygrał cztery razy. W tym momencie zeszłego roku miał sześć pierwszych piątki; Teraz ma tylko dwa.

Obecnie na 14. miejscu w kwalifikacjach, Truex został dwukrotnie ukarany podczas zeszłorocznego wyścigu w Nashville, zajmując 22. miejsce po tym, jak szykował się na paliwo 10 okrążeń wcześniej.